Zobacz temat - [R75] Czujniki zużycia klocków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujniki zużycia klocków

miuzziker - Pon Lut 14, 2011 10:14
Temat postu: [R75] Czujniki zużycia klocków
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy wymiana klocków w R75 przebiega podobnie jak w R45? Czy czujniki zużycia klocków są wtopione w klocki czy są jakoś osobno i trzeba je wymieniać razem z klockami. Myślałem, że są wtopione w klocki, ale widziałem, że można kupić czujniki osobno. Proszę o odpowiedź.
apples - Pon Lut 14, 2011 10:16

miuzziker napisał/a:
Czy czujniki zużycia klocków są wtopione w klocki czy są jakoś osobno
Osobno.
miuzziker napisał/a:
rzeba je wymieniać razem z klockami.
Jeżeli są całe lub się nie połamią przy wymianie to nie trzeba. Układ hamulcowy http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
dziki1971 - Wto Lut 15, 2011 19:21

Lub nie zakładając ich spiąc przewody razem tak dla oszczędnych pzdr
Boncky - Wto Lut 15, 2011 22:29

polecam wyciągać ostrożnie i uważać na metalowe wsuwki, ja tak jednego skruszyłem i był do wymiany... czujniki jak nie świecą to przekładasz.
miuzziker - Sro Lut 23, 2011 10:55

Wymieniałem klocki z przodu i z tyłu i dodatkowo wymieniłem przednie tarcze, a czujnik dalej świeci. Czujniki wydają się być całe. Czy są one zepsute, czy trzeba skasować błąd?
Pieta - Sro Lut 23, 2011 11:33

Czujniki są jednorazowe. Jak ci zaświeciły i zasygnalizowały zużycie klocków to oznacza, że są do wymiany. W czujniku jest wtopiony drucik. Jak klocki się kończą to czujnik się zaczyna ścierać a w nim drucik w kształcie pętelki. W efekcie zostaje przerwany obwód, zapala się kontrolka i klocki oraz czujnik jest do wymiany.
miuzziker - Sro Lut 23, 2011 12:06

Ale te czujniki są osobno a nie wtopione w klocek. Czyli z tego co mówisz to muszę wymienić również czujniki z przodu i z tyłu. Twoi przedmówcy mówili co innego.
Dziadek - Sro Lut 23, 2011 12:27

Jeśli czujniki wyglądają na całe,to może gdzieś dalej na przewodach jest przerwa.
U mnie w trakcie wymiany klocków coś się rozłączyło i zaświeciła kontrolka.Rozebrałem jeszcze raz i poruszałem kablami.Wszystko wróciło do normy bez kasowania błędów.

Pieta - Sro Lut 23, 2011 12:34

miuzziker napisał/a:
Ale te czujniki są osobno a nie wtopione w klocek. Czyli z tego co mówisz to muszę wymienić również czujniki z przodu i z tyłu. Twoi przedmówcy mówili co innego.


Tak, są osobno. Ale są jednorazowe. Jak zasygnalizują to są do wymiany, ponieważ są już przytarte. Czasami klocki wymienisz wcześniej niż zasygnalizuje czujnik i wtedy wymieniasz same klocki.
Przypatrz się nim czy są przytarte przez tarczę. Potem rozłącz wtyczkę i sprawdź miernikiem czy jest obwód zamknięty.

apples - Sro Lut 23, 2011 12:47

miuzziker napisał/a:
Ale te czujniki są osobno a nie wtopione w klocek. Czyli z tego co mówisz to muszę wymienić również czujniki z przodu i z tyłu. Twoi przedmówcy mówili co innego.
apples napisał/a:
miuzziker napisał/a:
Czy czujniki zużycia klocków są wtopione w klocki czy są jakoś osobno
Osobno.
miuzziker napisał/a:
rzeba je wymieniać razem z klockami.
Jeżeli są całe lub się nie połamią przy wymianie to nie trzeba. Układ hamulcowy http://forum.roverki.eu/v...p=494108#494108
:evil:

miuzziker czytaj dokładnie posty i korzystaj z linków które dostajesz.

marecki6 - Sob Mar 12, 2011 14:11

czyli po wymianie czujnika na cały info na kompie powinno samo zgasnąć ? bo też mam ten problem - właśnie wymieniłem zniszczony czujnik na co prawda używany ale cały a kontrolka świeci nadal
witgut - Sob Mar 12, 2011 15:04

niektóre rzeczy muszą być nowe
np. gumki :)

marecki6 - Sob Mar 12, 2011 15:24

no nic ... założę stary czujnik i zewre kable ... przynajmniej potwierdzę czy czujnik jest zepsuty czy może to coś innego
witgut - Sob Mar 12, 2011 16:01

lub zrób zwarcie we wtyczce
koza-06 - Pią Sie 05, 2011 21:24

czy można założyć cujniki od bmw - są tańsze :?:
apples - Pią Sie 05, 2011 23:03

koza-06 napisał/a:
czy można założyć cujniki od bmw - są tańsze
http://forum.roverki.eu/v...p=525672#525672
Tomi - Sob Sie 06, 2011 11:15

koza-06 napisał/a:
czy można założyć cujniki od bmw - są tańsze :?:


Czujniki dedykowane do Rovera 75 kosztują ok. 30 zł./szt. to dużo?