Zobacz temat - [R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić

tomhas - Pon Lut 28, 2011 23:11
Temat postu: [R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić
przymierzam się do zakupu R75, jednak jak widzę te wszystkie oferty "idealny, igła, super..." a po wizycie osobistej okazuje się wręcz odwrotnie, zaczynam poważnie myśleć nad sprowadzeniem sobie roverka.
Jaki kraj polecacie, gdzie uderzyć? Może macie dokładne namiary jak zaufane zagraniczne komisy?
Podzielcie się

hvil - Wto Mar 01, 2011 00:03

ST. Niclaus Atwerpia komis na samym wjezdzie do miasta. zjezdzajac z autostrady,

ANGLIA:) ja bym brał z anglii:)

tomhas - Sro Mar 02, 2011 19:37

Anglia raczej odpada, przekładka demotywuje.
Moze jakies inne propozycje?

own - Sro Mar 02, 2011 21:17

Pytanie o kraj jest dosyć niepoważne. Liczy się stan auta i jego cena oraz to ile jesteśmy w stanie po niego pojechać. Takie cechy jak autentycznie pierwszy właściciel od nowości i udokumentowany przebieg z całą historią auta na pewno wpływają na zwiększenie wiarygodności oferty. Najlepiej kupować bezpośrednio od właściciela i unikać komisów. Kraj sam w sobie nie ma znaczenia. Wszędzie można kupić dobre auto tak jak i wszędzie można dostać bubel.
tomhas - Sro Mar 02, 2011 22:29

ownstlr napisał/a:
Pytanie o kraj jest dosyć niepoważne.
Nie poważna to jest twoja odpowiedz, każdy wie, ze od kraju pochodzenia wiele zależy stan auta, i nie chodzi mi tu o to czy dany naród bardziej lub mniej dba o samochody (chociaż tu też są pewne reguły) ale oto, że na zachodnie rynki są wypuszczane modele lepsze jakościowo. Więc wydaje mi się że zapytanie o kraj wcale nie jest "dość niepoważne".
Markzo - Sro Mar 02, 2011 23:07

lepsze jakościowo? raczej nie w przypadku 75...
own - Sro Mar 02, 2011 23:18

tomhas napisał/a:
Nie poważna to jest twoja odpowiedz,

Odpowiedziałem z powagą, zgodnie z zasadami m.in. ortografii oraz zgodnie z posiadaną wiedzą. Starałem się pomóc, a w nagrodę zostałem obrażony. OK.

tomhas napisał/a:

każdy wie, ze od kraju pochodzenia wiele zależy stan auta, i nie chodzi mi tu o to czy dany naród bardziej lub mniej dba o samochody (chociaż tu też są pewne reguły) ale oto, że na zachodnie rynki są wypuszczane modele lepsze jakościowo. Więc wydaje mi się że zapytanie o kraj wcale nie jest "dość niepoważne".

Z tego co mi wiadomo to R75 było produkowane tylko w UK. Główne wersje to Connoisseur (bogatsza) oraz Club (gorzej wyposażona) i występowały one na większości rynków europejskich. To czy kupisz auto we Francji, Niemczech czy we Włoszech nie ma najmniejszego znaczenia - ważne, żeby było zadbane.

tomhas - Czw Mar 03, 2011 14:08

Wybacz nie chciałem cię obrazić, jednak twoje stwierdzenie, ze moje pytanie jest niepoważne również mnie dotknęło.

Nie jestem specjalistą, a słyszałem wiele opinii o autach wysyłanych na rynek wschodni, że są po prostu gorsze jakościowo (np blachy).
I jestem przekonany że również tak samo jest w roverem. I raczej nikt mnie nie przekona, że jest inaczej, gdyż żaden producent aut nie przyzna się do takiego procederu.

mike-l - Czw Mar 03, 2011 14:26

No właśnie, ciekawe czy jest jakaś różnica w jakości aut sprzedawanych na rynek "Zachodni" i "Wschodni"... Nie tylko chodzi o Rovera, ale o wszystkich producentów. Bo jeśli chodzi o paliwa to na pewno jest różnica. W chemii domowej też :/
A co do pytania w temacie to bym obstawiał, że każde używane auto z rynku "Zachodniego" jest teoretycznie lepsze ponieważ jeździ na normalnych drogach i jest tankowane normalnym paliwem.

own - Czw Mar 03, 2011 14:38

Jeżeli jest jedna fabryka, która produkuje dany model to z podejścia czysto ekonomicznego byłoby nieopłacalne produkowanie tego samego modelu z 2'ch różnych rodzajów blach np o różnej grubości. Każda zmiana technologiczna to dodatkowe koszta - gigantyczne. Różnice w jakości są u dużych producentów, jeżeli dany model jest produkowany np w różnych fabrykach na różne rynki. Jako przykład różnej jakości wykonania można podać grupę VAG. Nie ma jednak czegoś takiego jak typowo gorsza jakość produkcji samochodów np do jakiegoś kraju europejskiego.