Zobacz temat - [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa

patrys - Czw Mar 17, 2011 11:10
Temat postu: [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa
Witam
Przeszukiwałem Forum, żeby znaleźć info na temat opon na konkretne alusy i niestety nie znalazłem odp. Mianowicie mam Alufelgi 7Jx15H2 ET 37 4x100 i chciałbym się dowiedzieć jakie maksymalnie doże opony letnie moge założyć do Roverka 214i 1.4 16V '97. Tak żeby opony nic nie ocierały i żeby było wszystko OK. Prosze o podanie kilka różnych rozmiarów opon z 15".
Pomijając opony mam jeszcze jedną sprawe związaną z moją ostatnią wizytą u Elektro-mechanika. Celem wizyty była nieumiejętność odpalenia auta, pomimo tego że rozrusznik się kręcił i napięcie było odpowiednie. Okazało się, że musiałem przypadkowo przy zamykaniu maski wyłączyć knefel odpowiadający za dopływ paliwa. Chciałbym się dowiedzieć gdzie taki wyłącznik się znajduje w razie jakby taka sytuacja powtórzyła się kiedyś. Dobrze by było jeśli zostałby ten wyłącznik uchwycony na fotce, tak żebym mógł się szybko zorientować gdzie go moge znaleźć. Z góry dziękuje i czekam na odp. :o [/i]

staszekPZN - Czw Mar 17, 2011 11:34

ten guziczek jest obok płynu chłodniczego po prawej stronie i masz tam tez chyba czujnk otwarcia klapy taki czarny gumowy.
patrys - Czw Mar 17, 2011 23:18

Czy mógłby mi ktoś napisać jakie opony moge założyć na w.w aluski ? chciałbym już jakieś zakupić, a nie chce błędu popełnić. Proszę o pomoc
Tomi - Pią Mar 18, 2011 00:16
Temat postu: Re: [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu pal
patrys napisał/a:
Witam
Przeszukiwałem Forum, żeby znaleźć info na temat opon na konkretne alusy i niestety nie znalazłem odp. Mianowicie mam Alufelgi 7Jx15H2 ET 37 4x100 i chciałbym się dowiedzieć jakie maksymalnie doże opony letnie moge założyć do Roverka 214i 1.4 16V '97. Tak żeby opony nic nie ocierały i żeby było wszystko OK. Prosze o podanie kilka różnych rozmiarów opon z 15".


Niestety muszę Cię zmartwić, ponieważ przy tej szerokości felgi i takim ET jest duże prawdopodobieństwo, że opony będą ocierały o tylne błotniki pod obciążeniem. Opony powinny wejść nawet 205/60R16, jednak im większą oponę założysz, tym częściej będzie będziesz słyszał odgłosy ocierającej opony (na dziurach, w szybkich zakrętach, etc.). Najtańsza i w miarę najlepsza opcja to opona 195/50R15. Bardzo tani rozmiar. Renomowane modele znanych producentów możesz wyszukać już za 150-200 pln./szt. (za nowe).

patrys napisał/a:
Pomijając opony mam jeszcze jedną sprawe związaną z moją ostatnią wizytą u Elektro-mechanika. Celem wizyty była nieumiejętność odpalenia auta, pomimo tego że rozrusznik się kręcił i napięcie było odpowiednie. Okazało się, że musiałem przypadkowo przy zamykaniu maski wyłączyć knefel odpowiadający za dopływ paliwa. Chciałbym się dowiedzieć gdzie taki wyłącznik się znajduje w razie jakby taka sytuacja powtórzyła się kiedyś. Dobrze by było jeśli zostałby ten wyłącznik uchwycony na fotce, tak żebym mógł się szybko zorientować gdzie go moge znaleźć. Z góry dziękuje i czekam na odp. :o [/i]


Na ścianie grodziowej, niedaleko czujnika otwartej maski.

patrys - Pią Mar 18, 2011 10:33

Dziekuje za pomoc, zaraz zabiore się za szukanie opon :wink: