Zobacz temat - Avatar przy poście
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - Avatar przy poście

apples - Nie Kwi 17, 2011 10:03
Temat postu: Avatar przy poście
Dlaczego zostały usunięte Avatary sympatykom?
tronsek - Nie Kwi 17, 2011 10:10

Tu masz odpowiedź http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#613939
apples - Nie Kwi 17, 2011 10:12

tronsek napisał/a:
Tu masz odpowiedź http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#613939
Nie działa link.


Oprócz tego zniknęła stopka.

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 10:17

apples napisał/a:
Nie działa link.
No tak, bo to kącik tylko dla klubowiczów.

Zacytuję Ci
MaReK napisał/a:
Spowodowałem kilka zmian

ograniczyłem sympatykom:

- kolor
- podpisy (dostępny w profilu)
- avatary (dostępny w profilu)
- link do garażu (dostępny w profilu)

apples - Nie Kwi 17, 2011 10:20

MaReK coś jeszcze masz zamiar zmienić?
To są po prostu jakieś jaja. Chcę przywrócenia mojego Avatara oraz stopki tak jak miałem poprzednio. Logując się na forum nie było o tym mowy. Teraz wprowadzasz/wprowadzacie kolejne zmiany od tak sobie.

-IKS- - Nie Kwi 17, 2011 10:20

apples, link Ci nie działa, bo to w części "tylko dla klubowiczów"
pomyśl o opłaceniu składki jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ;)

no tak, jak zwykle spóźniona... jak już coś zdecyduję się napisać to zawsze ktoś mnie wyprzedzi z odpowiedzią..

flapjck1 - Nie Kwi 17, 2011 10:23

zla metoda :/
bonus89 - Nie Kwi 17, 2011 10:50

To powoli robi się jak eurogąbki w naszej klasie czy kolorki w fotce....... Niedługo forumowicze będą mieli dostęp tylko do działu zloty może........ Jakoś najwięcej doświadczeń i ważnych informacji wprowadzają sympatycy a odróżnianie ich najlepiej wychodzi na zerknięciu po avatarze..... Taką polityką długo nie polata to forum, nie dość że ostatnio bardzo słabo chodzi i ciężko wieczorami się było zalogować to teraz jeszcze takie numery. Jak to będzie zmierzało w tym kierunku ciągle to mam nadzieje że jakieś konkurencyjne powstanie.
Jugol - Nie Kwi 17, 2011 11:01

bonus89 napisał/a:
Jak to będzie zmierzało w tym kierunku ciągle to mam nadzieje że jakieś konkurencyjne powstanie.


Żyjemy w wolnym kraju, więc naprzód, jak będzie konkurencyjne, to na mnie możesz liczyć :ok: , jako klubowicza.

apples - Nie Kwi 17, 2011 11:11

Więc tak,

Rozumiem, że zabranie sympatykom avatarów, stopki, coraz większe ograniczanie dostępów do materiałów, itp. ma na celu wymuszenie przez Władze Klubu opłacania składek przez jak największa liczbę osób. W tym momencie jest to zagranie nie fair. Zmieniacie po raz kolejny reguł gry po gwizdku i to na dodatek w kuluarach.
Zwracam uwagę, że na stronie Klubowej dostępne są materiały dostarczone również przez Sympatyków - gdyby umknęło uwadze.



Oświadczam,

Wniosłem opłatę 50zł i proszę Władze Klubu o przywrócenie mi avatara i stopki w moim profilu. Jednocześnie nie wyrażam zgody na przesyłanie do mnie legitymacji członkowskiej, gadżetów, naklejek, itp. w związku z opłaceniem składki.

Pozdrawiam
Sympatyk apples


MaReK Tobie mam przesłać potwierdzenie przelewu aby zostały przywrócone moje dotychczasowe ustawienia?


EDIT: Dodanie potwierdzenia opłacenia składki.

kzrr - Nie Kwi 17, 2011 11:13

Będzie zadyma....
Jugol - Nie Kwi 17, 2011 11:25

kzrr napisał/a:
Będzie zadyma....


...a bo to pierwsza :lol:

greg-si - Nie Kwi 17, 2011 11:27

apples napisał/a:
Zmieniacie po raz kolejny reguł gry po gwizdku i to na dodatek w kuluarach.

Ale jakich reguł? Przecież to jest dodatek o którym w regulaminie chyba mowy nie ma że występuje. Zatem zostały ograniczone możliwości pewnej grupie użytkowników.

zouza - Nie Kwi 17, 2011 11:27

hmmm... może zrobić całe forum dostępne tylko po opłaceniu składki lub jednorazowy dostęp do wysłaniu sms-a ;)
Ja się chyba wkrótce pożegnam, bo widzę, że żaden inny wkład w forum oprócz finansowego nie ma znaczenia.
Może sympatykom jeszcze licznik postów i pomógł skasować?

kruszan - Nie Kwi 17, 2011 11:29

tronsek napisał/a:

Zacytuję Ci
MaReK napisał/a:
Spowodowałem kilka zmian

ograniczyłem sympatykom:

- kolor
- podpisy (dostępny w profilu)
- avatary (dostępny w profilu)
- link do garażu (dostępny w profilu)


żeby to ładnie napisać, hmmm żenua...

- kolor? niech będzie, klubowicze na niebiesko, zarząd na inny kolor itd. itd. spoko mnie to nie przeszkadza, wyróżniają się - rozróżniają się, odznaczają się, fajowo
- podpisy?! a co to komu przeszkadzało, jest ograniczona ich długość więc - O CO KAMAN?
- avatar, hmmm nie skomentuje...
- link to garażu, to też komuś przeszkadzało heh nie skomentuje

+ odczekiwanie po 20sec pomiędzy wyszukiwaniami, ok ale dlaczego pomiędzy odczytywaniem "nieodczytanych postów" ?? ?

podsumowałem to wyżej, ale lekko to zniechęcające, bo zmiany nie mają nic na celu co mogło by usprawnić pracę forum, a jedynie jak napisał to apples wycelowane są w innym kierunku, i chyba zrobię po następnej wypłacie tak samo...

pozdro

marthinez - Nie Kwi 17, 2011 11:31

Pierwsze forum w którym dopiero po opłaceniu składki możemy mieć avatar lub stopkę.
Paranoja.

Jaki to ma cel?

bonus89 - Nie Kwi 17, 2011 11:33

marthinez napisał/a:

Jaki to ma cel?
$$
Dobrze napisane przez kogoś wcześniej, skoro tylko klubowicze mają takie rzeczy dostępne to wszyscy sympatycy którzy dodają poradniki i dzielą się poradami powinni kase za to wołać. Bo chcąc być dobrym bezinteresownym i pomagać na forum już się powoli nie daje. Skasowany pomógł obok? I mądrzy jesteście? Teraz byle Jasiek napisze jakiś strzał w czyimś ważnym pytaniu i jak ocenić jego wiarygodność bez pomuków? Chyba na tym to miało polegać?

apples - Nie Kwi 17, 2011 11:43

greg-si napisał/a:
Ale jakich reguł? Przecież to jest dodatek o którym w regulaminie chyba mowy nie ma że występuje. Zatem zostały ograniczone możliwości pewnej grupie użytkowników.
Nie będę tego nawet komentować. Chyba wystarczy - :mrgreen:


Pozdrawiam
Sympatyk apples

azor77 - Nie Kwi 17, 2011 12:09

marthinez napisał/a:
Pierwsze forum w którym dopiero po opłaceniu składki możemy mieć avatar lub stopkę.
Paranoja.

Jaki to ma cel?


Ponieważ na tym forum działa pewna grupa ludzi, którzy wzajemnie się adorują i napędzają mechanizm wcielania do grona klubowiczów nowych ludzi. Za wpłacenie 50 PLN masz super legitymacje którą co najwyżej możesz pokazać dziecku, ponieważ do innych celów się nie nadaje.
Ja nigdy nie zamierzałem oddać swoich danych osobowych przy procesie rejestracji i jeszcze za to dać 50 zeta.
Teraz te ograniczenia....
kruszan napisał/a:
żeby to ładnie napisać, hmmm żenua...

Popieram.
Takie są moje osobiste spostrzeżenia.

imejdz - Nie Kwi 17, 2011 12:17

Proponuję ograniczenie logowań w ciągu doby hmm... tak 10 na dobę myślę że wystarczy, Odciąć dostęp do SB, wyszukiwanie raz na godzine, ograniczona ilość znaków na post i brak możliwości dodawania załączników :)


a tak na serio sympatyk sympatykowi nie równy. Proponuje przywrócenie możliwości posiadania chociażby avatara czy NORMALNEGO wyszukiwania ludziom którzy aktywnie udzielają się na forum i pomagają. powiedzmy jakiś bonus od iluś tam postów. Jakiś kompromis chociaż. Bo w ten sposób to wygląda jakby chodziło tylko o kasę a nie o wartościowych ludzi którzy faktycznie kochają i są sympatykami tych niedocenianych aut.

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 12:36

imejdz napisał/a:
Bo w ten sposób to wygląda jakby chodziło tylko o kasę a nie o wartościowych ludzi którzy faktycznie kochają i są sympatykami tych niedocenianych aut.


Zgadzam się w zupełności :ok:

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 12:39

Cześć.
Na Waszym forum jestem nowy i to dosłownie,bo od niedawna.Chciałbym jednak zabrać głos jeżeli mogę.We wcześniejszych latach byłem klubowiczem VW,teraz jestem sympatykiem klubu Rover i mam takie spostrzeżenie.
Zostając sympatykiem nie opłacamy żadnej składki,nie ma potrzeby podawać dokładniejszych danych,mamy dostęp do forum i jego działów tematycznych,gadżetów klubowych,itp.
Klubowicz,który opłaca składkę roczną dostaje to samo z pewnymi nielicznymi wyjątkami.
Więc trzeba by było spojrzeć na tą sprawę z ich punktu widzenia,a nie tylko patrzeć na siebie i mieć żądania i wymaganie.
W pewnym sensie ich rozumiem,ponieważ dla klubowiczów klub nie jest tylko forum,gadżetami,miejscem spotkań i informacji,ale także i co najważniejsze to jest ich Pasja.
Więc spróbujmy to uszanować i dojść do wspólnego kompromisu.

dukat11 - Nie Kwi 17, 2011 12:50

Może i ja zabiorę głos i nie chodzi o samo w sobie odebranie pewnych praw na forum ale o komunikację o tych zmianach. Sądzę, że taka informacja powinna się pojawić z wyprzedzeniem i trafić do zainteresowanych. A tak jak zostało to zrobione, wyglądało na awarię forum i dało niepotrzebne zamieszanie. Myślę, że Admini powinny takie informacje zamieszczać na ogólnodostępnych częściach forum przed ich wprowadzeniem.


