Zobacz temat - [R200] Gdzie umieścić sondę lambda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Gdzie umieścić sondę lambda

bonus89 - Wto Mar 08, 2011 18:28
Temat postu: [R200] Gdzie umieścić sondę lambda
Jutro samochód leci do mechanika kolektor montuje ten:

Z zr'a 160, dalej leci dwu rurka z primery 2.0 I teraz pytanie gdzie mam umiejscowić sondę lambda, u mnie w 8V teraz jest umiejscowiona od razu za kolektorem w jednej rurce. Czy mogę ją umiejscowić w jednej z dwururek? czy mam to zrobić dalej, za ich łączeniem w jedną. Czy nie będzie miała złych odczytów jak przesunie się ją przed kata?

leszczu - Wto Mar 08, 2011 20:23

Trzeba tą sondę umiejscowić tak jak była oryginalnie w ZR 160. Tylko nie wiem za bardzo w jakim dokładnie jest ona umiejscowiona w Zr. :/
bonus89 - Wto Mar 08, 2011 20:28

w zrze jest w dwu rurce umiejscowiona, ale przecież ZR ma chyba dwie sondy, w dwu rurce i po złączeniu w jedną? kurcze nie wiem jak to opanować
PTE - Wto Mar 15, 2011 09:55

Ja bym ją wstawił w miejscu, w którym rury łączą się w jedną.
Bumelant - Wto Mar 15, 2011 12:24

Jedna regulacyjna jest w dwururce - druga tzw. diagnostyczna jest za katem - ta druga w Twoim przypadku Ciebie wogole nie interesuje bo ty masz stary zapewnie mems na 1 sondzie. Chcesz fotke - to Ci moge pyknac wieczorem jak to wyglada?
bonus89 - Wto Mar 15, 2011 15:01

już wiem jak to mam zrobić, musze ją umieścić po złączeniu dwururki w jedną. Myślałem poprostu że temperature zczytuje i że będzie niższa, ale będzie gitara. Narazie na mechanika czekam :???: