Zobacz temat - [R214] swap 1.4si na 1.8 od hondy accord/civic
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R214] swap 1.4si na 1.8 od hondy accord/civic

radomraptile - Pon Lut 21, 2011 21:49
Temat postu: [R214] swap 1.4si na 1.8 od hondy accord/civic
witam mozliwy jest swap silnika, do rovera 214 si od hondy accord 1.8 180km?
badz Civica V 170km B16A

bonus89 - Pon Lut 21, 2011 21:52

chodzi Ci o VTI pewnie, trzeba było by swapować razem ze skrzynią ale problemów jest masa, nikt chyba tego jeszcze nie robił, a sam nad tym myślałem. Pół osie nie pasują długością a mocowania są w innych miejscach do tego trzeba by zmieniać wiązke, ogólnie dużo zachodu i chyba nikt się tego jeszcze nie podejmował. Jak chcesz spróbować i Ci wyjdzie to idę w ślad za Tobą
radomraptile - Pon Lut 21, 2011 21:57

bonus89 napisał/a:
chodzi Ci o VTI pewnie, trzeba było by swapować razem ze skrzynią ale problemów jest masa, nikt chyba tego jeszcze nie robił, a sam nad tym myślałem. Pół osie nie pasują długością a mocowania są w innych miejscach do tego trzeba by zmieniać wiązke, ogólnie dużo zachodu i chyba nikt się tego jeszcze nie podejmował. Jak chcesz spróbować i Ci wyjdzie to idę w ślad za Tobą


ewenutalnie B16A VTi B16A2 170KM od Civica V

bonus89 - Pon Lut 21, 2011 22:00

generalnie rzecz biorąc jeśli chodzi o swapa to napotkasz te same problemy w każdej Vtecowej dohc jednoscte sohc pewnie też. chodzi głównie o to że u nas skrzynka jest po prawej stronie stojąc przodem do auta a silnik kręci się w inną stronę, jeśli tak założysz silnik hondy który kręci się w innym kierunku będziesz miał 5 biegów do tyłu i jeden do przodu
radomraptile - Pon Lut 21, 2011 22:02

bonus89 napisał/a:
generalnie rzecz biorąc jeśli chodzi o swapa to napotkasz te same problemy w każdej Vtecowej dohc jednoscte sohc pewnie też. chodzi głównie o to że u nas skrzynka jest po prawej stronie stojąc przodem do auta a silnik kręci się w inną stronę, jeśli tak założysz silnik hondy który kręci się w innym kierunku będziesz miał 5 biegów do tyłu i jeden do przodu


a nie wiesz jak jest MG ZR ? 160konnym ? bo anglika mozna by kupic i pokombinowac

bonus89 - Pon Lut 21, 2011 22:05

do 160 koni VVC CHYBA też musisz zmieniać wiązkę, kompa, i skrzynię napewno ale już łatwiej bo nie musisz szukać półosi i spasuje do mocowań
radomraptile - Pon Lut 21, 2011 22:06

bonus89 napisał/a:
do 160 koni VVC CHYBA też musisz zmieniać wiązkę, kompa, i skrzynię napewno ale już łatwiej bo nie musisz szukać półosi i spasuje do mocowań



czyli silnik by mi weszedl spokojnie ,bedzie tej samej wielkosci co od r200,

bonus89 - Pon Lut 21, 2011 22:08

tak jest ale była już masa tematów na ten temat, poszukaj a znajdziesz więcej informacji bo ja znam to tak pobieżnie
greg-si - Pon Lut 21, 2011 22:10

bonus89 napisał/a:
nie musisz szukać półosi i spasuje do mocowań

Widziałeś kiedyś silnik 1.8 k-serii?
Założę się że nie. Dlatego wstrzymaj się od doradzania.

1.4 i 1.6 ma inne mocowania niż 1.8 lub diesel. Więc tak czy siak rzeźba.

Poza tym szukaj bo na forum jest pierdylion tematów takich jak Twój.

bonus89 - Pon Lut 21, 2011 22:27

no właśnie dokładnie nie wiedziałem dlatego napisałem żeby szukał :) Co sie spinasz