Zobacz temat - [R400] problem z kontrolką srs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] problem z kontrolką srs

casper92 - Pon Mar 14, 2011 23:47
Temat postu: [R400] problem z kontrolką srs
Mam problem odnośnie kontrolki SRS, która podczas jazdy kilkakrotnie zaświeca się i gaśnie.
Posiadam Roverka 400 2.0 SDi '99 r z 2 poduszkami.
Przeczytałem już wiele tematów o tym problemie i jak wywnioskowałem pod siedzeniami nie znajdę żadnych kostek od poduszek.
Gdzie znajdę ich podłączenia i jak wygladają?
pozdrawiam serdecznie

szoso - Wto Mar 15, 2011 07:15

sprawdź taśmę srs w kierownicy, tematów jest sporo, kostek pod siedzeniami nie ma
casper92 - Wto Mar 15, 2011 18:11

Po rozebraniu plastikowej osłony słupka kierownicy postanowiłem przetestować czy kontrolka zgaśnie. Po zapaleniu silnika i poruszeniu kierownica w górę i w dół ( odblokowana regulacja ) silnik zgasł, odcięło zapłon. Chyba natrafiłem na cały problem - jakieś zwarcie przy kablach w okolicy kierownicy :neutral: Myślicie, że pozostaje tylko elektryk?
shilus82 - Sob Mar 19, 2011 09:29

Możliwe, że kabelek od zapłonu gdzieś się przetarł i robi zwarcie. Najpierw możesz sam poszukać, a jak skończą Ci się pomysły, to wtedy idź dać w łapę elektrykowi :) Co do kontrolki, to u mnie też mrugała, ale ja wymieniałem sobie poduszkę na taką z R45,a ta ma troszkę inne gniazdo niż poduszka z R400. Wtyczka była luźna, przejechałem po dziurze i klops. Ale gumka recepturka i kombinerki rozwiązały problem i już tak prawie rok jeżdżę w bez dyskoteki na desce :) . Możesz też sprawdzić połączenie poduszki pasażera, tylko zdemontuj schowek i musisz się wygiąć troszkę.