Zobacz temat - [R25]Konsola centralna ze Streetwise w Roverze 25?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Konsola centralna ze Streetwise w Roverze 25?

kkkubekkk - Wto Kwi 05, 2011 19:50
Temat postu: [R25]Konsola centralna ze Streetwise w Roverze 25?
Witam, oraz zwracam sie z pytaniem, na które nie znalazłem odpowiedzi, a mianowicie, czy konsola centralna pasowałaby do rovera 25?

Jeśli nie, to czy można tą 'drewnianą' jakoś unowocześnić? Bede wdzięczny za każdą rade:)
Pozdrawiam

leszczu - Wto Kwi 05, 2011 20:06

No nie wiem :hmm: , ale raczej nie. :/
kkkubekkk - Wto Kwi 05, 2011 20:19

a mozna coś zrobić żeby przerobić delikatnie te wszystkie zegary, zlikwidowac drewno, tylko czym wtedy zastąpić żeby było estetycznie?
tuners - Wto Kwi 05, 2011 21:41

tak ale o którą Ci konsolę chodzi o taką http://img.turbo.fr/01502...eetwise-1-4.jpg

czy

Ta pierwsza raczej podejdzie bez problemu zresztą sam chciałem ją wsadzić.
Ale ta druga dużo rzeźby

leszczu - Wto Kwi 05, 2011 21:45

tuners napisał/a:
Ta pierwsza raczej podejdzie bez problemu zresztą sam chciałem ją wsadzić.

Ale kompletnie nie będzie współgrać z częścią tak gdzie jest mieszek.

kkkubekkk - Wto Kwi 05, 2011 21:54

kurde..może bede szukał na pobliskim szrocie takiej konsoli i trzeba by to dokładnie obejrzeć w ręku i zobaczyć co i jak by pasowało lub nie.

W każdym bądź razie nikt nic podobnego nie wykonywał ani nie przerabiał konsoli?

imejdz - Wto Kwi 05, 2011 23:54

leszczu19901 napisał/a:
Ale kompletnie nie będzie współgrać z częścią tak gdzie jest mieszek.
no to trzeba lecieć po całości i ten element też wymienić aż do popiołki dla pasażerów z tyłu :P
leszczu - Sro Kwi 06, 2011 13:31

imejdz napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
Ale kompletnie nie będzie współgrać z częścią tak gdzie jest mieszek.
no to trzeba lecieć po całości i ten element też wymienić aż do popiołki dla pasażerów z tyłu :P

No chyba, że tak :mrgreen: . Tylko ciekawe czy to wszystko podejdzie bez rzeźby. :grin:

kkkubekkk - Sro Kwi 06, 2011 17:10

nie jest problemem wymienienie popielniczki z tyłu i obudowy ręcznego, tylko zeby to wszystko pasowalo dziurkami na śruby i generalnie bez zadnego wiercenia przerabiania itp:)
imejdz - Sro Kwi 06, 2011 19:02

leszczu19901 napisał/a:
Tylko ciekawe czy to wszystko podejdzie bez rzeźby.


oj tam nie sądzę żeby dużo rzeźbienia było. A efekt by był zajefajny :)

Bialy90 - Czw Paź 06, 2011 20:23

jesli chcesz zlikwidowac "drewienko" to moze zdemontuj i pomaluj na czarny mat bądż zamontuj sobie te od mg zr :) co do zegarów to aluramki i malowanie wskazówek :) podobnie aluramki na nawiewy i bedzie ładnie :) jesli nie chcesz malowac pozostaje jeszcze folia termokurczliwa ale to nie zdało u mnie egazminu ja osobiscie drewienko nawiewu na czarno a listwe nad poduszka pasazera na srebno , aluramki + malowanie wskazówek zreszta wystarczy zajrzec do mnie do garazu :)
Tomi - Czw Paź 06, 2011 20:38

kkkubekkk napisał/a:
a mozna coś zrobić żeby przerobić delikatnie te wszystkie zegary, zlikwidowac drewno, tylko czym wtedy zastąpić żeby było estetycznie?


Ja kupiłem lakier, który wygląda jak takie satynowe aluminium z drobinkami metaliku (modernistyczne budziki i niektóre sprzęty rtv mają podobne), potem bezbarwnym dla ochrony powierzchni. Potraktowałem tym panel z pokrętłami nawiewu, listwa na desce i zaślepki klamek.

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 20:35 ]
Uprzedzam pytania, jak to wygląda. Wygląda lepiej i bardziej naturalnie niż "oklejanka" w MG ZR.

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 20:38 ]
kkkubekkk napisał/a:
kurde..może bede szukał na pobliskim szrocie takiej konsoli i trzeba by to dokładnie obejrzeć w ręku i zobaczyć co i jak by pasowało lub nie.

W każdym bądź razie nikt nic podobnego nie wykonywał ani nie przerabiał konsoli?


Nie będzie pasowało, gdyż nie tylko kształt przycisków od awaryjnych, ogrzewania szyby, przeciwmgielnych, etc. ma inny kształt... ale i działa na zupełnie innej zasadzie. W starej desce są przyciski pozycyjne (wciskasz i jest wciśnięty), podczas gdy w nowej są impulsowe (przyciśnięcie daje sygnał do przekaźnika, a przycisk wraca do swojej pierwotnej pozycji).

pgrad - Pią Paź 07, 2011 17:58

Zamiast lakierować możesz okleić elementy folią 3m carbon na przykład. Przyklejasz, jedziesz suszarką, obcinasz co odstaje i gotowe. Piękny efekt i bezpieczniej niż z lakierem. Na youtubie masz tutoriale jak to przyklejać, ale myślę że bez tego byś sobie poradził