PS. Od kiedy sympatycy dostaną zakaz pomagania klubowiczom i na odwrót?

Pozdrawiam
Dukat11

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 12:54

dukat11 napisał/a:
Myślę, że Admini powinny takie informacje zamieszczać na ogólnodostępnych częściach forum przed ich wprowadzeniem.


Powinni (powinien) ja też tak uważam, ale tego nie zrobili (zrobił). Pod avatarem ma dopisek: wrzechomogący, więc robi co chce :terefere:

Markzo - Nie Kwi 17, 2011 13:11

:roll: bylem klubowiczem od 2008r. ale teraz się wstrzymam z oplacaniem skladki bo takie zagrania są nie fair, biorąc pod uwagę wkłąd wielu Sympatyków w życie forum jak i pomoc w sprawach technicznych związanych z R/MG, dla przykladu piszący wcześniej Apples.

:nook:

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 13:11

Kto to jest wrzechomogący,o którym mowa?
Markzo - Nie Kwi 17, 2011 13:12

fafnir napisał/a:
Kto to jest wrzechomogący,o którym mowa?

MaReK.

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 13:14

Markzo,dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :lol:
bonus89 - Nie Kwi 17, 2011 13:16

Równie fair co do tego zagrania sympatycy mogli by zrobić akcję koniec pomocy i porad innym. Myśle że zagranie było by na tym samym poziomie a i liczba klubowiczów zaczęła by spadać...
Markzo - Nie Kwi 17, 2011 13:25

bonus89 napisał/a:
Jak to będzie zmierzało w tym kierunku ciągle to mam nadzieje że jakieś konkurencyjne powstanie.

Bonus chyba tak sie to skończy :/

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 13:32

Markzo napisał/a:
Bonus chyba tak sie to skończy


Ale wcale nie musi, dlatego m.in powstał ten temat: http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=160

...zacząłem temat o zmianach w kwestii wybierania nowego zarządu, żeby to było lepiej przemyślane, żeby był czas jak i dla jednych, tak i dla drugich.
Uważam, że to sprawa kluczowa- władze klubu i ich wybór to nie powinno być na zasadzie ( bo trzeba odpękac walne na zlocie, to zagłosuję na wszystkich i tyle )- zmieńmy to.

dukat11 - Nie Kwi 17, 2011 13:32

Jugol napisał/a:
Powinni (powinien) ja też tak uważam, ale tego nie zrobili (zrobił). Pod avatarem ma dopisek: wrzechomogący, więc robi co chce :terefere:


Sądziłem, że tego typu decyzje podejmuje Zarząd jako organ nadzorczy Klubu będącego właścicielem tego Forum.

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 13:35

dukat11 napisał/a:
Sądziłem, że tego typu decyzje podejmuje Zarząd jako organ nadzorczy Klubu będącego właścicielem tego Forum.


I ja tak sądzę. Musiałby się wypowiedzeć zarząd, czy to było z jego polecenia podjęte działanie.

Markzo - Nie Kwi 17, 2011 13:36

Jugol napisał/a:
Ale wcale nie musi, dlatego m.in powstał ten temat

fajnie, tylko my jako sympatycy nie mamy jak go obejżeć :)

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 14:01

Markzo napisał/a:
fajnie, tylko my jako sympatycy nie mamy jak go obejżeć

To jako sympatycy załóżcie duplikat tematu: Dyskusja o tym co warto zmienić, ulepszyć, poprawić w Klubie.
Bo nie tylko klubowiczami klub stoi :taa:

kalisz - Nie Kwi 17, 2011 14:53

Jugol napisał/a:
sympatycy załóżcie duplikat tematu:

Ale kto się odważy? :o Może na zakładanie tematów tez jest limit i szkoda marnować swoich "sympatyckich" uprawnień :mrgreen:

Wyróżnienie klubowiczów nad sympatykami zdecydowanie TAK, ale te ostatnie zmiany są żałosne i słabe.

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 15:00

kalisz napisał/a:
ale te ostatnie zmiany są żałosne i słabe.


Kolego, ale z tym to nie do mnie ;)

kalisz - Nie Kwi 17, 2011 15:02

Jugol napisał/a:
Kolego, ale z tym to nie do mnie ;)

To była raczej moja wypowiedź w temacie :wink: , a nie do Ciebie personalnie.

Raptile - Nie Kwi 17, 2011 15:10

kalisz napisał/a:
ale te ostatnie zmiany są żałosne i słabe.


:cry:

_papa_ - Nie Kwi 17, 2011 15:20

to ja proponuje zabrać możliwość logowania i rejestrowania się na forum sympatykom, aby jeszcze bardziej odróżnić jednych od drugich. Naprawdę działania na poziomie..... a chciałem się pokazać dziś na zlocie w wawie i chciałem stać się klubowiczem ale teraz to się głęboko zastanowię.....
BetJar - Nie Kwi 17, 2011 16:07

fafnir napisał/a:
W pewnym sensie ich rozumiem, ponieważ dla klubowiczów klub nie jest tylko forum, gadżetami, miejscem spotkań i informacji, ale także i co najważniejsze to jest ich Pasja.

A Sympatycy siedzą na forum z przymusu a ich pasją jest gotowanie jajek na parze. :wink:
-------------------------------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

marthinez - Nie Kwi 17, 2011 16:15

Punktów pomógł nikt nie zabrał. Nadal są, tylko za nic nie potrafię zrozumieć (a staram sie bardzo :) ) jaki cel przyświeca zabraniu avatara, ograniczenia wyszukiwarki, czy stopki?
Na prawdę chodzi tylko o kasę???

Jestem tu bardzo długo. Doskonale pamiętam początki forum, ale takich numerów jeszcze nie było.
Czas pomyśleć nad sensem pisania tutaj.

Fajnie jakby ktoś z administracji zabrał głos. :roll:

keczu - Nie Kwi 17, 2011 16:19

Ale bzdura ! :roll: Poprostu wymuszanie kasy. Zeby to jeszcze bylo forum masowo kupowanej marki jak VW itd. Forum jest male teraz bedzie jeszcze mniejsze. Mieszkam w Dublinie i na co mi legitymacja klubowa, na zloty i tak nie przyjade. Zagrywka na poziomie dziecka 5 lat. Wiekszosc wartosciowych postow jest od tzw. "sympatykow" .Ok klubowicze utrzymuja wszystko w porzadku ,ale nagle zaczelo to kosztowac, bzdura. Zrobilem relacje z montarzu PRT-termostatu. Tydzien temu sprzedalem kupionego niedawno drugiego R45 1.4 , takie autko do ogarniecia i sprzedania. Zrobilem fotki do artykulu o wymianie uszczelki pod glowica i plukaniu ukladu (proszkiem do prania :razz: ) , ale teraz szanowni klubowicze niech sie pocaluja w :dupa: . Nie mam zamiaru nic dodawac do ich platnego forum. Tak dla przykladu kolega "apples"- teraz sympatyk ogarnia wiekszosc postow w dziale R75. Proponuje zeby sympatycy pisali o pomoc jako prywatna wiadomosc to zostawimy te ekskluzywne forum dla KLUBOWICZOW. :P
BetJar - Nie Kwi 17, 2011 16:27

Avatar można sobie dodać do każdego posta osobno, trochę to uciążliwe ale 25 pln w kieszeni zostanie :wink: a jak dodamy podpis "ręcznie", to mamy drugie 25pln-ów zaoszczędzone :wink:
marthinez napisał/a:
Na prawdę chodzi tylko o kasę???
Myślę że tak.
--------------------------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

michfra88 - Nie Kwi 17, 2011 16:30

keczu pięknie napisane! Nie udzielam się zbytnio na forum jestem bardziej czytelnikiem. Dosyć mocno udzielałem się na innych forach moich poprzednich aut i takich "jaj" jak tutaj nigdzie nie było! Każdy starał się pomóc sobie jak prawdziwy pasjonat swojego wozidła za głupie "pomógł". Nie było żadnych opłat czy ograniczeń i jakoś tam też były organizowane wszelkie zloty i spotkania klubowiczów. Mam nadzieje, że powstanie konkurencyjne forum ROVERa gdzie nikt nie będzie traktował tzw. Sympatyków jako gorszych
Pozdrawiam

marthinez - Nie Kwi 17, 2011 16:33

azor77 napisał/a:
Za wpłacenie 50 PLN masz super legitymacje którą co najwyżej możesz pokazać dziecku, ponieważ do innych celów się nie nadaje.
Niczym paszport polsatu. :mrgreen:
BetJar - Nie Kwi 17, 2011 16:35

michfra88 napisał/a:
Mam nadzieje, że powstanie konkurencyjne forum ROVERa

Proszę bardzo, kilka chwil szukania:
http://www.rover.fora.pl/
http://www.samochody.mojeauto.pl/rover/forum/
i teraz ciekawostka, inny adres a stronka jak by znajoma:
http://roverforum.prv.pl/
---------------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

dzelo23 - Nie Kwi 17, 2011 16:40

A ja myślę że ktoś chciał zrobić dobrze ale jak to w życu bywa wyszło jak wyszło. Poczekajmy aż administracja się wypowie w temacie. Dodam jeszcze, że od jakegoś już czasu dziwnie się dzieje na forum, zrobiło się nerwowo i coraz więcej jest akcji tego typu.
Peace
pozdro i joł joł :mrgreen:

michfra88 - Nie Kwi 17, 2011 16:41

Nie, to nie są konkurencyjne fora.

http://www.rover.fora.pl/ - to jak widać po dacie postów jest nieaktualne
http://www.samochody.mojeauto.pl/rover/forum/ - a takie "forum" jest pod każdym artykułem na onecie

