Zobacz temat - [416] Zamek bagażnika i Przegub?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Zamek bagażnika i Przegub?

maanii - Sro Mar 02, 2011 20:58
Temat postu: [416] Zamek bagażnika i Przegub?
Chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat zamka bagażnika.
Czy kluczykiem którym odpalam samochód powinienem otworzyć bagażnik?
Próbowałem ale nie mogę tego zrobić. Proszę o wypowiedź, co mógłbym w tym przypadku zrobić i czemu tak jest, że nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą kluczyka?

Druga sprawa to ABS, nie działa mi on i słychać zgrzytanie. Kiedyś mechanik powiedział mi, że jest to bodajże pierścień ABS-u. Z tego co się orientowałem to trzeba wymienić cały przegub. Czy jest jakieś inne wyjście?

BoloSr - Sro Mar 02, 2011 21:01
Temat postu: Re: [416] Zamek bagażnika i Przegub?
maanii napisał/a:
Chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat zamka bagażnika.
Czy kluczykiem którym odpalam samochód powinienem otworzyć bagażnik?
Próbowałem ale nie mogę tego zrobić. Proszę o wypowiedź, co mógłbym w tym przypadku zrobić i czemu tak jest, że nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą kluczyka?

Druga sprawa to ABS, nie działa mi on i słychać zgrzytanie. Kiedyś mechanik powiedział mi, że jest to bodajże pierścień ABS-u. Z tego co się orientowałem to trzeba wymienić cały przegub. Czy jest jakieś inne wyjście?


kluczykiem powinno sie otwierac jak niechce to trza rozebrac zamek o go przeczyscic
co do ABS to chyba pierscieni nie da sie osobno kupic :roll:

bartek-mrc - Sro Mar 02, 2011 21:08
Temat postu: Re: [416] Zamek bagażnika i Przegub?
maanii napisał/a:
Chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat zamka bagażnika.
Czy kluczykiem którym odpalam samochód powinienem otworzyć bagażnik?
Próbowałem ale nie mogę tego zrobić. Proszę o wypowiedź, co mógłbym w tym przypadku zrobić i czemu tak jest, że nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą kluczyka?


U siebie miałem problem z otwarciem drzwi przez kluczyk to popsikałem zamek porządnie WD-40. Po kilku próbach wszystko zaczęło działąć OK ;) Może u Ciebie też pomoże, a jak nie to tak jak kolega wyżej napisał - trzeba będzie rozebrać zamek

maanii - Sro Mar 02, 2011 21:48

ok w wolnym czasie spróbuje użyć WD-40 a jak nic nie da to spróbuje rozebrać, a co do pierścienia to chyba muszę zainwestować te 150zł za przegub
leszczu - Czw Mar 03, 2011 14:37

maanii napisał/a:
a co do pierścienia to chyba muszę zainwestować te 150zł za przegub

Raczej tak. :wink:

darek_wp - Czw Mar 03, 2011 14:46

Wszystkie zamki powinny otwierać się jednym kluczykiem. Jeśli się tak nie dzieje zamek może być zapieczony, uszkodzony lub też wymieniony np przez poprzedniego właściciela.
teoretycznie można wymienić sam pierścień abs-u ale zawsze jest ryzyko że straci się czas a naprawa i tak się nie uda, dlatego lepiej wymienić cały przegub.

blue827 - Czw Mar 03, 2011 17:41

Jeśli kluczyk wchodzi do zamka ale nie da się przekręcić to jest szansa że pasuje i tylko wystarczy wyczyścić, u mnie rozruszał się od benzyny extrakcyjnej:
http://forum.roverki.eu/v...?t=55436#508487

maanii - Sob Maj 28, 2011 17:59

dzięki za linka, w najbliższym czasie spróbuje rozkręcić zamek i przeczyścić, po wd40 nie pomogło jak bezpośrednio zaaplikowałem go do zamka. Kluczyk wchodzi lecz się nie przekręca.

Nie chcę tworzyć nowego wątku - więc proszę napiszcie mi czy kupując końcówki drążków kierowniczych i przegub należy kierować się firmą, marką zamienników ?? które części i jakiej firmy sprawdzą się najlepiej?

Jugol - Sob Maj 28, 2011 18:19

maani WD-40 wypłukuje wszystko co najlepsze w zamku !! Jeżeli już to zrobiłeś to trudno, teraz zaplikuj mu olejek maszynowy, taki jak sie stosuje do maszyn do szycia i zapamiętaj WD-40 dla precyzyjnych zameczków- to zabójstwo !!
maanii - Sob Maj 28, 2011 18:21

wyżej inni pisali żeby zrobić wd-40 więc tak zrobiłem nie miałem nic do stracenia
Jugol - Sob Maj 28, 2011 18:34

miałeś do stracenia- zamek, już widziałem kilka tak właśnie załatwionych zamków i nie tylko samochodowych przez ten specyfik, dobry specyfik, ale nie do zamków. Chyba że zaraz po jego użyciu ponownie zastosujesz oliwkę- wtedy ok. Teraz juz zapamiętasz, że WD- 40 jednak nie jest do wszystkiego :niee:
maanii - Sob Maj 28, 2011 18:55

no to teraz zapamiętam, a co wg ciebie teraz powinienem zrobić?
Jugol - Sob Maj 28, 2011 19:06

maanii napisał/a:
a co wg ciebie teraz powinienem zrobić?

Tak jak Ci wyżej napisałem, spróbuj zaaplikowac do zamka rzadką oliwę do maszyn do szycia i próbuj dalej, jak sie nie uda- niestety bedziesz musiał go całkowicie zdemontowac i rozebrać- dojdziesz wtedy co go boli :taa: