Zobacz temat - [R620] Problem ze spalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem ze spalaniem

Delta3131 - Pon Lut 14, 2011 23:41
Temat postu: [R620] Problem ze spalaniem
Witam panowie mam pytanie ...?
Zalałem ostatnio 25 litrów ropy do rovera i przejechałem na tym tylko 205 km ktoś mi może powiedziec dlaczego mi tak dużo spalił a jeżdziłem spokojnie bez ciśniecia kreciłem go najwiecj do 2.5 tyś obrotuw jak chiałem wrzucic piątke takto reszte biegów do 2000 albo 2300 i nie mam pojecia dlaczego mi spalił 12,5 litra na 100 to jest chyba cos nie tak jak na desel prosze o pomoc pozdrawiam ....

szoso - Wto Lut 15, 2011 07:25

nie wiem czy silnik w ogóle jest w stanie tyle spalić, może masz wyciek, błędy sprawdzałeś?
mmateeusz - Wto Lut 15, 2011 08:07

Widzisz kolego ja mam ten sam silnik u siebie w Hondzie i ostatnio obliczyłem że spala mi 5,6 ropy podczas jazdy troche trasy a troche miasto.
TrAViShOn - Wto Lut 15, 2011 14:00

Sprawdź czy nie masz skorodowanych rurek powrotnych do baku, tamtędy może uciekać. A kopci dużo :?:
Jugol - Wto Lut 15, 2011 14:43

Kolego sprawdź cały układ paliwowy na odpalonym silniku. Pompa wtryskowa, przewody powrotne, wszystkie opaski na przewodach- filtr, pompa. Na bank gdzieś gubisz paliwo, najpewniej na asfalcie- przerobiłem to w zeszłym tygodniu u siebie- lała pompa.
Brt - Wto Lut 15, 2011 14:46

a jak to mierzyłeś ?? opierałeś się na wskaźniku na desce czy lałeś pod korek, zrobiłeś 200km i znowu pod korek ?? wskaźnik na desce nie grzeszy dokłądnością. Pozatym posprawdzaj jak koledzy wyżej piszą wszelkie rurki i weżyki od paliwa :ok:

A jak chcesz dokładne spalanie to tylko metoda "pod korek" ma sens .... i najlepiej tak przejeździć kilka tankowań zapisując kilometry i wlane paliwo :ok: Wtedy bedziesz miał miarodajne wyniki spalania.

Delta3131 - Wto Lut 15, 2011 15:34

tak kolego własnie tak zrobiłem jak napisałes opd korek a potem dolałem oki sprawdze dzięki wielkie:) pozdrawiam