BetJar - Nie Kwi 17, 2011 16:47

michfra88 napisał/a:
Nie, to nie są konkurencyjne fora.
Jak się Sympatycy przeniosą, to może będzie.
ps. a trzeciego nie skomentujesz?
---------------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

michfra88 - Nie Kwi 17, 2011 16:52

BetJar, obaj mamy status "Sympatyków" więc razem chyba razem jesteśmy przeciwni wszelkim ograniczeniom nakładanym przez Klubowiczów. W takim razie się nie kłóćmy bo trochę to się ze sobą gryzie :)
dzelo23 - Nie Kwi 17, 2011 17:02

"jesteśmy przeciwni wszelkim ograniczeniom nakładanym przez Klubowiczów."
Nic nikomu nie ograniczam i czuje się urażony :p

BetJar - Nie Kwi 17, 2011 17:02

michfra88, a kto się kłóci, "śmieszna" sytuacja się zrobiła to jadę dalej.
Dydo fajnie to napisał na ssb: "[Dzisiaj 16:53] Dydo: ja jako Klubowicz tą zmianą czuje się rozczarowany, natomiast gdybym był Sympatykiem czułbym się głęboko zażenowany"
Intryguje mnie tylko ten link http://roverforum.prv.pl/
-----------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 17:06

michfra88 napisał/a:
jesteśmy przeciwni wszelkim ograniczeniom nakładanym przez Klubowiczów.
Kolego, te ograniczenia są nakładane przez zarząd klubu. Uwierz mi, wielu klubowiczom się to też nie podoba co zostało z Wami zrobione.
michfra88 - Nie Kwi 17, 2011 17:09

W takim razie przepraszam najmocniej i zwracam honor Klubowiczom :)
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 17:16

Koledzy ja nie chcę być po niczyjej stronie,wolę zostać neutralnym.Ale wypowiadać się każdy chyba może?
Słuchajcie,jak niektórzy piszą są na forum od dłuższego czasu,więc chyba rozumiecie,że forum nie istnieje za darmo?Inne kluby takie jak alfa,VW,itp mogą sobie pozwolić na darmowe statusy dla sympatyków.Ale jak ktoś napisał,że Rover to słaba marka i odbija się to też na forum,bo jakby nie było to klubowicze je utrzymują.
Możliwe,że nie chodzi o to by nam coś zabierać,tylko o to by warto było zostać klubowiczem.
I może o to chodzi Zarządowi.

Harry - Nie Kwi 17, 2011 17:19

człowiek pomaga, sporo się udziela itp. i został 'zablokowany" nie chodzi mnie o avatar, stopki itp. bo mi to obojętne,ale do wyszukiwarki "limit" to głupota,bo zawsze szukałem,ale teraz jak mam "limit" to nowy temat lepiej założyć, skoro nie macie pieniędzy na klub, to lepiej
zrobić np. tak,że za 50 zł otrzymujesz, legitymacje, naklejke smycz jakąś i inne gadżety
ew. niech każdy wpłaci na forum po 10 zł i wtedy ich ograniczajcie,bo jeżeli po 10 byście wzięli od sympatyków, to wychodzi na to,że bym zapłacił 0.027 zł za każdy dzień użytkowania, sądzę,ze to lepszy pomysł niż od razu" blokada"

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 17:25

fafnir napisał/a:
Możliwe,że nie chodzi o to by nam coś zabierać,tylko o to by warto było zostać klubowiczem.
I może o to chodzi Zarządowi.
Zgadzam się z Tobą, że chodzi o to aby warto było zostać Klubowiczem. Jednak powinno to być na zasadzie, że różnice pomiędzy Klubowiczem a Sympatykiem powinny być poprzez dodanie czegoś Klubowiczom, a nie zabranie Sympatykom.
Wyszło na to, że skoro nie było nic do zaoferowania jednej grupie, to zabrano innej... i to jest w tym wszystkim Ż A Ł O S N E

sTERYD - Nie Kwi 17, 2011 17:30

akurat limit wyszukiwarki to nie jest argument, bo każdy ma i to jest po prostu akcja antyspamowa, ostatnio zresztą coraz częściej spotykana na forach różnych), tylko przy okazji jest rozgraniczenie, klubowicze mają po prostu krótsza przerwę między szukajkami "na zachętę".

A jeśli chodzi o branie opłat, to i tak by była kolejna akcja, że trzeba płacić, nawet jeśli opłata wynosiła by 1 grosz na miesiąc

BetJar - Nie Kwi 17, 2011 17:33

tronsek napisał/a:
Kolego, te ograniczenia są nakładane przez zarząd klubu.
fafnir napisał/a:
Ale jak ktoś napisał,że Rover to słaba marka i odbija się to też na forum,bo jakby nie było to klubowicze je utrzymują.
To wystarczyło napisać temat "Brak kasy na utrzymanie serwera - sympatycy proszeni są o dokonanie wpłaty, za miesiąc będą mieli ograniczony dostęp do forum". A tu niedziela rano, doop i ograniczenia, jak wprowadzenie stanu wojennego.
-----------------
Pozdrawiam
sympatyk BetJar

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 17:37

Rozumiem Ciebie doskonale Tronsek.
Widzę także,że jesteś klubowiczem.Napisałeś,że powinni dać więcej Wam klubowiczom,więc złóżcie takie propozycje,może macie jakieś ciekawe pomysły?
Problem może być także w tym,iż od początku była za mała różnica pomiędzy dwoma statusami?I ciężko będzie teraz zrezygnować z czegoś do czego ludzie się przyzwyczaili.

leszczu - Nie Kwi 17, 2011 18:51

Również dla mnie klubowicza nie pasuje ta nowa zmiana. Myślę, że te ograniczenia powinny być ogłoszone dużo wcześniej, a nie jak już wszystko zostało wprowadzone. :/
Również myślę, że przed wprowadzeniem nowych reguł powinno to zostać poddane jakiejś ankiecie tylko dla klubowiczów, bo chyba klubowicz też ma coś do powiedzenia.

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 19:04

leszczu19901 napisał/a:
chyba klubowicz też ma coś do powiedzenia.
Wychodzi na to, że nie bardzo.
leszczu - Nie Kwi 17, 2011 19:21

No nie wiem, poczekamy jak administracja odeprze te ataki. :wink: , bo jak na razie siedzi cichutko jakby sprawy nie było. :/
BetJar - Nie Kwi 17, 2011 19:36

No nie mogę AVATARY WRÓCIŁY :!: :!: :!:
tronsek - Nie Kwi 17, 2011 19:41

No to świetnie :ok:
kruszan - Nie Kwi 17, 2011 20:01

Cytat:
A jeśli chodzi o branie opłat, to i tak by była kolejna akcja, że trzeba płacić, nawet jeśli opłata wynosiła by 1 grosz na miesiąc


nie zgodzę się, sam administruje małym forum - może nie ma tak dużej liczby użytkowników ani odwiedzin, ale jednak funkcjonuje - koszta nie są niebotyczne... jakoś sobie radzimy, jest odpowiedni wątek, zrzutka i działamy już 3Ci rok

swoją drogą w kwestii pomocy tego typu mogę zostać wolontariuszem :P

jak ktoś tutaj trafnie napisał my "Sympatycy" sympatyzujemy z jajkami na parze, a nie z klubem, forum, marką, chęcią pomocy itd...

każdy rozumie, że finanse są ważne, że serwer i administracja kosztuje, a za poświęcany czas na to wszystko dziękujemy, ale to nie oznacza, że nie można dorzucić się do tego wszystkiego w mniejszej kwocie, co jakiś czas, co kwartał itd. ale trzeba dać szanse, stworzyć temat, dyskusje, ankietę, zachęcić do tego... a nie robić coś za plecami, tym bardziej, że podjęte działania były dość dziwne

pozdrowienia, szerokości, przyczepności i zimnego kapselka z wieczora :cool: :mrgreen:

MaReK - Nie Kwi 17, 2011 20:25

Aaaaaaaaaaaaaaa ;)
Płacić dolary na moje konto ;)

Faktycznie zrobiłem takie zmiany na potrzeby wątku, dla klubowiczów, bo tam jest gorąca dyskusja na temat co powinien, a nie powinien mieć sympatyk, żeby wyraźnie odróżniał się od Klubowicza. Jest też wiele innych tematów na temat promocji klubu i organizacji zlotów, a także pomysły na pozyskanie sponsorów ;)

To co wprowadziłem teraz na hura, to tylko próba. Sądziłem jednak, że podczas mojej nieobecności inny admin może to wyłączyć, ale ponieważ było późno, a ja raniutko wyleciałem poza sieć Internet, to nawet nie wiedziałem, że tak nie jest, a zrobił się straszny dym ;) "Gdzie jest krzyż?!" zdaję się słyszeć głosy przez ekran ;)

Dopiero ok. 18:00 się dowiedziałem, że tu tak wrze, ale to też przypadkiem od Gusiaka :) Szkoda, że apples dostał furii tu na forum, a nie poinformował mnie sms'em ;P

Natomiast co do głosów za i przeciw. Pewnie jakaś dysputa o tym będzie na Zlocie.
Głosować będą mogli oczywiście klubowicze, ale przecież żaden problem nim zostać - patrz apples ;)

Nie wydaje mi się, żeby wszystko w Internecie musiało być za darmo.
Kiedyś faktycznie tak było, ale teraz czasy się zmieniły i jak chcemy mieć dostęp do informacji, to albo musimy się przebić przez gąszcz reklam albo wysłać sms'a o dużej wartości albo wnieść opłatę miesięczną nierzadko równoznaczną z opłatą klubową (roczną).

Nasz Klub istnieje dzięki hojności garstki ludzi - Klubowiczów - którzy rok w rok łożą kasę na jego utrzymanie. Rozliczenia z kasy Klubu są przedstawiane na walnych zgromadzeniach na Zlotach, więc tam można uzyskać pełen pogląd na wszelkie wydatki.

W tej chwili zatarła się znacznie granica między Klubowiczami, a Sympatykami.
Padają różne propozycje na temat udoskonaleń w uzyskaniu przewagi Klubowicza nad zwykłym użytkownikiem. Pomysły były m.in. takie, jakie tutaj wczoraj "włączyłem". Oczywiście one płynęły tylko od klubowiczów, bo w tej kwestii również oni mają do powiedzenia najwięcej.

