Zobacz temat - [R214Si] Wskaźnik temperatury, położenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Wskaźnik temperatury, położenie

greg-si - Sob Mar 26, 2011 17:36
Temat postu: [R214Si] Wskaźnik temperatury, położenie
Mam szybkie pytanko. Autko jak w danych na górze. Czy takie położenie wskazówki temperatury podczas wyłączonego silnika jest ok?


Chcemy zlokalizować problem bo gdy silnik jest nagrzany wskazówka jest za nisko. Termostat wymieniony. Jeśli wskazówka mechanicznie jest ok to będziemy czujnik musieli sprawdzić.
Z góry dzięki za info.

leszczu - Sob Mar 26, 2011 17:39

Wszystko fajnie, ale ja nie widzę żadnej fotki. :/
greg-si - Sob Mar 26, 2011 17:50

Teraz już na bank widać ;)
leszczu - Sob Mar 26, 2011 17:54

Teraz widać. :mrgreen:
Po mojemu wskazówka prawidłowo leży. :wink:

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 17:54 ]
Ale teraz przyjrzałem się bliżej mojej wskazówki i ta wasza bardziej idzie w dół. :/

greg-si - Sob Mar 26, 2011 18:00

Dzięki.
Tak czułem że to może być problem mechaniczny w liczniku. Fajnie jakby ktoś jeszcze napisał jak u niego leży wskazówka.

rovek - Sob Mar 26, 2011 18:15

U mnie jest jeszcze wyżej, o połowe odległości w odniesieniu do wskaźnika leszczu19901. Co najśmieszniejsze, po rozgrzaniu z uszkodzoną obudową termostatu wskazówka była w poziomie, po wymianie wskazówka jest troche niżej tzn nie przecina tego termometru.
greg-si - Sob Mar 26, 2011 19:06

No nic w poniedziałek sprawdzimy jaką wartość daje czujnik po trasie.
krystof87 - Wto Mar 29, 2011 16:57

Moja wskazówka, leży i już sie nie rusza w ogóle, z początku wariowała raz w doł, raz w góre, jak przyśpieszałem to leżała całkowicie.

Wymiana czujnika pomoże czy poważniejszy problem?

leszczu - Wto Mar 29, 2011 20:33

krystof87 napisał/a:
Wymiana czujnika pomoże czy poważniejszy problem?

No nie wiadomo. Może to być również termostat. :/

krystof87 - Wto Kwi 05, 2011 17:48

a może ktoś umieścić zdjęcie, gdzie dokłądnie znajduje sie ten czujnik?
colin1983 - Wto Kwi 05, 2011 22:18

krystof87, potwierdzam słowa leszczu19901, to termostat miałem tak samo skończyło się na tym że podczas mrozów po przejechaniu 40km wskazówka się zaczynała podnosić wymieniłem termostat i jest ok
krystof87 - Czw Kwi 07, 2011 18:38

a jakie koszty wymiany? z robocizna?
Robertus74 - Nie Wrz 18, 2011 12:45

Można się podpiąć pod temat? ;)

Mam pytanie.
Wentylator uruchamia się, gdy płyn osiągnie pewną temperaturę, prawda? (w tej chwili nie pamiętam dokładnie jaką, ale to ma mniejsze znaczenie).
Chodzi mi o to, w jakim położeniu powinien wtedy znajdować się wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej. BO u mnie on jest nieco poniżej połowy. Czy tak ma być?
Bo zastanawiam się, czy mój czujnik temperatury (ten od wskaźnika) działa prawidłowo, bo wskazówka nigdy nie dochodzi nawet do połowy mimo że wentylator już się załącza.

leszczu - Nie Wrz 18, 2011 13:20

Robertus74, Masz wszystko w porządku. :wink:
ADI-mistrzu - Nie Wrz 18, 2011 13:22

Jest ok, ciężko zauważyć aby ten wskaźnik w ogóle się ruszał jak osiągnie te pół.

Te silniki tam mają że trzymają dość dokładnie temperaturę, u mnie np. nigdy wentylator się nie włączył mimo że jest sprawne wszystko, po prostu układ chłodzenia jest dość wydajny :wink:

Robertus74 - Pon Wrz 19, 2011 12:31

Dziękuję Wam za wyjaśnienie.
Tomi - Wto Wrz 20, 2011 08:25

krystof87 napisał/a:
Moja wskazówka, leży i już sie nie rusza w ogóle, z początku wariowała raz w doł, raz w góre, jak przyśpieszałem to leżała całkowicie.

Wymiana czujnika pomoże czy poważniejszy problem?


Jeśli zmiany były szybkie (wskazówka skakała w ciągu sekundy od 0 do połowy) to problem czujnika. Jeśli zmiany położenia (0-połowa) zajmowała kilkanaście sekund do minuty, to problem z układem chłodzenia.

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 08:25 ]
Robertus74 napisał/a:
Można się podpiąć pod temat? ;)

Mam pytanie.
Wentylator uruchamia się, gdy płyn osiągnie pewną temperaturę, prawda? (w tej chwili nie pamiętam dokładnie jaką, ale to ma mniejsze znaczenie).
Chodzi mi o to, w jakim położeniu powinien wtedy znajdować się wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej. BO u mnie on jest nieco poniżej połowy. Czy tak ma być?
Bo zastanawiam się, czy mój czujnik temperatury (ten od wskaźnika) działa prawidłowo, bo wskazówka nigdy nie dochodzi nawet do połowy mimo że wentylator już się załącza.


Jeśli zacznie przekraczać połowę możesz zacząć się zastanawiać czy wszystko w porządku.