Zobacz temat - [R 214Si] Przyspieszanie zapłonu ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214Si] Przyspieszanie zapłonu ?

DaQwiD - Wto Lut 22, 2011 17:40
Temat postu: [R 214Si] Przyspieszanie zapłonu ?
Witam ! Nie dawno zakładałem post o zepsutym roverku, jednak udało mi sie go zrobić, wymieniłem cały układ zapłonowy oprócz cewki, wymieniłem kabelki w czujniku połozenia wału bo byly popękane i zauważyłem ze mam przestawiony rozrzad o 2 zabki, wiec ustawilem go prawidlowo. I tu rodzi sie moje pytanie: Auto odpalilo bez problemu, jednak wyrAźnie osłabło :( wczesniej roverek tak ładnie przyspieszal a teraz jak go dzis mierzylem ma ok. 16- 17 sekund do 100km/h. Wie ktos czym to moze byc spowodowane? Rozmawialem ze znajomym i mówił mi cos o jakims przyspieszaniu zapołonu słyszał ktos o tym? Pozdrawiam!
leszczu - Wto Lut 22, 2011 17:47

A na pewno dobrze poskładałeś rozrząd ??
DaQwiD - Wto Lut 22, 2011 17:52

Dobrze, zgodnie ze znakami tak jak bylo napisane w tym artykule : http://www.roverki.pl/zro...-serii-k16.html
polofix - Wto Lut 22, 2011 18:51

na twoim miejscu sprawdzil bym czy male kolo nie jest wyrobione.cudow nie ma. na dobrze ustawionym rozrzadzie musi byc dobrze!
DaQwiD - Wto Lut 22, 2011 18:55

koło jest wporządku, więc dlaczego moc auta tak znacznie spadła? Kiedys przed awaria mierzylem stoperem sprnt do 100 to wychodzilo ok 11sek czyli wporzadku a teraz zrobil sie o wiele bardziej mulowaty :(
ADI-mistrzu - Wto Lut 22, 2011 19:18

Sprawdź sprężanie na cylindrach, mogło coś z zaworami stać się w czasie gdy miałem rozrząd przestawiony.
DaQwiD - Wto Lut 22, 2011 20:36

a co z nimi by sie stalo? Jak bym przestawiony to ciągał az miło a teraz tak zamula
ADI-mistrzu - Wto Lut 22, 2011 22:22

No to jak, na przestawionym rozrządzie lepiej jeździł niż na poprawionym?
Trochę dziwne...