Zobacz temat - [R200 1.4 8V '96] Problem z pracą przerywaną wycieraczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 8V '96] Problem z pracą przerywaną wycieraczek

kamilmak88 - Wto Mar 01, 2011 23:23
Temat postu: [R200 1.4 8V '96] Problem z pracą przerywaną wycieraczek
Witam, od kupna mojego roverka 214 minął rok. Nabyłem go z pewną wadą. A mianowicie chodzi mi o pracę wycieraczek. Na trybie przerywanym wycieraczka podchodzi do góry, następnie troszkę w dół i się zatrzymuje, po czym po około 2-3s następuje kolejny ruch silnika wycieraczki i zatrzymuje się ona w innym miejscu. Problem nie tkwi jednak tylko w pracy przerywanej. Wycieraczki dobrze działają w trybie ciągłym, czyli po obróceniu dźwigienki o 1 stopień dalej, działają również dobrze w trybie szybszym ciągłym po obróceniu dźwigienki o 2 stopnie dalej. Jest jeszcze jeden tryb pracy wycieraczek, a mianowicie ruch w górę dźwigienki powoduje ruch wycieraczek jednorazowo na czas trzymania dźwigienki w górze. Nie wiem czy tak powinno być czy nie ale gdy puszczę dźwigienkę gdy wycieraczka znajduje się w górze, to zatrzymuje się tam ona zamiast powrócić do położenia wyjściowego.
Proszę o pomoc w doborze możliwych rozwiązań w celu naprawy pracy wycieraczek. Czy wystarczy, że kupię np jakiś przekaźnik na allegro do wycieraczek, czy lepiej oddać do mechanika? Jeśli do mechanika to warsztat powinien się specjalizować w elektryce? Jaki może być koszt takiej naprawy? Jaki może być koszt zakupu odpowiedniego podzespołu w celu naprawy na allegro?

Pozdrawiam

Rozan99 - Sro Mar 02, 2011 00:12

musisz wyjac silnik i sprawdzic blaszki. Uzyj funkcji "szukaj" bo było o tym już pisane na forum.
kamilmak88 - Pon Lip 18, 2011 10:30

Potwierdzam, że powszechny problem z ułamaną blaszką dotknął także i mnie.
Naprawa bezproblemowa.

Pozdrawiam.