Zobacz temat - [R75] Jak wymienić wewnętrzną klamkę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak wymienić wewnętrzną klamkę

markozalko - Wto Lut 15, 2011 07:09
Temat postu: [R75] Jak wymienić wewnętrzną klamkę
Panowie nie bijcie :) :)
Głupie i proste pewnie pytanie ale ja się najnormalniej w świecie nieznam. Napiszcie mi proszę jak wymienić wewnętrzną tylną klamkę. Myślałem że wymienie sobie tylko samą otoczkę a tu lipa trzeb acałą klamkę. Nie ma tam dużo roboty jak na nią patrzę ale czym sam dam radę.
Czytam i szukam ale konkretnie nie znalazłem.

0L0 - Wto Lut 15, 2011 08:05

Centralnie pod zaślepką masz śrubkę. Po jej wykręceniu powinno dać się wymontować klamkę. Chromowana otoczka (bo chyba o to chodziło) przymocowana jest do czarnego plastiku za pomocą zatrzasków i da się ją zdjąć.
Dziadek - Wto Lut 15, 2011 08:41

Uważaj na te właśnie zatrzaski. Przy niskiej temperaturze mogą pęknąć,bo są wyjątkowo cienkie. Ja tak właśnie miałem i prowizorycznie przykleiłem,ale chyba będę musiał kupić jakąś używkę.
kris-tofer - Wto Lut 15, 2011 16:20

ja te obwódki podkleiłem na poxipol bezbarwny od wewnętrznej strony i trzyma dobrze :)
stazaj88 - Sro Lut 16, 2011 13:49

ściągasz zaślepkę, odkręcasz śrubkę, przesuwasz klamkę z obudową w tył i pociągasz za przednią cześć i powinna wyskoczyć. Potem ciągniesz za ramię klamki (tak jak podczas otwierania drzwi) jednocześnie łapiesz za pancerz linki odciągasz go od klamki w tym samym momencie puszczając ramię klamki. Wyciągasz pancerz z linką z obudowy klamki a na końcu wyciągasz koniec linki (haczyk) z uchwytu ramienia klamki.

0l0 napisał/a:
Centralnie pod zaślepką masz śrubkę. Po jej wykręceniu powinno dać się wymontować klamkę. Chromowana otoczka (bo chyba o to chodziło) przymocowana jest do czarnego plastiku za pomocą zatrzasków i da się ją zdjąć.


Nie ma zatrzasków. Z chromowanej otoczki wychodzą "stopki" które są włożone w obudowe klamki,a następnie zgrzane.

Dziadek - Sro Lut 16, 2011 18:28

Hm, u mnie ewidentnie były zatrzaski,bo kiedy podczas nierównej walki odpadła mi obwódka,zostały mi w dłoni końcówki w kształcie grota i nie widziałem tam nic zgrzanego.
Ale to detal.Jednak uważać trzeba,bo jak wiele plastikowych rzeczy w tym aucie zrobione to jest pod damską rączkę.

0L0 - Sro Lut 16, 2011 19:50

stazaj88 napisał/a:
a następnie zgrzane

To może w Twoim egzemplarzu ktoś już się z tym męczył ;)