Zobacz temat - [R600] Rozładowywanie akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Rozładowywanie akumulatora

neutralizator - Czw Lut 17, 2011 09:16
Temat postu: [R600] Rozładowywanie akumulatora
Witam,

Po prostu już nie mam pomysłu... jakieś draństwo w aucie rozładowuje mi aku i to do tego stopnia że nowy aku potrafi rozładować w ciągu kilku dni gdy auto stoi nieruszane. Teraz założony aku ok. 80Ah z przebiegiem, który spokojnie powinien jeszcze sobie dać radę (bo dawał radę w Mondeo) został rozładowany w ciągu... JEDNEJ NOCY. Ma ktoś pomysł jakie badziewie może być za ten stan rzeczy odpowiedzialne ? Ładowanie sprawdzałem i działa ok., pobór prądu niby wykazuje minimalny przy wyłączonym aucie (jest autoalarm) i teraz nie wiem czego się uczepić i co ewentualnie posprawdzać i jak.

darek_wp - Czw Lut 17, 2011 09:22

Amperomierz pomiędzy klemę a aku i po kolei odłączać bezpieczniki od poszczególnych obwodów. Prostszej metody nie ma. Najczęściej problemem jest radio w samochodzie i alarm.
szoso - Czw Lut 17, 2011 09:23

prawidłowy pobór prądu powinien się mieścić w 0,3A
kruszan - Pią Lut 18, 2011 17:52

szoso420 napisał/a:
prawidłowy pobór prądu powinien się mieścić w 0,3A


mam takie pytanie, bo ostatnio sam sprawdzałem profilaktycznie po podpięciu nowego radia czy wszystko jest ok, i wyszło mi pobór 1,7 ampera, ale słyszałem, że max mieszczący się w normach to 2~2,36 ampera (alarm, zegarek itd) w rowerze jest 0,3 czy powinno być w każdym aucie i a ja usłyszałem bzdury jakieś?

problemów nie mam z akumulatorem czy zjadaniem

pozdrawiam

Squid - Pią Lut 18, 2011 18:25

kruszan napisał/a:
i wyszło mi pobór 1,7 ampera


Gdyby tak faktycznie było to aku by trzymał 1dobę ;)

1,7A u Ciebie, przy akumulatorze o pojemności 60Ah to około 35h i aku wyzerowany, Jakieś marne te wasze mierniki albo mierzący. ;D

kruszan - Sob Lut 19, 2011 00:04

heh :D to stawiam na mierzącego, multimetr raczej mam porządniejszy - CHY21C

plusowa klema odłączona, + z miernika na kablu od zasilania, - na plusowym słupku akumulatora, masa zostawiona podłączona, więc to chyba dobrze zrobiłem :D

na multimetrze ustawione ampery i wynik taki, (proszę się tylko nie śmiać haha)




coś źle robię, źle rozumiem wynik czy nie tak podłączyłem - lub coś mi kradnie prąd?

rami1000 - Nie Lut 20, 2011 19:50

a kabel idący do masy nie powinien być wpiety do gniazda com?
marthinez - Nie Lut 20, 2011 19:56

rami1000 napisał/a:
a kabel idący do masy nie powinien być wpiety do gniazda com?
Powinien.
A czerwony w środkowy. :razz:

kruszan - Pon Lut 21, 2011 08:03

no niby powinien ale jak był do COM to nie było żadnego odczytu, - przy voltach czy innych tak ale przy amperach nic nie pokazywał, a chyba źle to przeliczyłem to nie 1,7ampera tylko 1,7miliampera czyli tyle co łyka alarm + zegarek ?! :)
pistolet - Pon Lut 21, 2011 21:38

Sprawdziłem z ciekawości w moim R, "w spoczynku" jest pobierane z aku 0,09A przy zdjętym panelu radia, a 0,11A przy założonym panelu. Czy to wartość do przyjęcia?