Zobacz temat - [Rover 416]Wileki problem z immobilajzerem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416]Wileki problem z immobilajzerem

renifr - Nie Mar 06, 2011 21:50
Temat postu: [Rover 416]Wileki problem z immobilajzerem
Witam.
Moja mama jest posiadaczka roverka, niestety jakies 4 miesiace temu zgubila kluczyki i co sie okazalo ptrzebab bylo zmnienic caly centralny poniewz immo jest w pilocie.
Po wymianie wszystko dzialalo ok ale do dzisiaj. Problem polega na tym ze auto nie reaguje na pilota nie da sie go zamknac ani odpalic, obiawy byly takie ze pilot raz zalapywal raz nie, ktoryms raze trzebabylo 10 min naciskac przycisk zeby immo sie wylaczyc niestety teraz juz zero reakcji...bylem u tego "szpeca" ktory go naprawial i on powiedzial ze nie obejdzie sie bez zerowania systemu, lecz jest to strasznie drogie... Macie moze jakis sposob jak ominac ten immo zeby dalo sie go odpalic badz sposob na naprawienie tego? prosze o bardzo szybka pomoc poniewaz auto stoi i nie zarabia na siebie:)
PS.
Zapomialem dodac ze jak pilot raz dzialal raz nie to odlaczylem akumulator, samochod stal noc podlaczylem od nowa i juz zero reakcji.

kasjopea - Nie Mar 06, 2011 22:54

Pewnie po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu z powrotem uaktywnił się immobilizer.
renifr - Wto Mar 08, 2011 07:57

aku bym odlaczony i nic...teraz centralny reaguje na kluczyk ale pilot nadal nie chce rozbroic immo i odpalic auta nie da rady;/
Adrian - Wto Mar 08, 2011 08:19

Synchronizowałeś pilota? Jeśli nie, to zrób to. Jak to zrobić? Poszukaj na Forum. :wink:
renifr - Wto Mar 08, 2011 09:27

tak synchronizowalem. Dzisiaj kupie jeszcze nowa baterie i bede kombinowal ale watpie zeby to cos dalo...chyba trzeba bedzie jechac od nowa go zaprogramowac...
pafnuc - Sro Mar 09, 2011 18:14

miałem ten sam problem jeśli masz kodu to polecam stronkę http://www.mgrovercodes.com/ płacisz ok 80pln i dostajesz kod sam dziś to sprawdziłem.
slaweczek196 - Wto Kwi 05, 2011 16:07

Dziś elektryk zeruje mi immo czy jak odłączę akumulator to immo się nie zresetuje ponownie??????
szoso - Wto Kwi 05, 2011 16:10

slaweczek196, w ilu jeszcze tematach masz zamiar się o to pytać? moim zdaniem w jednym wystarczy :evil:
slaweczek196 - Wto Kwi 05, 2011 16:27

jeśli wiesz to pomóz

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 16:27 ]
jeśli wiesz to pomózszoso420,

szoso - Sro Kwi 06, 2011 07:21

slaweczek196, jeśli ktoś tam ma ci usunąć immo to chyba logiczne, że nic się nie zresetuje skoro zostanie usunięte
jeśli immo zostanie w samochodzie a ty odłączysz akumulator to trzeba będzie zsynchronizować pilota lub wprowadzić kod immo

sobrus - Pon Kwi 11, 2011 14:12

Mamy pytanie do kodów, niestety nie posiadam karty kodowej to mojego R a testbooki nie rosną na drzewach ;)
Pafnuc podał link do serwisu podającego kody na podstawie VIN.
Oferują oni dwa rodzaje kodów EKA oraz Ignition Code.

Z tego co wyczytałem EKA to wlasnie kod wyłączający immobilizer przy pomocy kluczyka.
A co to jest Ignition Code?