Zobacz temat - [R75] Czujnik drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik drzwi

obet - Sro Lut 23, 2011 11:15
Temat postu: [R75] Czujnik drzwi
Witam wszystkich forumowiczów
jako że to mój pierwszy post chciałbym pozdrowić wszystkich !
a---
moje pytanie jest może banalne, lecz przycisk szukaj ani google nic mi nie pomógł-
Chodzi mi mianowicie o to gdzie znajduje się przełącznik (krańcówka-czujnik) otwarcia drzwi
podejrzewam że w zamku lecz wolałbym się upewnić zanim zacznę rozkręcać- a objaw jest taki że jeden na dwadzieścia zamknięć wyświetlacz pokazuje że są otwarte prawe przednie drzwi -próbowałem suszarki środków penetrujących ale bez skutku
z góry dziękuję za pomoc.

Pieta - Sro Lut 23, 2011 11:36

Czujnik jest w postaci mikro włącznika. Niestety znajduje się w środku zamaka. Aby się do niego dostać demontaż tapicerki i zamka.
longer86 - Sro Lut 23, 2011 12:02

spróbuj psiknąć odmrażaczem do zamków z góry przez ten "cypelek" co się wysuwa przy otwarciu drzwi. Mi to pomogło też przy minusowej temp. na dworze po pierwszym otwarciu nie gasła kontrolka w zegarach. jak sie nagrzało wnętrze to było dobrze.
apples - Sro Lut 23, 2011 12:54

obet odkręć śrubki mocowania zamka do drzwi -3 śruby torx. W otwory po śrubach psiknij przez do wnętrza zamka silikonem do zamków w spreju.
obet - Sro Lut 23, 2011 21:17

dziękuję za szybką odpowiedź
kapanie środków przez cypelek u góry oraz pryśnięcie czegoś na bazie silikonu (podobne do plaka bezwonne) pomogło lecz tymczasowo ale teraz wiem że przyczyną jest zamarzająca woda . Nadmienię że jestem posiadaczem R75 dopiero od kilku dni i okazało się ze poprzedni właściciel przed sprzedaniem skorzystał z myjni i stąd te problemy - zastanawia mnie jeszcze głośne grzechotanie w okolicach radia po włączeniu zapłonu może ktoś wie co to jest stawiam na jakieś siłowniki związane z ogrzewaniem bo słabo działa ?!
na koniec pragnę zaznaczyć iż bardzo podoba mi się atmosfera tego forum oraz fachowość przed R75 miałem VW passata i też byłem użytkownikiem forum VW lecz przyznaję że nie umywa się do tegoż
Pozdrawiam

SeniorA - Sro Lut 23, 2011 21:27

obet napisał/a:
stawiam na jakieś siłowniki związane z ogrzewaniem
dobrze stawiasz ,to silniczki krokowe realizują nastawy panelu AC.
obet - Sro Lut 23, 2011 21:59

no to gość musiał ostro myć ten samochód skoro nawet tam dostała się woda zresztą cały dzień usuwałem zacieki po praniu wnętrza- odkurzacz wodny+ odplamiacz + odsysanie dopiero pomogło
a wracając do ogrzewania to domniemam że trzeba to jakoś wysuszyć bo jeśli to silniki krokowe to mogą polec - bo ogrzewanie jest baardzo słabe

apples - Czw Lut 24, 2011 16:22

obet napisał/a:
bo ogrzewanie jest baardzo słabe
Źle odpowietrzony układ, uszkodzone webasto, uszkodzony termostat, otwarte doprowadzenie zimnego powietrza z zewnątrz pod zegarkiem lub w tunelu środkowym, itp. Przejrzyj linki http://forum.roverki.eu/v...p=494732#494732 i http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
obet - Czw Lut 24, 2011 18:14

apples napisał/a:
Źle odpowietrzony układ, uszkodzone webasto, uszkodzony termostat, otwarte doprowadzenie zimnego powietrza z zewnątrz pod zegarkiem lub w tunelu środkowym, itp
układ odpowietrzony- termostat otwiera dopiero po długo oczekiwanym rozgrzaniu zimne powietrze zamknięte
niestety to webasto jest przyczyną zimna, wymieniłem przepalony bezpiecznik F8 15A lecz niestety, nie odpaliło !- trzeba będzie zawinąć rękawy i zdemontować - ciekawe wręcz dziwne rozwiązanie z webasto które dogrzewa motor lecz biorąc pod uwagę ilość płynu i oleju w układzie nawet logiczne