Jak zauważyliście wszystko to, co zostało zrobione wczoraj w nocy, to tylko zabieg kosmetyczny. Treść broń Boże nie znika, a tylko nie wyświetla się w najbardziej poczytnej części forum - tematach. W profilu nadal wszystko jest/było widoczne.

To nie są istotne elementy forum, nie wpływają na treść, na formę przekazu itp.
Są tylko dodatkiem dla użytkownika, ale czy powinny być dostępne dla wszystkich?
No i to jest dyskusja, która właśnie trwa w innym dziale tego forum, dostępnym dla Klubowiczów.

Zgadzam się jednak, że zmiany zostały wprowadzone na hura, bez konsultacji.
Przepraszam wszystkich za zamieszanie. Zmiana miała być tylko "demem" dla uczestników dyskusji w/w temacie. Może dobrze się stało, bo teraz mają obraz co myślą na ten temat inni użytkownicy ;) Ani Zarząd ani reszta administracji nie mają z tym nic wspólnego.

Mój pomysł był jeszcze taki, żeby Sympatykom wyświetlały się reklamy googla lub innego operatora sponsorowanych treści. Tak ma 90% for internetowych na świecie. Nie ma z tego kokosów, ale można tym zawsze zasilić kasę klubu.

Fora innych marek, mogą być w lepszej sytuacji bo w ich marki jeszcze ktoś chce łożyć kasę. Forum Subaru np. jest zrobione przez samego importera. U innych reklamują się dostawcy części, serwisy autoryzowane itp. itd.

Po tym zdarzeniu, naszła mnie jeszcze jedna myśl. Są ludzie, sympatycy, którzy dają od siebie wiele treści, wkładają serce w swoją pracę dla innych (tu na forum i na stronie) i nie mają z tego żadnych korzyści materialnych, oprócz satysfakcji i niekiedy słów uznania od innych. Do takich osób, można zaliczyć np. applesa, dlatego tutaj przy ew. propozycjach pozbawienia sympatyków pewnych funkcji forum/strony, można by się nad tym zastanowić.

To w kwestii tego zdarzenia.

Natomiast ograniczenie czasowe wyszukiwarki nie jest spowodowane tym faktem.
Cały czas fora internetowe większe lub mniejsze narażone są na ataki botów.
Te same boty co próbują się rejestrować, logować na konta użytkowników, próbują też floodwać serwer poprzez ogromną ilość zapytań do bazy. Niestety nie pomaga też ograniczenie do zalogowania się. Dlatego jednym ze skutecznych sposobów jest tzw. interval floodowy, który ograniczania ilość zapytań zarówno przez użytkowników jaki boty.

Z tego samego powodu, a także z powodu zamieszczanych przez użytkowników kontrowersyjnych dla świata treści ;) niektóre fora zostały wyłączone dla niezalogowanych użytkowników, tak żeby nie indeksowały ich wyszukiwarki.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie ;)

Jadę na spota...

BetJar - Nie Kwi 17, 2011 20:36

MaReK, a możesz wyjaśnić mi ten link http://roverforum.prv.pl/
adres inny a strona "dziwnie" znajoma.

slax - Nie Kwi 17, 2011 20:46

Jak dla mnie to tacy użytkownicy forum/sympatycy jak np kolega apples powinni w prezencie dostać status klubowicza właśnie za wkład jaki włożyli w rozwój forum klubu i forum :grin: może to przekonało by pozostałych, że warto się angażować. Dziś rozmawiałem ze znajomym, który szuka R75, mówi do mnie - byłem na tym Twoim forum i poczytałem siebie o roverku, którego szukam, wiesz tam jest taki koleś co normalnie te samochody ma w jednym palcu, wszystko tak dokładnie opisuje, robi spisy części na co zwracać uwagę przy kupnie itp... ja od razu, to na pewno apples!!! Wniosek z tego taki, że nawet ludzie nie jakoś mocniej nie związani z forum, czy też przypadkowi internauci potrafią bardziej docenić wkład co niektórych niż nasza Administracja... :???: po za tym są też inne osoby, które robią fotorelacje, tutoriale a są "tylko" sympatykami
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 20:56

Fajne wyróżnienie,i masz rację to tez dociera do ludzi,że warto się angażować i robić coś dla innych.
Spojrzałem na profil kolegi...długo jest z Wami,i wiecie co mnie zastanowiło??Dlaczego jeszcze nie został Klubowiczem?
Coraz bardziej nasuwa mi się pytanie,czy będę zadowolony gdy opłacę składkę i zostanę Klubowiczem.

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 21:01

fafnir napisał/a:
nasuwa mi się pytanie,czy będę zadowolony gdy opłacę składkę i zostanę Klubowiczem.
Będziesz.
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:08

Uff...
No ale postawa kolegi daje do myślenia.

witgut - Nie Kwi 17, 2011 21:11

Bycie klubowiczem, to nie tylko bonusy i bardziej jaskrawy kolor niebieski :) .
To także możliwość podziękowania za pomoc uzyskaną na forum.
Sam byłem klubowiczem przez ostatnie 2 lata i nie jest powiedziane że nie będę jeszcze w tym roku.

tronsek - Nie Kwi 17, 2011 21:12

fafnir napisał/a:
No ale postawa kolegi daje do myślenia.
tzn ?? Możesz jaśniej ??
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:14

No domyślam się witgut :wink:
slax - Nie Kwi 17, 2011 21:18

Cytat:
Będziesz.
czy ja wiem, ja tak na prawdę nie odczułem żadnej różnicy, po za tym że mam ładną legitymację i dostęp do części forum i strony klubowej, które tak na prawdę nie były mi nie zbędne do przetrwania. Opłacając składkę myślałem, że w ten sposób podkreślę jakoś swoja przynależność do forum, określę się jako poważny wielbiciel marki. Po ostatnich wydarzeniach widzę, że można można się angażować o określać się także jako sympatyk i tyle, w przyszłym roku poważnie zastanowię się zanim opłacę składkę. Bo prawda jest taka, że bycie pełnoprawnym klubowiczem nie gwarantuje nam jakichś super fajnych profitów :???:
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:24

No to się robi ciekawie :mrgreen:
tronsek - Nie Kwi 17, 2011 21:34

slax napisał/a:
bycie pełnoprawnym klubowiczem nie gwarantuje nam jakichś super fajnych profitów
Zgadza się. Jedynie zniżki na zakupy w TomaTeam, więc istnieje możliwość że składka zwróci się z nawiązką.
Poza tym tak jak napisał kolega witgut,
witgut napisał/a:
To także możliwość podziękowania za pomoc uzyskaną na forum.

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:35

A dlaczego nie poruszycie tego tematu na Walnym zgromadzeniu?
tronsek - Nie Kwi 17, 2011 21:40

W tym roku na zlocie letnim będzie Walne Zgromadzenie oraz wybory do Zarządu i temat na pewno będzie poruszony.
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:42

A Sympatyk może składać wnioski lub propozycje?
Paul - Nie Kwi 17, 2011 21:46

fafnir napisał/a:
A Sympatyk może składać wnioski lub propozycje?
Jeżeli najpierw zostanie Klubowiczem ;p
Jak sama nazwa wskazuje, to jest Walne KLUBU więc osoby inne, niż członkowie, nie mogą brać czynnego w nim udziału.
Nie znaczy to, że nie możesz np. przekonać któregoś klubowicza do swoich propozycji i wtedy on je przedstawi :D

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 21:51

:twisted:
No to biorę się do pracy :mrgreen:

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 21:51 ]
Tak poważnie,to chciałbym aby powstał wniosek dotyczący składki klubu.Chodzi o zmianę dotyczącą okresu ważności,by liczyła się od daty wpłaty do daty następnego roku.

aliciaMG - Nie Kwi 17, 2011 21:53

Witam,
Sympatykiem zostałam tuź po zakupie mojego autka czyli dobrych kilka miesięcy temu. Do klubu perzynależę od kilkunastu dni.
Stwierdziłam, że skoro Forum daje mi tyle cennych informacji i porad to warto się zrewanżować i wesprzeć Klub, by cała fajna sprawa związana z wzajemną pomocą dalej się rozwijała. Składka w wysokości 50zł/rok to nie majątek więc może warto opłacić. Ja nie żałuję :D
Przykro mi tylko czytać, że osoby, które jako Sympatycy, pomagają nam i dzielą się doświadczeniem są wrzucone do jednego worka z ludzmi zaglądającymi tu raz na kwartał by po prostu pomóc samym sobie :/ ale cóż tak to jest, że nie da się wszystkich zadowolić.
Może faktycznie warto pomysleć o szczególnych uprawnieniach dla Wyjątkowych Sympatyków :D

Alexi - Nie Kwi 17, 2011 21:53

BetJar napisał/a:
MaReK, a możesz wyjaśnić mi ten link http://roverforum.prv.pl/
adres inny a strona "dziwnie" znajoma.


A nie przyszło Ci do głowy, że adres forum.roverki.eu to tylko alias?

greg-si - Nie Kwi 17, 2011 21:53

fafnir napisał/a:
Tak poważnie,to chciałbym aby powstał wniosek dotyczący składki klubu.Chodzi o zmianę dotyczącą okresu ważności,by liczyła się od daty wpłaty do daty następnego roku.

Już było o tym wspomniane i pewnie coś w tym temacie będzie działane.

apples - Nie Kwi 17, 2011 22:04

MaReK napisał/a:
Szkoda, że apples dostał furii tu na forum, a nie poinformował mnie sms'em ;P
Mogłeś mi również napisać że planujesz zmiany. :razz:
GG mam nieczynne bo jestem w pracy, a na smsy już nie mam bo opłaciłem składkę. :lol:
Może specjalnie zrobiłeś małe zamieszanie, bo przewidywałeś że się wkurzę i w złości opłacę składkę. :lol:

P.S.
Wiedziałem, że będziesz się tłumaczyć. :smile: Niestety tak to jest. Jak w większości ciągnie się samemu wóz z węglem pod górę. Brakuj jeszcze mi tylko posta Kasjopea z tłumaczeniami za Klub.
Poza tym, reszta Władz Klubu ma to w :dupa: Tak to wygląda niestety na zewnątrz. I możecie pisać teraz i krzyczeć na mnie ale takie są fakty.

