Zobacz temat - [R214] Silniczek krokowy-czy jest ok?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Silniczek krokowy-czy jest ok?

sobon - Pią Mar 25, 2011 20:32
Temat postu: [R214] Silniczek krokowy-czy jest ok?
Witam wszystkich dziś się zabrałem za czyszczenie silniczka krokowego wykręciłem go całego razem z kanalikiem gdzie się porusza (4 śruby) Rozpołowiłem był cały czarny i dość dużo tego brudu było wyczyściłem w benzynie potem jeszcze w ekstrakcyjnej i ok przypinam i patrze jak chodzi tylko nie skręcałem go no i się wysunął potem schował i podczas drugiej próby wyłączania zapłonu jak się wysuwał wyskoczył ten boleć razem z sprężynką z silniczka złożyłem go i zakręciłem te kanaliki do niego (2 śrubki) i patrzę chodzi tak jak za pierwszym razem Zakręciłem tak jak było no i odpalam zimny silnik chodził na 1200RPM silnik się nagrzał po paru minutach i obroty spadły do ok 900RPM potem trochę poluzowałem śrubkę na przepustnicy i ustawiłem obroty na ok 860-880RPM (tak jak czytałem-prawie) I proszę o odpowiedz czy to tak ma być może za niskie lub za wysokie obroty ma A poza tym mam cały czas termostat otwarty i będę go wymieniał I czy po wymianie obroty jeszcze troszkę spadną wydaje mi się że tak.Proszę o odpowiedz.
leszczu - Sob Mar 26, 2011 16:18

Obroty maja być dokładnie na 850 obr/min. :wink:
sobon - Nie Mar 27, 2011 11:01

No i obroty mam na 850 ale tylko jak auto jest rozgrzane i stoi a temperatura w kabinie jest na ok 1/4 czasem na 1/2 i obroty OK !! !

Jak zaczynam jechać i się zatrzymuję na światłach lub wrzucę luz to obroty schodzą do 1000 Dodam jeszcze że podczas jazdy wskaźnik temperatury jest cały czas na samym dole jakby silnik był zimny, zastanawiam się czy to jest wina tego że auto pracuje cały czas na dużym obiegu bo termostat się zawiesił na pozycji otwartej.

(termostat otwarty ,wychładza się silnik szybko i się długo też nagrzewa, temperatura mówi że jest zimny i obroty w górę idą bo chodzi dalej ssanie??? TAK)

Proszę o pomoc :???:

leszczu - Nie Mar 27, 2011 13:53

sobon napisał/a:
(termostat otwarty ,wychładza się silnik szybko i się długo też nagrzewa, temperatura mówi że jest zimny i obroty w górę idą bo chodzi dalej ssanie??? TAK)

Na to wychodzi. Musisz jak najszybciej zmienić ten termostat, bo to niezdrowo dla silnika i dużo więcej autko pali. :/

sobon - Pon Mar 28, 2011 16:07

Dzięki leszczu termostat będę miał na tygodniu gdzieś a autkiem i tak mało jeżdżę Dzięki