Zobacz temat - [MG ZS] z Allegro
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZS] z Allegro

lsiwy1 - Sob Lut 26, 2011 11:32
Temat postu: [MG ZS] z Allegro
Witam,
nie znalazłem na forum tematu, w którym można by zapytać o samochody z allegro więc zakładam nowy ;) . Możecie mi coś powiedzieć na temat tego samochodu:
http://otomoto.pl/mg-zs-C16228551.html ?. Mam spory kawałek więc nie chciał bym jechać na darmo gdyby okazał się jakimś gruzem. Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tego modelu? Jakie są jego słabe strony? Jak jest z dostępnością części do MG? Sprawdziłem na szybko cenę rozrządu na allegro i mnie poraziło :shock: - 1550zł. Ze wszystkim tak jest czy tylko rozrząd taki drogi? Silnik to konstrukcja własna MG czy zapożyczony od kogoś albo z kimś dzielony?


bociannielot - Sob Lut 26, 2011 11:37

lsiwy1, taki dział jest: chcę kupić roverka w poradach różnych :wink: .
lsiwy1 napisał/a:
Jak jest z dostępnością części do MG? Sprawdziłem na szybko cenę rozrządu na allegro i mnie poraziło - 1550zł.
a czegoś się spodziewał po v6? :wink: chcesz jeździć tanio to kup diesel'a albo 45-kę 1.4 i możesz gaz założyć, to jakby nie patrzył jest auto z konkretnym silnikiem, więc nie ma się co czepiać :mrgreen: . Co do tego egzemplarza to już go widziałem, cena za niska, widać że jakieś błędy się świecą, myślę że lepiej znaleźć inny egzemplarz, bo do tego będziesz dokładał.
lsiwy1 - Sob Lut 26, 2011 12:46

Temat poprawiony.
bociannielot napisał/a:
a czegoś się spodziewał po v6?

Mimo, że v6 to i tak sporo ale dobra nie to jest najważniejsze co do uwag na temat diesela albo 1.4 w gazie to możesz zachować je dla siebie bo pytam o ten silnik więc raczej inne mnie nie interesują. Za to chętnie się dowiem coś na temat tego konkretnie modelu. Czy silnik, zawieszenie jest dzielone z jakimiś innymi samochodami? Na co zwracać uwagę itp.

greg-si - Sob Lut 26, 2011 12:51

lsiwy1, użyj opcji szukaj a wszystkiego się dowiesz. Pytania jak Twoje przewijają się na forum od dawna i odpowiadanie na nie po raz milionowy jest bez sensu.
Krótko:
silnik to konstrukcja własna a zawieszenie jest takie jak w R400/45 i hondzie civic (pomijając niektóre rzeczy jak stabilizatory)

bociannielot - Sob Lut 26, 2011 14:05

lsiwy1, to powiedz mi gdzie Twoim zdaniem do silnika v6 masz tani rozrząd? Chociaż fakt do np. omegi zapłacił byś mniej. V6 zawsze jest droższy od 4 cylindrowego, bez względu na markę, ale do diesel'a i innych 4cylindrowych w przypadku MG Rover klamoty są jak w przypadku innych marek.
Ciufa - Sob Lut 26, 2011 14:12

bociannielot napisał/a:
widać że jakieś błędy się świecą,

gdzie widac? na nieodpalonym silniku ?

Tomek1212 - Sob Lut 26, 2011 17:29

bociannielot napisał/a:
lsiwy1, to powiedz mi gdzie Twoim zdaniem do silnika v6 masz tani rozrząd?

Może ja powiem. Daleko szukać nie trzeba.
Rover 827 (silnik 2,7 V6 24V)
Koszt rozrządu wg cen intercars:
pasek 60zł
pompa 120zł (wg allegro bo w intercars nie ma)
napinacz 90zł

Razem liczmy na okrągło 300zł.

own - Sob Lut 26, 2011 19:30

Ceny tego rozrządu na Allegro to jakiś kosmos. Za kompletny z pompą wody zapłaciłem 3 lata temu na pewno poniżej 1000 PLN (nie pamiętam już dokładnie ile). Paski Gates, pompa SKF.

Jednak nastawienie, że kupi się za grosze samochód, który ma bardzo zadowalające osiągi i eksploatacja będzie wynosiła nie więcej niż samochodów z osiągami Fiata Seicento, to można się przeliczyć.

memphisto - Sob Lut 26, 2011 23:50

lsiwy1, pamiętaj o rejestracji auta w PL to raz. 2.500 lub 3.000 to kosztuje (auta powyżej 2.0)

dodatkowo zobacz na porę kiedy foty były robione .. spooooro temu

Ja ten egzemplarz widziałem już 3-4mc temu i dalej stoi to dwa

a trzy - zobacz do kiedy ważne tablice. On stoi i stoi a ludzie go nie chcą w właścicielowi za zgniło nawet nowe fotki cyknąć zimą tylko ma foty sprzed 6mc

Ja bym szukał gdzieś indziej : )

Markzo - Nie Lut 27, 2011 01:14

opłaty dla 2.5 wychodza ~4000zł, wiem bo rejestrowaliśmy sprowadzonego R75 2.5V6, temu pali się srs na zegarach, nawet na włączonym zapłonie po chwili gaśnie, albo jakaś rzeźba albo drobiazg - np: kostki pod fotelami. Cena auta jest jaka jest, bo po opłatach i podstawowym pakiecie startowym wychodzi nam ok 13-14tys pln, czyli już "normalnie". wizualnie auto wyglada chyba w porządku, jednak możesz poprosić o lepsze foty, wtedy da sie cos wiecej powiedziec.
own - Nie Lut 27, 2011 02:04

lsiwy1 napisał/a:
Czy silnik, zawieszenie jest dzielone z jakimiś innymi samochodami? Na co zwracać uwagę itp.

