Zobacz temat - [R420DI] Jak to jest z tym immobilaiserem??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420DI] Jak to jest z tym immobilaiserem??

Groszek89 - Sro Lut 23, 2011 20:14
Temat postu: [R420DI] Jak to jest z tym immobilaiserem??
Witam Roverkowiczów opisze wam cały ten temat co jest grane. No wiec tak wiadomo ze jak sie nie otworzy z pilota Roverka to samochód nie odpali. Przedwczoraj rano chciałem odpalic samochod ale aku padł od mrozu no wiec zawołałem kolege z ktorym odpalalismy poprzez kable rozruchowe i w pewnym momencie doslownie na 4 sekundy kable sie spieły plus z minusem. Od tego momentu pilot nie dziala a roverka moge otworzyc z kluczyka bez zadnego kodu i bez problemu jak przekręcam kluczyk w stacyjce to odpala nie ma zadnego pikania. Co sie mogło stac ?? czy jest jakis bezpiecznik ?? czy poprostu immo szlak trafil od spięcia ??
Jugol - Sro Lut 23, 2011 21:00

Trochę to dziwne, ale w sumie ważne, że odpala i możesz jeździć. Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki, bo jak doszło do zwary, to na bank któryś poszedł.
Groszek89 - Czw Lut 24, 2011 17:31

ok dzieki za pomoc posprawdzam ale masz racje przynajmniej nie mecze sie z pilotem bo byly z nim problemy
darek_wp - Czw Lut 24, 2011 22:12

Raczej mało prawdopodobne aby od zwarcia aku stało się cokolwiek z bezpiecznikami w instalacji samochodu. A co do imo - mogło się zablokować jak po wklikaniu kodu z kluczyka. Uważaj tylko aby nie odłączyć aku albo nie zamknąć auta pilotem bo wtedy wróci do normalnego trybu pracy - trzeba je będzie rozbrajać za pomocą pilota.
Jugol - Czw Lut 24, 2011 22:34

darek_wp napisał/a:
Raczej mało prawdopodobne aby od zwarcia aku stało się cokolwiek z bezpiecznikami w instalacji samochodu


Masz rację, ale kolega pisze o zwarciu na kablach podczas odpalania z kabli rozruchowych.

darek_wp - Pią Lut 25, 2011 11:46

Jugol napisał/a:
Masz rację, ale kolega pisze o zwarciu na kablach podczas odpalania z kabli rozruchowych


Zgadza się - i ja rozumiem jego wypowiedź właśnie jako zwarcie kabli rozruchowych a nie kabli w instalacji auta
Groszek89 napisał/a:
odpalalismy poprzez kable rozruchowe i w pewnym momencie doslownie na 4 sekundy kable sie spieły plus z minusem
więc z bezpiecznikami w instalacj nie powinno się nic stać.
Jugol - Pią Lut 25, 2011 21:40

Groszek89 napisz czy te kable rozruchowe Ci się zwarły jak miałeś je podpięte do aku, czy jak już je miałeś zdjęte ??

[ Dodano: Pią Lut 25, 2011 21:38 ]
darek_wp napisał/a:
Zgadza się - i ja rozumiem jego wypowiedź właśnie jako zwarcie kabli rozruchowych a nie kabli w instalacji auta


A ja np. rozumiem, że zwarły mu się kable rozruchowe podczas odpalania auta, czyli, że były na klemach ;p

[ Dodano: Pią Lut 25, 2011 21:40 ]
darek_wp napisał/a:
więc z bezpiecznikami w instalacj nie powinno się nic stać.


I z bezpiecznikami jak najbardziej mogło się stać :taa: Jak nie wierzysz, to zrób sobie próbe na swoim aucie ;p

darek_wp - Pią Lut 25, 2011 22:16

Jugol napisał/a:
Jak nie wierzysz, to zrób sobie próbe na swoim aucie


Z racji wykonywanych prac nie jeden raz niestety zdażyło mi się zewrzeć aku w róznych pojazdach ale jeszcze z tego powodu zabezpieczenia w instalacji wewnętrznej w żadnym z aut nie zadziałay. Cóż może miałem szczęście :mrgreen:

Groszek89 - Wto Mar 01, 2011 20:28

sorki ze nie pisałem ale wciągnął mnie inny temat z radiem tak kable mi sie zwarły jak juz byly podłączone do mojego i do kumpla samochodu

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 20:28 ]
ogolnie to juz aku odłaczałem ale i tak jest tak samo jak było ze otwieram z kluczyka i odpalam

Jugol - Wto Mar 01, 2011 22:31

Groszek89 napisał/a:
sorki ze nie pisałem ale wciągnął mnie inny temat z radiem tak kable mi sie zwarły jak juz byly podłączone do mojego i do kumpla samochodu


Sprawdź te bezpieczniki, bez względu na moją czy darek_wp rację. Wkońcu to 10 min roboty, a jedno bedziesz miał wyeliminowane, albo znajdziesz przyczynę :ok:

pgrad - Sro Mar 09, 2011 14:20

Bezpiecznikom nic się nie stało chyba żeby dotknął klemami jakiejś części w samochodzie to prędzej. Tak to zrobił tylko obwód równoległy, podobny efekt by był gdyby zdjął jedną z klem z aku. Zostaw pilota w domu i spróbuj samochód odpalić. Jeżeli wtedy odpali to nie masz immo.