Zobacz temat - [MG ZR] Problem z zamykaniem z pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Problem z zamykaniem z pilota

Zigisc - Nie Mar 06, 2011 13:23
Temat postu: [MG ZR] Problem z zamykaniem z pilota
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z zamykaniem auta z pilota i guzikiem z deski rozdzielczej tzn. po naciśnięciu guzika zamykania drzwi się nie ryglują a alarm uzbraja się i po pewnym czasie auto zaczyna wyć.
Auto otwiera się normalnie z pilota.
Zauważyłem że po odpięciu akumulatora i po ponownym podpięciu jednorazowo działa zamykanie więc mogę chyba wykluczyć problemy z kabelkami
Sprawdziłem wiązkę w tylej klapie, wymieniłem baterie w pilocie, podmieniałem akumulator, centralka alarmu sucha.
Nie wiem już gdzie szukać problemu.

Nowal - Nie Mar 06, 2011 20:50

Przyłączę się do tematu. Ja mam problem z alarmem mianowicie zamykam samochód z pilota i po kilku- kilkunastu minutach zaczyna wyć.
Zaczął tak wariować w dniu dzisiejszym tak sam z siebie. Wszystko było normalnie auto zamknąłem po czym otworzyłem wyciągnąłem co miałem wyciągnąć uzbroiłem w alarm( zamknięcie z pilota) i po kilku minutach zaczął wyć.
Co to może być? Ja problem mam w 200

colin1983 - Pon Mar 07, 2011 07:53

Nowal, przeczyść zakrańcówki, alarm powiniem przestać wyć
Nowal - Pon Mar 07, 2011 20:33

wyczyściłem i dalej to samo...
Czy wiązkę tylnej klapy da radę jakoś wyciągnąć?

Zigisc - Pon Mar 07, 2011 20:47

Nowal niedawno pisany temat o wyciąganiu wiązki z klapy
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65804

Nowal - Sro Mar 09, 2011 08:06

wiazka naprawiona, czujniki wyczyscilem i nadal to samo. jak odpiac alarm zeby zostal centralny z pilota?
pgrad - Wto Mar 15, 2011 07:37

Nowal napisał/a:
wiazka naprawiona, czujniki wyczyscilem i nadal to samo. jak odpiac alarm zeby zostal centralny z pilota?


Ten alarm ma czujniki na podczerwień. Jeżeli pewne części samochodu szybko oddają ciepło to wtedy się alarm włącza. U mnie takie coś występuje ze 3-4 razy w ciągu roku. Sprawdź czy nie masz nawiewu ustawionego na max ciepło. Lepiej zmniejszyć temp i zwiększyć nawiew. U mnie to pomaga.
Sprawdź czy pas wraca do końca. Bo czasami też może się zacząć wsuwać po zamknięciu drzwi.

colin1983 napisał/a:
Nowal, przeczyść zakrańcówki, alarm powiniem przestać wyć
Zigisc też powinien to zrobić. Drzwi się nie zamkną jeżeli krańcówki nie będą działać...