Zobacz temat - [r620si + lpg]ciąg dalszy kłopotów z przekaźnikiem pompy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620si + lpg]ciąg dalszy kłopotów z przekaźnikiem pompy

szags - Sob Mar 12, 2011 17:18
Temat postu: [r620si + lpg]ciąg dalszy kłopotów z przekaźnikiem pompy
Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z problemami z zapalaniem silnika na benzynie. Doszedłem w końcu do tego że przyczyną był przekaźnik PGM-Fi. Wyczytałem gdzieś na forum Accorda że pomaga mu założenie nowych lutów. Tak też zrobiłem, ale po tej operacji, auto nie odpalało już nawet na gazie, chociaż wszystko klika. Poprzeglądałem schematy tego przekaźnika i zauważyłem że między pinem 7 a 5 jest jakiś przełącznik (nie widzę go fizycznie tylko na schemacie). Zmostkowałem więc te dwa piny, pompa ładnie podpompowała i zapalił bez problemu, po rozłączeniu pinów na benzynie auto momentalnie gaśnie, ale po przełączeniu na lpg i rozłączeniu ich jedzie ładnie. Kiedy już miałem dochodzić o co chodzi w tym przełącznikiem który nie działa, ruszyłem lekko przekaźnik (rozebrany bez obudowy) i oparł się najprawdopodobniej pinami nr 1 i 3 o blachę, nastąpiło chyba jakieś zwarcie i zgasł. Od tej pory nie mogę go znowu zapalić. Pompa się każdorazowo załącza, kręci, nie wiem co się mogło stać??? jestem już trochę zrezygnowany. Macie jakieś pomysły??? może ma ktoś taki przekaźnik do sprzedania albo wie jak tego zregenerować???

KRYS - Nie Mar 13, 2011 20:39

allegro od 20 PLN
szags - Pon Mar 14, 2011 08:22

Nie no za 2 dychy to takich na allegro nie ma. Jest jeden za 100zł. Urządzenie wydaje się dość proste w konstrukcji, więc myślę że można je samodzielnie zregenerować. Tylko kwestia jak??
KRYS - Pon Mar 14, 2011 19:55

ja kupiłem za 20 pln od tego gościa

http://allegro.pl/przekaz...1461387835.html

szags - Wto Mar 15, 2011 10:03

No to nieźle trafiłeś, to jest dokładnie to czego szukam, ale więcej takich nie widzę w tej chwili na allegro... :cry:
KRYS - Wto Mar 15, 2011 20:32

kolego napisz - zadzwoń do tego goscia i sie dogadaj !
A tak wogóle to na allegro jest jeszcze kilka po 50 PLN
Nie chce mi sie linków wklejac