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 22:04 ]
Co to jest jeszcze za
tronsek napisał/a:
bo to kącik tylko dla klubowiczów.
??
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 22:07

A ta władza,o której mowa to ile liczy osób?
apples - Nie Kwi 17, 2011 22:09

fafnir napisał/a:
A ta władza,o której mowa to ile liczy osób?
http://www.roverki.pl/klub/o-klubie/wladze.html

MaReK jest administratorem i ... . :wink:

kasjopea - Nie Kwi 17, 2011 22:15

apples napisał/a:
Brakuj jeszcze mi tylko posta Kasjopea z tłumaczeniami za Klub.
Dlaczego mam się tłumaczyć.
Tak jak MaReK napisał, zrobił tę próbę sam, bez uzgodnienia z Zarządem i resztą administracji (na których swoją drogą wszyscy bardzo chętnie psy powiesili).

Tak swoją drogą, to dało to też pewien obraz podejścia poszczególnych osób to tematu funkcjonowania Klubu i forum.
Pewnie, że fajnie jest mieć różne rzeczy za darmo. Ale nie wszystko się da. To Klubowicze utrzymują Klub i forum. Nikt nie twierdzi, że sympatycy nic z siebie nie dają, a na pewno ja jestem ostatnią osobą, która by tak twierdziła. Musicie jednak zdać sobie sprawę z tego, że korzystacie z forum praktycznie tylko i wyłącznie dzięki pracy, a często również wkładowi finansowemu jednego z Klubowiczów - MaRKa. Gdybyśmy mieli płacić jakiejkolwiek firmie za hosting naszej strony - forum już dawno by nie było.

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 22:18

kasjopea napisał/a:
Musicie jednak zdać sobie sprawę z tego, że korzystacie z forum praktycznie tylko i wyłącznie dzięki pracy, a często również wkładowi finansowemu jednego z Klubowiczów - MaRKa. Gdybyśmy mieli płacić jakiejkolwiek firmie za hosting naszej strony - forum już dawno by nie było.

...ale to nie daje mu chyba takich uprawnień, żeby robić taką samowolkę ??

apples - Nie Kwi 17, 2011 22:23

kasjopea napisał/a:
Dlaczego mam się tłumaczyć.
Tak jak MaReK napisał, zrobił tę próbę sam, bez uzgodnienia z Zarządem i resztą administracji (na których swoją drogą wszyscy bardzo chętnie psy powiesili).
Bo "lubisz" tłumaczyć się za innych. Rozumiem, że funkcja wiceprezesa zobowiązuje ale może niech inni zaczną również działać. Albo może lepiej nie :grin:
kasjopea napisał/a:
Tak jak MaReK napisał, zrobił tę próbę sam, bez uzgodnienia z Zarządem i resztą administracji (na których swoją drogą wszyscy bardzo chętnie psy powiesili).
Może zasłużyli. :hm: Nie teraz ale ogólnie.
kasjopea napisał/a:
Musicie jednak zdać sobie sprawę z tego, że korzystacie z forum praktycznie tylko i wyłącznie dzięki pracy, a często również wkładowi finansowemu jednego z Klubowiczów - MaRKa.
Fakt. Jak coś potrzeba zawsze pomoże/zrobi.
kasjopea - Nie Kwi 17, 2011 22:38

Nooo ja widzę jeden duży pozytyw jaki stąd wyniknął. Opłacenie składki przez applesa :wink: . W moim odczuciu to już dawno powinieneś być nie tylko Klubowiczem, ale również modem w usterkach :smile: .
Brt - Nie Kwi 17, 2011 22:38

To, że kogoś nie ma na forum, nie znaczy, że nic nie robi ... często właśnie dlatego go nie ma na forum .... wybory niedługo :] .... macie szansę się wykazać :ok:
marthinez - Nie Kwi 17, 2011 22:45

Cytat:
Tak swoją drogą, to dało to też pewien obraz podejścia poszczególnych osób to tematu funkcjonowania Klubu i forum.
Pewnie, że fajnie jest mieć różne rzeczy za darmo. Ale nie wszystko się da.
Tzn. co?
Za avatara i podpis każecie sobie płacić?

Zamiast zabierać coś sympatykom, dajcie coś nowego i wartościowego klubowiczom.
Nie zapominajcie także, że to forum dyskusyjne i cała atmosferę tworzą ludzie.
W całej sieci nie znalazłem płatnego forum. Przynajmniej nie takiego w którym niektóre funkcje są płatne.

Natomiast wszystko co tyczy się strony głównej klubu, jak dla mnie cała może być płatna i tylko dla klubowiczów.

W tej chwili nie ma nic co zachęciło by mnie do wstąpienia w szeregi klubu, a zabranie niektórych funkcji forum zniechęci mnie do zagladania w ogóle, czyli przyniesie odwrotny skutek.

kasjopea napisał/a:
Gdybyśmy mieli płacić jakiejkolwiek firmie za hosting naszej strony - forum już dawno by nie było.

Znam z autopsji jakie to ogromne koszty. Normalnie majątek.

A za pracę Marka szczerze dziękuje, bo robi kawał dobrej roboty.

apples - Nie Kwi 17, 2011 22:49

Brt napisał/a:
To, że kogoś nie ma na forum, nie znaczy, że nic nie robi ... często właśnie dlatego go nie ma na forum ....
Chyba nie chcesz Nam powiedzieć że jak nie ma Ciebie i kilku innych osób na forum (niektórych tygodniami/miesiącami) to robicie akurat coś dla Klubu i forum. :D
Brt napisał/a:
wybory niedługo :] .... macie szansę się wykazać :ok:
Należę do tych osób które jeżeli się nie znają i nie są pewni że dadzą rade w temacie to się za to nie biorą. Jak widać niektórzy mają odwrotne podejście. Aby dorwać się do koryta, a potem :dupa: i tylko czerpać przywileje.
kasjopea - Nie Kwi 17, 2011 22:51

marthinez napisał/a:
Tzn. co?
Za avatara i podpis każecie sobie płacić?
W którym miejscu to napisałam? :smile:
thef - Nie Kwi 17, 2011 22:55

apples napisał/a:
Jak widać niektórzy mają odwrotne podejście. Aby dorwać się do koryta, a potem :dupa: i tylko czerpać przywileje.
Rzucanie tego typu haseł uważam za co najmniej niestosowne. Po pierwsze nikt nie czerpie tu żadnych korzyści i o korycie nie ma mowy, po drugie, skoro masz do kogoś o coś pretensje, to może napisz wprost, a nie rzucaj populistycznych haseł. Dyskusja chyba powinna polegać na wymianie argumentów i próbie dojścia do konsensusu.
kzrr - Nie Kwi 17, 2011 22:56

aliciaMG napisał/a:
Sympatykiem zostałam tuź po zakupie mojego autka czyli dobrych kilka miesięcy temu. Do klubu perzynależę od kilkunastu dni.
Stwierdziłam, że skoro Forum daje mi tyle cennych informacji i porad to warto się zrewanżować i wesprzeć Klub, by cała fajna sprawa związana z wzajemną pomocą dalej się rozwijała. Składka w wysokości 50zł/rok to nie majątek więc może warto opłacić. Ja nie żałuję :D


Godna postawa :) Brawo.

Nie rozumiem jednego, waszego niezrozumienia. Przecież to wszystko cholera jasna kosztuje i tak chodzi tutaj o wasze 50 zeta rocznie. Utrzymanie, bieżąca konserwacja forum czy tam serwerów. Zbawi was te 50 złoty rocznie ? Bo Klub tak. Jeśli klub/forum Wam coś daje informacje, zabawe możliwość naprawienia czegoś samodzielnie po przeczytaniu tematu/artykułu to pomożcie ten klub budować. To jest klub marki której już nigdy nie będzie a ostatnie roczniki robią się coraz starsze, może za kilka lat będzie tutaj 100 osób i większość z nas będzie miała zółte tablice (zabytkowy :razz: ).

apples - Nie Kwi 17, 2011 22:56

I jeszcze jedno.

Jeżeli są tak duże koszta utrzymania Klubu to po co drukować legitymacje, naklejki pod tablice, wizytówki, itp. ? Ile te rozdane gadżety później przynoszą zysku dla Klubu? Myślę że zero (0zł).

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 22:58

MaReK napisał/a:
Zgadzam się jednak, że zmiany zostały wprowadzone na hura, bez konsultacji.
Przepraszam wszystkich za zamieszanie. Zmiana miała być tylko "demem" dla uczestników dyskusji w/w temacie. Może dobrze się stało, bo teraz mają obraz co myślą na ten temat inni użytkownicy Ani Zarząd ani reszta administracji nie mają z tym nic wspólnego.


