Zobacz temat - [R75] Nieodpala pomóżcie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nieodpala pomóżcie.

lukkrak - Pią Mar 18, 2011 09:38
Temat postu: [R75] Nieodpala pomóżcie.
Koledzy poradzcie coś dzisiaj rano wsiadam do mojego roverka odpalam a tu zonk, niemoże odpalić po kilkakrotnym kręceniu odpalił, ale pochodził 5sek i zgasł.
Dodam tylko że paliwa jest poniżej rezerwy bo ostatnio mam problem ze wskazaniem i prędkościomierzem raz działa a raz nie.
A wczoraj jak zajechałem na stacje żeby zatankować wieczorem to była przerwa i dałem sobie spokój.Powiedzcie mi od czego mam zacząć dolać paliwa i mam odpowietrzyć układ paliwowy jeśli tak to jak?

apples - Pią Mar 18, 2011 09:59

lukkrak napisał/a:
odpalić po kilkakrotnym kręceniu odpalił, ale pochodził 5sek i zgasł.
Prawdopodobnie padła pompa w baku lub pompa przy akumulatorze. Sprawdź tak http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#603297 ale najpierw dolej ropy.
lukkrak napisał/a:
mam odpowietrzyć układ paliwowy jeśli tak to jak
Sam się odpowietrzy. Przekręć z 3 razy kluczyk w pozycję 2 tak aby pompy nabiły ciśnienie. Pompa pracuje ok 30s. więc 2-gi i 3-ci obrót kluczyka po tym czasie. :wink:
kris-tofer - Pią Mar 18, 2011 10:00

Tak, dolać paliwa, przekręcić zapłon i czekać z 30sek. sam się odpowietrzy

jeśli nie pomoże to do wymiany filtr paliwa, powietrza lub uwalona któraś pompa paliwa

działanie prędkościomierza uwarunkowane jest od prawego, przedniego czujnika ABS, sprawdź po kablu czy nie jest przetarty

lukkrak - Pią Mar 18, 2011 20:35

Dzięki koledzy za odpowiedzi wróce z przacy to będe działać dam znać co się stało.

[ Dodano: Pią Mar 18, 2011 20:35 ]
Problem rozwiązany okazało się że całkiem brakło paliwa, a w dodatku samochód stał z górki, dolałem ropy i zrobiłem tak jak poradził apples i kris-tofer.Roverek odpalił za pierwszym razem,przejechałem się kawałem i wszystko wporządku.
Dzięki koledzy za pomoc

kris-tofer - Pią Mar 18, 2011 22:51

Ja miałem podobnie, rezerwa mi się zaświeciła, myślę sobie dotankuję po pracy, zajechałem na swoje miejsce parkingowe i mi zgasł z braku paliwa, musiałem samochód zostawić na noc i dopiero na drugi dzień przyniosłem ze sobą baniak z ropką :D
apples - Sob Mar 19, 2011 10:02

kris-tofer napisał/a:
Ja miałem podobnie, rezerwa mi się zaświeciła, myślę sobie dotankuję po pracy, zajechałem na swoje miejsce parkingowe i mi zgasł z braku paliwa, musiałem samochód zostawić na noc i dopiero na drugi dzień przyniosłem ze sobą baniak z ropką
Mi jak rezerwa się zaświeci to przejadę spokojnie jeszcze 100km. :wink:
Rowan - Sob Mar 19, 2011 14:35

kris-tofer napisał/a:
działanie prędkościomierza uwarunkowane jest od prawego, przedniego czujnika ABS, sprawdź po kablu czy nie jest przetarty

A od czujnika paliwa? Bo u mnie szaleje jak jest poniżej 0*C... :razz:

kris-tofer - Nie Mar 20, 2011 19:54

Rowan, to masz coś popsute, sprzedaj tego wraka i będziesz miał spokój :lol:
lukkrak - Nie Mar 20, 2011 20:16

Rovan
Możesz mieć coś z pływakiem w baku!

Rowan - Pon Mar 21, 2011 20:29

kris-tofer, spoko :mrgreen: Za bardzo kocham to auto :razz: Wiem, że to też problem z czujnikiem ABS-u, ale nie wiem którym :razz:
lukkrak - Pon Mar 21, 2011 21:48

Prawy przód kolego!
kris-tofer - Pon Mar 21, 2011 23:01

Rowan, już wiesz