Zobacz temat - [R200 SDI]Chłodnica i pompa wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDI]Chłodnica i pompa wody

Bordos - Pon Mar 07, 2011 17:40
Temat postu: [R200 SDI]Chłodnica i pompa wody
W moim roverze rozszczelniła się chłodnica.

Dziś wymontowałem ją z auta i jest w niej nieszczelność dość spora (średnica ok 1 mm otwór), powstała na skutek uderzenia czymś (choć znajduje się od strony silnika :/ ).

Teraz pytanie mam następujące:

- zamierzam kupić nowa chłodnicę, czy zamienniki są jakościowo znośne?
- mam teraz dobry dostęp do pompy wody, która nigdy nie była wymieniana (przebieg 240 tys), czy wymienić ją? (pompa nie sprawia żadnych problemów) ?
- czy ma ktoś namiary na numer części - podpórek gumowych chłodnicy? Bo w moim aucie jednej nie było...

I tak z innej beczki - spawanie chłodnic? Czy jest to sensowny zabieg? W mojej uszkodzony jest element aluminiowy,a nie plastik. Jaki to koszt? (może ktoś już taka usługę ma za sobą i zda relacje?).

Pozdr

Rozan99 - Wto Mar 08, 2011 01:09

Poczytaj TO
Bordos - Wto Mar 08, 2011 08:26

Czytałem ten wątek i jestem w kontakcie z jego autorem.

Nie ma jednak w nim odpowiedzi na pytania, które zadałem.

Chłodnica jest już wyjęta, a moje pytania dotyczą akcesoriów do niej oraz pompy wody.

szoso - Wto Mar 08, 2011 09:23

o jakich akcesoriach ty piszesz?
pompa wody jeśli jest sprawna to po co wymieniać coś co działa

Bordos - Wto Mar 08, 2011 10:15

W każdym aucie zwykle pompę wmieniałem razem z rozrządem. Tu nie jest ona z nim związana, a dostęp do niej nie jest szczególnie prosty.

Byłem już raz świadkiem awarii (rozszczelnienia się wałka) takiej pompy i wolał bym takiej sytuacji w trasie uniknąć.

Dlatego pytam czy ktoś ową pompę wymieniał, albo ma informacje na temat jak często należy ją wymieniać, lub czy jest elementem nie podlegającym okresowej wymianie.

Rozan99 - Wto Mar 08, 2011 10:20

Nie słyszałem takiej teorii żeby w tym modelu należało wymieniać pompę wody wraz z rozrządem.
Jeśli działa to ja na Twoim miejscu bym jej nie wymieniał.
Co do gumowych podpórek to nie mam pojęcia gdzie można takie coś dostać..
A chłodnicę da się także naprawić chałupniczymi metodami.

Bordos - Wto Mar 08, 2011 10:23

Chłodnice już mam kupioną nową, gdyż producent NRF ma swojego polskiego przedstawiciela w Gdańsku niedaleko mnie i zapłaciłem za nią tyle co za używkę z allegro.

Zaraz zagłębie się w Rave i znajdę coś może na temat pompy.