MaReK przyznał się, że to była jego sprawka i przeprosił za całe zamieszanie związane z tematem: Avatar przy poście
a temat zaczyna nam schodzić na boczne tory ;/

fafnir - Nie Kwi 17, 2011 23:04

A ja jestem sympatykiem od niedawna i nie uderzyło we mnie brak awatara,garażu i innych przywilejów,a więc można sądzić,że następni sympatycy tez nie będą mieli pretensji.I szybko przejdą na status klubowicza.
Prawdą jest to,iż najbardziej walczyć będą obecni sympatycy,bo wiedzą co stracą.

kasjopea - Nie Kwi 17, 2011 23:09

fafnir napisał/a:
bo wiedzą co stracą
fajerwerki? :wink:

Na szczęście MaReK wyjaśnił już co, dlaczego i po co, więc chyba nie musimy skakać sobie do oczu z zapałem naprawdę godnym ważniejszych spraw?

apples - Nie Kwi 17, 2011 23:12

thef napisał/a:
Rzucanie tego typu haseł uważam za co najmniej niestosowne.
No proszę. Jak sprawa się wyjaśniła to można zacząć się czepiać? :wink:
thef napisał/a:
Po pierwsze nikt nie czerpie tu żadnych korzyści i o korycie nie ma mowy,
Zamilknę w tym temacie. Przepraszam tylko że poruszyłem ten temat na forum.
thef napisał/a:
po drugie, skoro masz do kogoś o coś pretensje, to może napisz wprost, a nie rzucaj populistycznych haseł. Dyskusja chyba powinna polegać na wymianie argumentów i próbie dojścia do konsensusu.
Nie napisałem wprost? Napisałem. Zawsze staram się pisać co o kim myślę. Na forum i stronie Klubowej w ostatnim czasie widzę tylko działania MaReK i Kasjopea. Jak zrobi się wielka akcja to i reszta się ruszy, ale jakoś spontanicznych akcji ze strony pozostałych osób nie widać.
Harry - Nie Kwi 17, 2011 23:13

apples napisał/a:
naklejki pod tablice

za naklejki można by było brać opłatę np. 2 zł za komplet, to nie jest dużo a jakieś koszty wyprodukowania tego sie zwrócą

apples - Nie Kwi 17, 2011 23:16

Harry napisał/a:
za naklejki można by było brać opłatę np. 2 zł za komplet, to nie jest dużo a jakieś koszty wyprodukowania tego sie zwrócą
Pomysłów można mnożyć tylko trzeba CHCIEĆ coś zrobić. :)
fafnir - Nie Kwi 17, 2011 23:18

No to w czym macie problem drodzy koledzy i koleżanki?
Markzo - Nie Kwi 17, 2011 23:40

w znalezieniu chęci do chcenia :)
MaReK - Pon Kwi 18, 2011 02:33

Ula la :) Szkoda, że nie widzi tego osoba od której całość się zaczęła :)

Pierwszym pomysłem, było podniesienie składki klubowej do 100 zł, ale pomysł został obalony. Potem zaczęły się próby podniesienia jakości oferty dla Klubowicza. No ale co tu jeszcze dać, jak wszystko jest dostępne dla wszystkich. Zatem pojawił się pomysł, aby to co może potencjalnie kosztować (avatar - miejsce na dysku), (garaż - miejsce na dysku), (podpisy - zapytania do bazy, często ukryta reklama), dostęp do galerii klubowej (baza, miejsce na dysku), dostęp do plików (transfer, baza), załączniki (baza, dysk)... no i gdyby tak dalej wymieniać, to faktycznie zaraz wyszłoby, że forum i strona będą tylko dla Klubowiczów ;)

To byłby błąd. Bo w/g mnie wszystko to, co znajduje się na forum/stronie wychodzi nie tylko od Klubowiczów, ale w dużej mierze od Sympatyków. Dyskusje na tematach usterek, a nie oszukujmy się, są to tematy cieszące się największym powodzeniem, wypełniają treścią forum. Artykuły na stronie, oraz inne znajdujące się tam informacje, to też głównie rozwiązania problemów Sympatyków, więc kierowane przeważnie do nich. Sama strona jest poniekąd wizytówką klubu, więc płacić za jej oglądanie - bez sensu.

Natomiast dodatki typu "avatar", "podpis", "garaż", "galeria klubowa", to są gadżety.
Są takie fora, że grafiki w postach nie ma w ogóle, wszystko po to, żeby było szybko i treściwie. No i stąd taki pomysł, który miałby ograniczyć sympatykom dostęp do tzw. "gadżetów". Bo tak naprawdę czym one są? Żyć bez nich można. A jeśli komuś b. zależy, proszę bardzo, niech zapłaci za pakiet "Klubowicz" i cieszy się wszystkim. Różne są rozwiązania. Gdzieś są transfery, zwykły user, może ściągnąć 100kb danych, a żeby więcej mieć, albo zapłacić musi, albo wrócić następnego dnia...

Co do utrzymania kosztów itp. itd.
Wbrew pozorom, nasz serwis generuje dość spory transfer, spore obciążenie i trochę miejsca na dysku. Nie musimy mieć odwiedzin rzędu VWGolfa, ale i tak jest dużo. Chciałem w momencie kryzysu maszyny, przenieść nasz serwis w całości, do zaprzyjaźnionej firmy. Niestety, pomimo że się dobrze znamy, dostałem odmowę, ze względu na ruch i na to, że firma pogorszyłaby swoje parametry usług innym firmom, które płacą czasami grubą kasę za hosting. Jeśli chcieć wstawić roverki.pl na dedykowany serwer lub inny płatny hosting, to jednak za coś trzeba go utrzymać, a za co, jak nie za klubowe składki? Przy tej ilości Klubowiczów, obawiam się, że starczyłoby nam kasy na pół roku. A pomimo, że mamy tutaj sporo użytkowników z branży IT, wątpię, żeby ich firmy zgodziły się na takiego generatora ruchu zupełnie za darmo ;) Albo skończyłoby się obcięciem ruchu na porcie do np. 2mbit/s.

Póki jednak mam taką możliwość, to bardzo chętnie będę hostował ten serwis i nie zamierzam pobierać opłaty od Klubu. Cieszę się, że mogę pomóc, zwłaszcza, że całość traktuję jako hobby. I nie robię tego dla poklasku, jak to ktoś gdzieś napisał.
Nie chodzi o wyciągnięcie kasy od każdego, żeby miał kolorowe forum z avatarami.
Chodzi tylko i wyłącznie, o to, żeby sympatyk różnił się od Klubowicza.
Zniżki w niektórych warsztatach i sklepach z częściami to wiele, ale to wszystko wykracza poza Internet. W Internecie wciąż krąży błędny mit, że wszystko musi być za darmo.
To nie facebook, czy nk, gdzie jest potężne wsparcie finansowe z boku.

Sam hosting to nie wszystko, trzeba jeszcze trzymać łapkę na pulsie. Ponieważ strony www, to nie moja bajka, to wszystko co tu robię, robię tak samo z zamiłowania ;) Wprowadzam różne poprawki, modyfikacji, niekiedy widoczne (jak ta ostatnia ;) ) niekiedy zupełnie niezauważalne dla użytkownika. Moja praca polega poniekąd na obcowaniu z internetem przez 21h, to i znajdę moment, żeby tu być i dłubać. To również wszystko robię za darmo, nie dla poklasku, bo po prostu chce, żeby było jak najlepiej, dla wszystkich. Kiedyś wychodziłem z założenia, że wszystkim wszystko, ale teraz, patrząc na postępowanie niektórych, a właściwie to już większości sympatyków wcale już taki chętny na rozdawnictwo nie jestem. Uważam, że żeby brać powinno się coś dać.

Tutaj warto przejść do zarzutów jakie padają w stronę Zarządu i jego członków.
Bycie w Zarządzie, to nie jest praca, za którą ktoś dostaje comiesięczną pensję.
To raczej misja, którą decydując się na uczestnictwo ludzie wykonują dla dobra wszystkich - Klubu. To, że kasjopea czy ja jesteśmy bardziej widoczni, bo możemy posiedzieć przy komputerze/internecie więcej niż inni, nie znaczy, że Ci inni dłubią w tym czasie w nosie. Absolutnie tak nie jest, ale nie zrozumie tego ten, kto nie prześledzi pracy Zarządu lub nie pozna tego smaku osobiście. Brt załatwia wiele spraw poza kanałem internetowym. walkie zajmuje się organizowaniem różnego rodzaju spraw, od kalendarza klubowego, po Zloty Ogólnopolskie. Skarbnik też ma co robić, przy wysyłkach, a to że nie wyśle od razu po otrzymaniu składki karty klubowej, nie jest jego winą, tylko technicznych i finansowych możliwości produkcji tego "gadżetu". Gadżet ten, dla niektórych to prestiż, wyróżnienie, a dla innych kawałek plastiku z nalepką. Ale po cichu w domu, skarbnik przygotowuje różnego rodzaju materiały informacyjne, prowadzi księgowość klubu, itp. itd. Poza tym, wszyscy mamy jakieś swoje życie i nie możemy wymagać od innych by żyli tylko klubem. To ich dobra wola, że zgodzili się działać dla Klubu, często kosztem swojego wolnego czasu. Uważam, że takie opinie jak te powyżej, są mocno krzywdzące dla niektórych członków Zarządu i Administracji. A dzisiejsze (wczorajsze) wydarzenie na pewno nie ma z tym nic wspólnego.

Jugol pisze o samowolce. Tak. To co zrobiłem nie było z nikim konsultowane. Ot po prostu wyjąłem propozycje Klubowiczów, ograniczenia zrobiłem konfigurowalne i przewidywałem reakcje. Nie chciałem tylko, aby to tak długo trwało. Zmiany wprowadziłem w środku nocy, więc liczyłem na to, że już ok. południa, po małym bumie wszystko wróci do normy. Tak się nie stało, bo plan dnia potoczył się inaczej. Nie ważne, dobrze się stało.
Jak pisałem, to była poglądowa zmiana tylko - demonstracyjna. Zanim coś takiego poddane zostałoby głosowaniu, zanim wprowadzone w życie, zanim rozpatrzone za i przeciw, to proszę... mamy jasny pogląd na sytuacje i na to, co o tym sądzą inni użytkownicy. Gdybyśmy napisali temat, bez zmian, pewnie zginąłby już w otchłani, a tak... 8 stron. Najbardziej ubolewam nad tym, że wszystkie ciosy wymierzane są w Zarząd. Nie oto chodziło, ale myślę, że to pozwoli inaczej spojrzeć na ten temat.

Mogłem przecież napisać, "Oj... chciałem zrobić napis "sympatyk", ale coś mi nie wyszło".

Warto byłoby odpowiedzieć na dwa pytania. Ja przynajmniej chętnie poznałbym opinie i odpowiedzi:

Kod:

Klubowicze
1. Co takiego dało mi zostanie Klubowiczem?

Sympatycy i klubowicze
2. Co powinien oferować status Klubowicza, żeby chcieć nim zostać?


Gdybym miał odpowiedzieć, to:

1. Satysfakcję, że mogę wesprzeć projekt tworzony od 2001.
Jestem w gronie pozytywnie zakręconych ludzi i mam jakiś wpływ na kształtowanie się przyszłości Klubu. Mój grosik pozwala na zorganizowanie dwóch imprez w roku, na których świetnie się bawię w świetnym towarzystwie. Gdyby nie ten Klub, z pewnością już dawno skończyła by się moja przygoda z marką Rover/MG.

