Zobacz temat - [R75] Ułamany czujnik wału
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ułamany czujnik wału

skorsky - Pon Lut 07, 2011 22:04
Temat postu: [R75] Ułamany czujnik wału
Witam serdecznie

Miałem dzisiaj przypadek , podczas wyciągania czujnik wału, czujnik sie ułamał plastik został mi w rekach, a reszta została w środku... Jestem załamany nie wiem co mam teraz zrobić , wiec proszę o bardzo poważną redę..

kris-tofer - Pon Lut 07, 2011 22:47

Każde porady są jak najbardziej poważne :)
proponuję w ułamaną część coś delikatnie wkręcić, np. cienki wkręt do drewna i przy pomocy obcęgów wyszarpać go delikatnie

skorsky - Wto Lut 08, 2011 09:20

Prawie , pół nocy nie spałem przez ten czujnik :P Ale wpadłem na pomysł zeby go korkociagiem do wina wyciągnąć :) co wy na to ??
kris-tofer - Wto Lut 08, 2011 10:23

skorsky, umiesz czytać? :) patrz powyżej co napisałem, korkociąg jest alternatywą, ale ma za gruby grot, za mocno rozepchniesz i nie wyjmiesz, potrzebujesz czegoś cienkiego z gwintem
skorsky - Wto Lut 08, 2011 12:27

A co by sie stało jak by czujnik wpadł do środka.. ?? nie wpadł jeszcze, ale musze wiedzieć jaki mogły by być tego skutki ?
mimo66 - Wto Lut 08, 2011 12:43

A może delikatnie nawiercić i następnie za pomocą końcówek do wykręcania urwanych śrub wykręcić.
W każdym zakładzie mechanicznym mają coś takiego.

Pieta - Wto Lut 08, 2011 13:20

skorsky napisał/a:
A co by sie stało jak by czujnik wpadł do środka.. ?? nie wpadł jeszcze, ale musze wiedzieć jaki mogły by być tego skutki ?


Raczej nie jest możliwe aby wpadł do środka. Zaraz za czujnikiem jest rotor, o który oprze się czujnik i nie wpadnie dalej.

skorsky - Wto Lut 08, 2011 15:53

Jutro się biorę za tę usterkę, zobaczymy jak to będzie , ale proszę o jakieś dalsze rady w tej sprawie l...
PHJOWI - Wto Lut 08, 2011 18:53

spróbuj magnesem.