Zobacz temat - [R214Si] Wymiary silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Wymiary silnika

chomikersko - Czw Lut 24, 2011 11:05
Temat postu: [R214Si] Wymiary silnika
Witam, jestem nowy i nie udało mi się odnaleźć takiej informacji. Mianowicie jestem zmuszony zakupić nowy silnik 14KF4 do mojego roverka, znalazłem w Inowrocławiu i pytanie - czy zmieszczę ta kobyłę do bagażnika hatchback'a seata ibizy z 95r ? Jak myślicie, ew. podrzućcie dokładne wymiary tego silnika.
leszczu - Czw Lut 24, 2011 11:37

Myślę, że powinien wejść. :wink:
rovek - Czw Lut 24, 2011 12:31

Skoro to hatchback to siedzenia możesz rozłożyć.
own - Czw Lut 24, 2011 13:02

Mój 1.6 ze skrzynią i osprzętem jest dosyć ciężki ale nie zajmuje dużo miejsca. Seat może trochę usiąść. Po złożeniu siedzeń na pewno się zmieści. Jeżeli będziesz wkładał go ręcznie, to może to być trochę uciążliwe bo otwór bagażnika w Ibizie nie jest za duży - ale dasz radę ;-)

PS: Z jakiegoś szrotu w Inowrocławiu to kupujesz?

chomikersko - Czw Lut 24, 2011 20:39

No udało się chłopaki w trzech jak workiem z ziemniakami lekko z luzem wsadzili w ibizke. A kupiłem w jakimś zakładzie demontażu samochodów jak się wjeżdża do Inowrocławia za mostem kolejowym w lewo od razu. A coś wiesz o tym ?
Ogólnie to silnik jest bez oleju ale wał się kręci, mój mechanik trochę się tym zmartwił no ale mam nadzieje ze nie będę musiał tam wracać, dali 30 dni gwar. rozruchowej.

Harry - Czw Lut 24, 2011 20:50

zobacz lepiej od razu czy panewki nie są porysowane, jeżeli tak to albo szlif + komplet panewek, albo wycieczka do Inowrocławia, a w Ksawerowie nie mieli silników?
chomikersko - Czw Lut 24, 2011 21:07

Juterko z rana już ląduje w rękach mojego speca, dam znać jakie efekty aaaaa i będę miał trochę części do sprzedania ze starego silnika na ta chwilę na pewno cały zapłon od cewki po kopułkę, palec i przewody bo wymieniałem na nowe a tu tez dostałem.
bonus89 - Czw Lut 24, 2011 21:19

a co z głowicą? jest sprawna?na sprzedaz?
chomikersko - Czw Lut 24, 2011 21:40

Z tego co mówi mój magik to trzeba by było ją baaaardzo mocno splanować
bonus89 - Czw Lut 24, 2011 21:44

:/ a ta głowica ma chyba mały zapas technologiczny :/ więc raczej odpada, a kolektor wydechowy? ssący z wtryskiwaczami i przepustnica?
chomikersko - Pon Lut 28, 2011 11:14

wydechowy i ssący przepinam dam znać w niedzielke co mam z fotkami :)

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 11:14 ]
Mam już bebechy z silnika właściwie mam do sprzedania cały silnik trochę rozbebeszony dodatkowo mam przewody zapłonowe i kopułkę która ma 3 tyg. Pytajcie co potrzebujecie może coś uda się wybrać. Części do odebrania osobiście w łodzi, nie znam się na tyle, żeby ocenić ich stan, a głównie głowicy, także sami możecie ocenić.