2. Kiedy wstępowałem do Klubu, nie wiedziałem co oferuje. Pojechałem na Zlot, opłaciłem co miałem i tak wstąpiłem w szeregi. Dobra zabawa i ciepłe przyjęcie przez resztę osób spowodowały, że zostałem dłużej.

Brt - Pon Kwi 18, 2011 11:25

apples napisał/a:
Chyba nie chcesz Nam powiedzieć że jak nie ma Ciebie i kilku innych osób na forum (niektórych tygodniami/miesiącami) to robicie akurat coś dla Klubu i forum.

oczywiście, ze nie .... ale Klub nie jest na pierwszym miejscu w moim życiu, on mi chleba nie daje i jeśli coś innego ważniejszego mam na głowie (praca, rodzina), to sorry ale to "koryto" i "przywileje" :lol: klubowe spadają na drugi plan. Nie masz pojęcia jak wygląda moje prywatne życie i życie prywatne innych członków Zarządu i może gdybyś wiedział, to byś tak nie pisał jak piszesz .... Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia i jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Mam nadzieję, że kolejny prezes i zarząd wszystkim dogodzi :) :ok:

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 11:25 ]
Cytat:

Klubowicze
1. Co takiego dało mi zostanie Klubowiczem?

Sympatycy i klubowicze
2. Co powinien oferować status Klubowicza, żeby chcieć nim zostać?


1. Po prostu satysfakcję bycia Klubowiczem :) + piękną legitymację :)

2. Dla mnie to co oferuje obecnie jest wystarczające ... podobnie jak Marek opłaciłem składkę bez oglądania się na przywileje ($$ to nie wszystko) i pojechałem później na Zlot(zresztą na ten sam co MaRek :) ) a póxniej już samo poszło ... ewentualnie jeszcze mogły by być zniżki w innych sklepach, bo nie wszystko trzeba kupować u Tomiego i rozumiem u niektórych taką motywację do wstąpienia w szeregi Klubu :ok:

apples - Pon Kwi 18, 2011 14:27

Brt napisał/a:
oczywiście, ze nie .... ale Klub nie jest na pierwszym miejscu w moim życiu, on mi chleba nie daje i jeśli coś innego ważniejszego mam na głowie (praca, rodzina), to sorry ale to "koryto" i "przywileje" klubowe spadają na drugi plan.
To akurat rozumiem.
Brt napisał/a:
Nie masz pojęcia jak wygląda moje prywatne życie i życie prywatne innych członków Zarządu i może gdybyś wiedział, to byś tak nie pisał jak piszesz ....
Dziwne tłumaczenie. Osobiście zanim się do czegoś zabiorę to zastanowię się 10 razy czy podołam i czy będę mieć czas. Też mam rodzinę , pracę, itd. Po drugie, jeżeli się zdarzy że zabrałem się do czegoś ale niestety widzę że nie dam rady to Przepraszam i rezygnuje ponosząc konsekwencje.
Brt napisał/a:
Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia i jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Mam nadzieję, że kolejny prezes i zarząd wszystkim dogodzi
Fakt. Tylko, jeżeli niezadowolonych jest więcej niż zadowolonych to chyba trzeba się zastanowić i wyciągnąć wnioski.

Nie mam zamiaru rozliczać nikogo za to co robi lub powinien. Napisałem co widzę, a do tego póki co mam jeszcze prawo. :)

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 14:27 ]
Brt napisał/a:
mogły by być zniżki w innych sklepach, bo nie wszystko trzeba kupować u Tomiego i rozumiem u niektórych taką motywację do wstąpienia w szeregi Klubu
:lol:
Brt - Pon Kwi 18, 2011 14:39

Pewnych rzeczy nie jesteś w stanie przewidzieć, a w ciągu tych dwóch lat bardzo wiele się zmieniło u chyba wszystkich osób z Zarządu ... a rezygnacja wiąże się ze sporymi "kłopotami" dla Klubu .... nowe walne, papiery, załatwianie itp. .... to wszystko nie takie proste jak Ci się wydaje ...... a wnioski to ja (i nie tylko ja) już dawno temu wyciągnąłem .......
maciej - Pon Kwi 18, 2011 15:00

apples napisał/a:
Po drugie, jeżeli się zdarzy że zabrałem się do czegoś ale niestety widzę że nie dam rady to Przepraszam i rezygnuje ponosząc konsekwencje.

Czyli zwołanie nowego walnego i wybór nowych władz lub pozostawienie Klubu bez władz...
To chyba nie takie proste, jak Ci się wydaje.
apples napisał/a:
Tylko, jeżeli niezadowolonych jest więcej niż zadowolonych to chyba trzeba się zastanowić i wyciągnąć wnioski.

Skąd to przekonanie?

Bo jak czytam takie wątki, to zawsze głos w nich zabierają tylko niezadowoleni, więc absolutnie nie są one miarodajne, żebyś mógł oceniać czy więcej jest zadowolonych, czy nie zadowolonych.

Szczególnie Sympatycy, którym MaReK z odrobinę pochopnie "zabrał zabawki", bo przecież avatar, czy podpis nie jest niezbędny ani do czytania, ani do pisania na forum.
apples napisał/a:
Nie mam zamiaru rozliczać nikogo za to co robi lub powinien.

Jak dla mnie to robisz, ale może źle Cię zrozumiałem:
apples napisał/a:
Na forum i stronie Klubowej w ostatnim czasie widzę tylko działania MaReK i Kasjopea. Jak zrobi się wielka akcja to i reszta się ruszy, ale jakoś spontanicznych akcji ze strony pozostałych osób nie widać.

Jeśli to nie było rozliczanie, to ja nie wiem co.
apples napisał/a:
Napisałem co widzę, a do tego puki co mam jeszcze prawo. :)

A to z kolei nieuczciwa, moim zdaniem, próba sugestii, że ktoś Ci próbuje/będzie próbował zabrać prawo głosu.
Bo niby jakie masz przesłanki?
Zabranie "gadżetów" NIEISTOTNYCH dla FUNKCJONALNOŚCI forum?

Jak dla mnie to dużo za daleko idące uogólnienie, które krzywdzi osoby zaangażowane w budowę tego z czego Ty korzystasz i wygląda jak budowanie "oblężonej twierdzy" Sympatyków oraz usiłowanie wzbudzenia na siłę podziału sympatyk vs. klubowicz.

I tutaj, oprócz osób, które z powodu zawodu mają zakaz zrzeszania się (a takich nie jest tak bardzo dużo, w większości zawodów, które mają tego typu ograniczenia można przystępować do Stowarzyszeń za zgodą przełożonego), wybór czy zostać klubowiczem, czy nie należy do każdego z nas osobno i oczywiście, są osoby, które mają organiczny wstręt do zrzeszania się lub do podawania swoich danych osobowych, ale to ich problem, a nie Klubu, czy jego członków, tylko tych osób - jeśli ktoś podejmuje taką decyzję, to właśnie powinien zdawać sobie sprawę, że będzie ponosił tego konsekwencje.

Forum jest częścią Klubu i należy do Klubu.

Każdy klub inaczej definiuje zakres informacji udostępnianych różnym grupom użytkowników i tu akurat, z tego co wiem, Roverki.pl są liberalne, jeśli chodzi o najważniejszą dla "Sympatyków" część czyli "Porady techniczne" - wszystko jest dla wszystkich, podczas gdy są kluby, w których trzeba trochę zapracować na możliwość dostępu do pewnych istotniejszych z punktu widzenia użytkownika kącików.

Czy do przeglądania "Porad" i udzielania się w nim potrzebny jest avatar albo podpis?

Chyba nie...

apples - Pon Kwi 18, 2011 15:08

maciej, nie chce mi się odnosić pojedynczo do tego co napisałeś. Myśl sobie jak chcesz bo do tego również masz prawo. Szkoda mi czasu na prostowanie tego co zrozumiałeś po swojemu. Myślę, że napisałem jasno co myślę i co uważam. Nie ma żadnych pod kontekstów. Miłego dnia. :smile:
maciej - Pon Kwi 18, 2011 15:12

apples napisał/a:
maciej, nie chce mi się odnosić pojedynczo do tego co napisałeś. Myśl jak chcesz. Szkoda mi czasu na prostowanie tego co rozumiesz po swojemu. Myślę że napisałem jasno co myślę i co uważam. Nie ma żadnych pod kontekstów. Miłego dnia. :smile:

I zabrakło argumentów.

apples - Pon Kwi 18, 2011 15:13

maciej napisał/a:
I zabrakło argumentów.
:ok2:
marthinez - Pon Kwi 18, 2011 15:43

kasjopea napisał/a:
marthinez napisał/a:
Tzn. co?
Za avatara i podpis każecie sobie płacić?
W którym miejscu to napisałam? :smile:
Piszesz w temacie, którego tytuł jasno wskazuje na brak avatara, ze nie wszystko można mieć za darmo, wiec jak mam to rozumieć.
Napisz co konkretnie miałaś na mysli pisząc:
Cytat:
Pewnie, że fajnie jest mieć różne rzeczy za darmo. Ale nie wszystko się da. To Klubowicze utrzymują Klub i forum. Nikt nie twierdzi, że sympatycy nic z siebie nie dają, a na pewno ja jestem ostatnią osobą, która by tak twierdziła. Musicie jednak zdać sobie sprawę z tego, że korzystacie z forum praktycznie tylko i wyłącznie dzięki pracy, a często również wkładowi finansowemu jednego z Klubowiczów - MaRKa.
Co to jest to "Ale nie wszystko się da"?
Nie da się mieć avatara i podpisu za darmo?
Jestem na wielu forach o róznej tematyce, ale za to nigdy nie płaciłem.

Co sie tyczy tego "za darmo".

Po pierwsze proszę przejrzeć wszystkie moje posty i wyciągnąć wniosek, czy więcej korzystam, czy więcej daje pomagając innym?
Akurat moje auto ma niewiele wspólnego z marka Rover, przez co większość problemów technicznych rozwiązuje dzięki pomocy kolegów z for Hondowskich (mam tam avatary i podpisy w gratisie :mrgreen: )

A za internet płacę comiesięczny abonament, więc tez nie za darmo. :smile:
Za pomocne artykuły, porady techniczne itp. płacił bym, ale problem w tym, ze one nie są wasze, tylko ogółu klubowiczów i sympatyków.

