Zobacz temat - [R200]Szyba mi sie popsula
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Szyba mi sie popsula

xtek - Pią Lut 25, 2011 12:32
Temat postu: [R200]Szyba mi sie popsula
Do pewnego czasu szyba kierowcy odsuwala sie dobrze. Ostatnio zaczela sie troche zacinac. Pozniej tak jakby sie przesunela do przodu - od tylu zostawala szpara. Przy kolejnych otwieraniach zaczelo ja tak jakby wypychac do srodka auta kantem. Co sie moglo stac? Rozebralem drzwi (a nie bylo to latwe, bo musialem wydlubac cale wygluszenie :/ )i wciaz nie moge znalezc przyczyny, bo wszystko wyglada dobrze - szyba jest nadala zamontowana do tego calego ustrojstwa z silnikiem. Zdenerwowalem sie, z trudem podnioslem ja recznie i juz tego nie ruszalem. Przy okazji zepsulem sobie cos, ze nie moge otworzyc drzwi kierowcy zewnetrzna klamka i musze otwierac przez pasazera. Nie wiem co to sie dzieje, czy nie trafia w mocowania czy co... Czy szyba, kiedy jest schowana w drzwiach, powinna byc po bokach w tych prowadnicach gumowych? U mnie jakos to sie wydaje, ze te prowadnice sa za szeroko :/
bonus89 - Pią Lut 25, 2011 14:03

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale znajomy jak kupił roverka to szyba od strony kierowcy w tylnej części zostawiała sporą dziurę zamykając się, sprzedawca twierdził że coś z szynami a okazało się że jego 2 setka była po konkretnym dachu i modzili coś z szynami ale nie za wiele to dało, drzwi poprostu były tak klepane na farta...
colin1983 - Pią Lut 25, 2011 14:29

xtek napisał/a:
Co sie moglo stac? Rozebralem drzwi (a nie bylo to latwe, bo musialem wydlubac cale wygluszenie :/ )i wciaz nie moge znalezc przyczyny, bo wszystko wyglada dobrze - szyba jest nadala zamontowana do tego calego ustrojstwa z silnikiem
posprawdzaj czy śruby prowadnicy nie są odkręcone
xtek napisał/a:
Czy szyba, kiedy jest schowana w drzwiach

Tak
xtek napisał/a:
Czy szyba, kiedy jest schowana w drzwiach, powinna byc po bokach w tych prowadnicach gumowych?
one nie idą na całej długości wchodzą z 10cm poniżej linii drzwi
Mombrey - Sob Lut 26, 2011 16:16

xtek, u mnie było to samo. Podwinęła się uszczelka w tym miejscu gdze jest trójkąt od lusterka. Zauważyłem dopiero jak odktęciłem lusterko. Niestety nie nadawała się już do naprawy. Wymieniłem całą uszczelke na dobrą ze szrotu. Teraz jest już OK ale wcześniej szukałem przyczyny w prowadnicach.
xtek - Sob Lut 26, 2011 19:28

Ok, rozbiore to jutro ponownie i zobacze.
A czy szyba powinna sie na tych prowadnicach ruszac bez problemu do przodu i tylu (ok 5cm) czy po prostu cos sie u mnie odkrecilo?

colin1983 - Sob Lut 26, 2011 19:31

xtek napisał/a:
A czy szyba powinna sie na tych prowadnicach ruszac bez problemu do przodu i tylu (ok 5cm) czy po prostu cos sie u mnie odkrecilo?
któraś śruba na wysokości silniczka się odkręciła
xtek - Sob Lut 26, 2011 19:50

colin1983 napisał/a:
xtek napisał/a:
A czy szyba powinna sie na tych prowadnicach ruszac bez problemu do przodu i tylu (ok 5cm) czy po prostu cos sie u mnie odkrecilo?
któraś śruba na wysokości silniczka się odkręciła


Ok, dzieki, tez to jutro sprawdze ;)

Jugol - Sob Lut 26, 2011 20:44

xtek napisał/a:
A czy szyba powinna sie na tych prowadnicach ruszac bez problemu do przodu i tylu (ok 5cm) czy po prostu cos sie u mnie odkrecilo?


Szyba jest przykręcona do listwy, która jest umieszczona w prowadnicy, i jak mamy szybę na samym dole ona się w tej prowadnicy przesuwa- tak ma być. Ale najważniejsze, żeby szyba była w prowadzeniu pionowym, które idzie po łuku ku górze.

xtek - Pon Lut 28, 2011 11:15

Uszczelka jest zniszczona po obu stronach, bede szukal nowej.
Ale to nie tylko wina uszczelki. Cale te nozyce jakos sie przesunely i wygiely, bo szyba jest za bardzo wypychana, ociera sie o zewnetrzne elementy, zamek oraz klamke. W prowadnice trzeba bylo ja wpychac, ale i tak wyskakiwala. Nie wiem od czego tak sie zrobilo, ale troche je recznie pougniatalem i udalo mi sie w miare sensownie to domknac.

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 11:15 ]
Popatrzylem na allegro na podnosniki szyb i one na samym koncu, przy mocowaniu szyby, sa proste. U mnie sa wygiete. To jest powodem problemow. Tylko nie wiem jak one sie tak wygiely!

Mombrey - Pon Mar 07, 2011 12:18

xtek napisał/a:
Popatrzylem na allegro na podnosniki szyb i one na samym koncu, przy mocowaniu szyby, sa proste. U mnie sa wygiete. To jest powodem problemow. Tylko nie wiem jak one sie tak wygiely!

Bo zagieta uszczelka tak hamowała szybę, że az prowadnice sie wygięły. Miałem to samo. U mnie problem rozwiązała nowa uszczelka i troche siły w palcach. Poprostowałem to wszystko i jest OK.

xtek - Pon Mar 07, 2011 13:11

Ja tez poprostowalem "palcyma" :) Niestety uszczelki jeszcze nie moge dorwac, wiec po prostu ja ucialem na linii szyby. Tym samym szyba sie jakos podnosi, ale na dole prowadnic po prostu uszczelki nie ma.
adylth - Pon Mar 07, 2011 22:27

Ja w moim Roverku miałem ten sam problem , okazało się , że prowadnica była oderwana i trzeba było przyspawać i po problemie ;)