Silnik - konstrukcja Rovera. Występuje m.in. w R75 2.5L; MG ZT 190; Land Rover Freelander, ...
Karoseria, zawieszenie i hamulce to konstrukcja wspólna z Hondą Civic (MA,MB,MC). Ten model ma najwięcej wspólnego z wersją VTI, jednak osiągi są lepsze w MG. Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, były omawiane niedawno w innym temacie, w tym dziale.

magneto - Nie Lut 27, 2011 20:45

Dodatkowo wyczytałem że auto sprowadzone ze Szwajcarii,a jak wiadomo kraj spoza UE więc do ceny za rej. którą podał Markzo, musisz jeszcze dołożyć.
Tablicami sie nie sugeruj, ja sprowadzałem z Luxemburga a tablice celne miałem kupione w niemczech

own - Nie Lut 27, 2011 20:48

magneto napisał/a:
Dodatkowo wyczytałem że auto sprowadzone ze Szwajcarii,a jak wiadomo kraj spoza UE więc do ceny za rej. którą podał Markzo, musisz jeszcze dołożyć.
Tablicami sie nie sugeruj, ja sprowadzałem z Luxemburga a tablice celne miałem kupione w niemczech

W ogłoszeniu jest zaznaczone, że cło opłacone ;-) Pomijając to i tak rejestracja auta i do tego z nieznanego pochodzenia jest dosyć droga.

magneto - Nie Lut 27, 2011 21:05

ownstlr napisał/a:
W ogłoszeniu jest zaznaczone, że cło opłacone

na samej górze jest sprowadzony/nieopłacony więc widząc że auto spoza unii dalej nie czytam :razz:
Najlepiej się spytać co ma na myśli pisząc cło. Jeśli auto jest wyprodukowane poza UE to płacisz 10%cła + akcyza, jeśli auto jest z UE to cło jest 0% ale akcyze musisz zapłacić,Może coś się zmieniło ale takie stawki były jeszcze niedawno
Koleś pewnie ma dokument na cło 0 procent ale akcyzę pozostawia kupującemu

lsiwy1 - Sro Mar 02, 2011 19:36

Lepiej nie szukać problemów. Co sądzicie o tej ofercie?

http://otomoto.pl/mg-zs-2...-C17434762.html

doklejam link

colin1983 - Sro Mar 02, 2011 19:40

lsiwy1, a gdzie link do tej oferty??
zrzut ekranu jest ale brak linka

lsiwy1 - Sro Mar 02, 2011 19:54

colin1983 napisał/a:
lsiwy1, a gdzie link do tej oferty??
zrzut ekranu jest ale brak linka

powyżej dokleiłem link

greg-si - Sro Mar 02, 2011 19:57

Coś z przodu było robione bo maska nie powinna być tak pokrzywiona.
own - Sro Mar 02, 2011 21:03

Z przodu nic poważnego raczej nie było ale maska jest konkret pokrzywiona - jak widzę takie naprawy to mnie odrzuca od całości.
Wiem, że brak znaczków teoretycznie o niczym nie świadczy, jednak zdejmowanie akurat ,,ZS 180'' czyli oznaczenie najmocniejszej wersji, które jest ciężkie do przyklejenia po lakierowaniu klapy, też jest podejrzane.
Przy kluczyku jest doczepiony drugi i wygląda jak dorabiany nieoryginalny, czyli trzeba sprawdzić czy jest przy nim drugi pilot. Może nie był mocno uderzony ale naprawa zdecydowanie mocno po kosztach.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że tapicerka była nieumiejętnie prana - w ZS boczki są obszywane materiałem na gąbce i jak ktoś z myjni dopadnie do nich to nasiąkają wodą i odchodzi materiał naprężając się. Zdjęcia nie są za dobre, żeby to stwierdzić ale można zwrócić na to uwagę przy ewentualnym oglądaniu.

Markzo - Sro Mar 02, 2011 23:14

Właścicel tego auta jest na forum i udzielał się w temacie o zakupie ZS'a niedawno ;) jak kupowałem swojego ten startował z ceną 16500 chyba, pamiętam, że była rozmowa, że za 16k moge go brać.
lsiwy1 - Czw Mar 03, 2011 19:04

Markzo napisał/a:
Właścicel tego auta jest na forum i udzielał się w temacie o zakupie ZS'a niedawno ;) jak kupowałem swojego ten startował z ceną 16500 chyba, pamiętam, że była rozmowa, że za 16k moge go brać.


Dlaczgo nie zdecydowałeś się na jego MG?

greg-si - Czw Mar 03, 2011 19:11

lsiwy1 masz sprawdzony samochód, zadbany, tani i blisko.
Ustaw się z Ownstlr a na pewno weźmiesz jego sztukę.

Markzo - Czw Mar 03, 2011 23:27

Sprzedający nie chciał zejść z ceną i mowił coś o powypadkowej przeszłości auta, jakaś stłuczka z przodu, szczegołów dokładnie nie pamiętam zapytaj się go ;)
marius__ - Wto Mar 08, 2011 21:52

lsiwy1 skontaktuj się z Ownstlr (na PW?), poogladaj, a raczej będziesz zadowolony z zakupu, on ma porządny sprzęt z tego co widać na zdjeciach, jazda testowa też pewnie nie problem... Na alledrogo to różne przypadki są :wink: