Zobacz temat - [R400 SD+I] Wymiary flanszy układu wydechowego 400 SD / SDI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SD+I] Wymiary flanszy układu wydechowego 400 SD / SDI

michu1123 - Sro Mar 16, 2011 21:09
Temat postu: [R400 SD+I] Wymiary flanszy układu wydechowego 400 SD / SDI
Witam

Mam zamiar wymienić odcinek układu wydechowego gdzie znajduje się katalizator w moim R SD. Chcę go zastąpić zwykłą rurą + dorobienie flanszy łączących z pozostałymi odcinkami układu wydechowego. Dlatego pytanie do kolegów, którzy mogą zwymiarować mi flanszę łączącą (zaznaczony element na rys.) oraz podać średnicę rury z jakiej jest wykonany odcinek z katalizatorem.

Proszę o rys. z wymiarami (może być odręczny).

tronsek - Sro Mar 16, 2011 21:40

Ja u siebie z katalizatora wydłubałem środek i założyłem z powrotem samą puszkę i jest :ok: Możesz jeszcze odciąć flansze od kata i zespawać z rurką. To prostsze rozwiązania niż dorabianie kołnierzy mocujących.
michu1123 - Sro Mar 16, 2011 21:48

Cytat:
Możesz jeszcze odciąć flansze od kata i zespawać z rurką. To prostsze rozwiązania niż dorabianie kołnierzy mocujących.

Wiem, że to prostszy sposób lecz mam dojście do maszyny waterjet (cięcie wodą) i mogę wykonać flansze. I stąd prośba o wymiary otworów, gabarytów zewnętrznych itp....

magneto - Sro Mar 16, 2011 21:53

michu1123 napisał/a:
Mam zamiar wymienić odcinek układu wydechowego gdzie znajduje się katalizator

Możesz też kupic pustą puszkę- koszt okolo 50pln- widziałem takie w sklepie gdzie się zaopatruję w cześci.A jak sprzedasz katalizator to i tak jeszcze Ci zostanie sporo kasy
Za katalizator powinieneś dostać około 300pln

racek - Czw Mar 17, 2011 09:46

http://webautoservice.pl/...r-220-4258.html
bez wycinania mozesz kupic same flansze koszta nieduze

tronsek - Czw Mar 17, 2011 10:09

racek napisał/a:
bez wycinania mozesz kupic same flansze koszta nieduze
To nie są flansze. To są uszczelki.
racek - Czw Mar 17, 2011 10:10

aaaaaa no to moj blad :oops: