Zobacz temat - [r214si 97r] Termostat czy czujnik temp?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214si 97r] Termostat czy czujnik temp?

donmulanka - Sro Mar 23, 2011 16:07
Temat postu: [r214si 97r] Termostat czy czujnik temp?
Sprawa wygląda tak że jechałem dziś autem wszystko pięknie ładnie silnik sie rozgrzał po kilku kilometrach wskaźnik ladnie sie podniosl do prawie polowy czyli tak jak ma byc w roverku kiedy nagle sam z siebie spadł do 0 tak jakby silnik był nei nagrzany to odruchowo sprawdziłę mczy grzeje ogrzewanie i pieknie grzeje działa ciepłe zimne zatrzymałem sięsprawdziłe mwęźe od chłodnicy ten na górze gorący ten dolny też odpialem czujnik temp i w sumei zero reakcji wskazówka stoi na 0 na chwile sie podniosla do 1/4 i opadła do 0 nei wazne czy jade czy stoje silnik jest nagrzany widać to i nawiew pięknie grzeje... czego to może być wina że wskaźnik nie działa? przestałdziałać? możliwe ze poprostu sie zepsół wskaźnik?
leszczu - Sro Mar 23, 2011 17:09

Ale wskazówka tak momentalnie spadła do zera, bez żadnej zawieszki ??
poziomkaZ - Sro Mar 23, 2011 19:41

Witam

Ostatnio miałam podobny problem. Auto na postoju po 15 min łapało temperaturę , na min a w czasie jazdy wskaźnik spadał na 0.

U mnie pomogła wymiana termostatu i wymiana płynu w chłodnicy.

PS. Obojętnie gdzie był wskazówka nawiew dmuchał ciepłym powietrzem.

donmulanka - Sro Mar 23, 2011 19:58

tak płynie jedny mruchem powolutku do 1.4 i do 0 i tak sobie potrafi latać tam i spowrotem przy czym OGRZEWANIE dziala grzeje gorące powietrze i zimne normalnie ssa nie sie wylacza prawidlowo po nagrzaniu.. termostat czy czujnik bardziej?

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 19:58 ]
Dzieki :) to zmienie termostat :) i dam znać co i jak :) podrawiam

rudy - Czw Mar 24, 2011 02:13

Obstukaj czyms(kluczem do kol) w czojnik temp, u mnie tez tak wariowal, i pewniego razu obstukalem go i sie odwiesil, i zaczal normalnie funkcjonowac.
slawo - Pią Mar 25, 2011 22:32

ja miałem ułamany przewód przy wtyczce do czujnika temp. Wskazówka skakała, po jakimś czasie (kilka tygodni) połączenie zostało zerwane i zaległa na "0".

pozdrawiam,
s.

rovek - Sob Mar 26, 2011 08:25

Wystarczy że wymienisz czujnik, na pewno on wariuje.
poziomkaZ - Sob Mar 26, 2011 10:16

Sprawdź wteczkę do czujnika, bo ja też miałam połamaną i nie było styku, ale u mnie i tak mało co pomogło bo po podłączeniu kabelka do czujnika wskazówka szła lekko do góry na postoju a w czasie jazdy spadała na 0 więc dlatego wymiana termostatu.

Zacznij od napraw bezkosztowych, a potem ewentualnie termostat.