W kwestii klubu. Być, albo nie być klubowiczem.
Na zloty i spoty nie jeżdżę, bo nie lubię, nie czuje takiej potrzeby itp.
Ze zniżek nie korzystam, bo prawie ich brak.
Legitka, czy wlepa na auto ..... szkoda pisać.
Prestiz z bycia w klubie - kompletnie nie czuję potrzeby.

Ktoś tu napisał, że forum jest częścią klubu.
Tu tkwi problem, niech będzie, ale wolną częścią.

fafnir - Pon Kwi 18, 2011 15:50

Dobre,a nawet bardzo dobre jest to,że grupa osób odpiera ataki niezadowolonych.A nie,że obrywa poszczególna jednostka za innych lub za chęci do działania.

Ludzie muszą zrozumieć,że zmiany też są potrzebne i koniec.
Rozumiem,iż ciężko jest oddać to co się dostało za darmo,ale niestety tak to już jest.Teraz nie ma nic za darmo.A to co daje nam MaReK to nie nazywałbym "daje dużo" bo pokażcie mi druga osobę z pośród zarejestrowanych 13000 użytkowników,która bez oczekiwań i za darmo da nam to samo.
Apples z całym szacunkiem do Twojej osoby,ale jeżeli masz zastrzeżenia do Zarządu to zostań klubowiczem,ale nie rok czy dwa i zgłoś swoją kandydaturę do przyszłego Zarządu.Dopiero wtedy się wypowiadaj na temat ich całkowitej pracy dla klubu.

apples - Pon Kwi 18, 2011 16:18

fafnir napisał/a:
Apples z całym szacunkiem do Twojej osoby,ale jeżeli masz zastrzeżenia do Zarządu to zostań klubowiczem,
Zostałem. Tylko z innego powodu. Przywiązuje się do tego co mam i jeżeli mi się coś odbiera niesprawiedliwie to zrobię "wszytko" aby mieć to z powrotem.
fafnir napisał/a:
ale nie rok czy dwa
Tzn.?
fafnir napisał/a:
zgłoś swoją kandydaturę do przyszłego Zarządu.
Nie mam takich aspiracji. :)
fafnir napisał/a:
Dopiero wtedy się wypowiadaj na temat ich całkowitej pracy dla klubu.
Teraz nie mogę? Dlaczego?
kasjopea - Pon Kwi 18, 2011 16:18

marthinez, wyrwałeś jedno zdanie z kontekstu i się go strasznie uczepiłeś. Nie da się za darmo utrzymać Klubu i forum, które nie tylko jest jego częścią, jak to zauważyłeś, ale własnością. I Sympatycy mogą z niego korzystać za zgodą i dzięki składkom Klubowiczów.
marthinez napisał/a:
Za pomocne artykuły, porady techniczne itp. płacił bym, ale problem w tym, ze one nie są wasze, tylko ogółu klubowiczów i sympatyków.
"Wasze" - a kto to są wg Ciebie "Wy"?
marthinez - Pon Kwi 18, 2011 16:23

fafnir, jak na osobę, która jest z nami dwa dni masz sporo do powiedzenia w kwestii działania tego forum.
fafnir napisał/a:
Rozumiem,iż ciężko jest oddać to co się dostało za darmo,ale niestety tak to już jest.Teraz nie ma nic za darmo.
Jaki banał, niczym z kinowych superprodukcji.
fafnir napisał/a:
A to co daje nam MaReK to nie nazywałbym "daje dużo" bo pokażcie mi druga osobę z pośród zarejestrowanych 13000 użytkowników,która bez oczekiwań i za darmo da nam to samo.
Czy ktoś tu podważa lub nie docenia jego pracy?
Chyba wręcz przeciwnie.

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 16:23 ]
kasjopea napisał/a:
marthinez, wyrwałeś jedno zdanie z kontekstu i się go strasznie uczepiłeś.
Zacytowałem cały akapit, którego nie do końca zrozumiałem. Prosiłem tylko byś wyjaśniła o co dokładnie chodzi.
Teraz już wiem. :ok:
kasjopea napisał/a:
"Wasze" - a kto to są wg Ciebie "Wy"?
Klubowicze oraz osoby zarządzające forum. Myślałem, że się domyślasz. :smile:
kasjopea - Pon Kwi 18, 2011 16:28

Chciałam to usłyszeć (czy tam przeczytać) od Ciebie.
Ja przede wszystkim czuję się Klubowiczem. A dopiero w dalszej kolejności członkiem Zarządu i administratorem (bo to są funkcje nabyte, które dziś są, a jutro ich może nie być, natomiast o tym czy jestem Klubowiczem czy nie decyduję sama ;) ). I nie roszczę sobie prawa do treści zawartych na forum większego niż jakikolwiek inny Klubowicz.

A to Wasze to bardzo zaczepnie zabrzmiało.

marthinez - Pon Kwi 18, 2011 16:29

kasjopea napisał/a:
A to Wasze to bardzo zaczepnie zabrzmiało.
W takim razie przepraszam.
Faktycznie niefortunnie to zabrzmiało.

fafnir - Pon Kwi 18, 2011 16:36

marthinez jak już wspomniałem bylem fanem vw i trochę poznałem życie społeczne na forach a temat nie ma różnicy czy to forum vw czy rovera.
Jak zauważyłeś piszę tylko ogólnie,bo życie na forum toczy się wszędzie nie tylko tu.
Bardzo Cię przepraszam jeśli poczułeś się urażony lub zaatakowany.

apples pisząc o pracy Zarządu pisz o konkretnych zarzutach ich pracy na forum,a nie o tym co robią poza nim.

thef - Pon Kwi 18, 2011 16:39

marthinez napisał/a:
Klubowicze oraz osoby zarządzające forum. Myślałem, że się domyślasz. :smile:
Zarząd to również klubowicze. Oddzielanie tych dwóch grup przez Ciebie w tym kontekście sugeruje, że to jakaś grupa, która sobie coś uzurpuje. Zarząd jest tylko przedstawicielem całości klubowiczów i działa w ich imieniu na zasadach demokratycznych. Będąc sympatykiem sam pozbawiasz się możliwości wpływu na kształt działalności Klubu, a co za tym idzie forum i strony www, które są własnością stowarzyszenia. I jeśli klubowicze poprzez swoich przedstawicieli (Zarząd) czy w formie głosowania ogółu na walnym zgromadzeniu zdecydują o tym, że sympatykowi nie należy się avatar czy dostęp do niektórych zasobów, to niestety nie ma on realnego głosu w tej sprawie. Nie oznacza to, że klub jest zamknięty na dyskusje i uwagi sympatyków, ale prawa do zasobów nie mogą oni sobie rościć. Wynika to wprost z regulaminu, a Ty rejestrując się na forum zgadzasz się na to. Nie ma przymusu bycia klubowiczem, ale to on poprzez głos w sprawie lub w wyborach do zarządu decyduje m.in. o zmianach na forum i w klubie.
apples - Pon Kwi 18, 2011 16:44

thef, Klubowicze - obecni i byli - również wypowiedzieli się w tym temacie. Jak widać niektórzy nie chcą być dalej Klubowiczami. Dlaczego? Widocznie coś jest na rzeczy.

Będę Klubowiczem aby mieć już pewność, że będę mieć avatar i stopkę oraz że logując się do końca Grudnia 2011 będę miał to co mam. Mam taką nadzieję. :smile:

MaReK - Pon Kwi 18, 2011 16:46

Ja Wam napiszę, że wcale nie jestem za ordynarnym zabieraniem czegoś, co już zostało dane. To był dobitny przykład na wywołanie reakcji. Nie myślałem, że wypłynie od apples, bo nie sądziłem, że takie pierdoły mają dla niego znaczenie :) Ale pewnie on chciał zgłosić tylko "usterkę" :) Wszystko zrobiłem być może pochopnie, bez ustaleń, ale przeczuwałem reakcję i na niej mi zależało :)

Oczywiście nic się nie zmieniło, podzielam zdanie fanfir, że nie ma nic za darmo ;)
To, że ktoś płaci za Internet to nie znaczy, że ma wszystko mieć za darmo :)
Za prąd też trzeba zapłacić i czynsz za mieszkanie...

Gdyby tak było, to dostawcy Internetu musieliby pewnie odprowadzać dodatkowy podatek, od odwiedzonej przez klienta witryny :) To mniej więcej tak jest z tv. Ale o tym więcej może napisać Brt ;)

marthinez napisał/a:
Jestem na wielu forach o róznej tematyce, ale za to nigdy nie płaciłem.

Podejrzewam, że na każdym z nich masz wyświetlające się reklamy zależne od treści, albo bannery reklamowe.

marthinez napisał/a:
W kwestii klubu. Być, albo nie być klubowiczem.
Na zloty i spoty nie jeżdżę, bo nie lubię, nie czuje takiej potrzeby itp.
Ze zniżek nie korzystam, bo prawie ich brak.
Legitka, czy wlepa na auto ..... szkoda pisać.
Prestiz z bycia w klubie - kompletnie nie czuję potrzeby.

No i właśnie to trzeba zmienić, jak? No to powinna ustalić ta dyskusja.

marthinez napisał/a:
Ktoś tu napisał, że forum jest częścią klubu.
Tu tkwi problem, niech będzie, ale wolną częścią.

Może i tak, ale o tym pewnie będą decydować Klubowicze ;)

fafnir napisał/a:
MaReK to nie nazywałbym "daje dużo" bo pokażcie mi druga osobę z pośród zarejestrowanych 13000 użytkowników,która bez oczekiwań i za darmo da nam to samo.

Nie przesadzaj ;)
Jeśli już coś robię to dla ogółu, ale nie dla każdej z 13 tyś osób z osobna ;)
Poza tym, nie piszmy o MaReKu w kontekście zmian w różnicach Klubowicz / Sympatyk.
Nie zależenie od propozycji i ew. zmian moje zaangażowanie w ten projekt nie zmieni się.

ps.
matrhinez rozważamy wyjazd dwutygodniowy do Szczecina :)
Możemy się u Ciebie na ten czas zakwaterować?
Pojemy, popijemy, pozwiedzamy :)
Koszty paliwa będą duże, to nie będziemy szukać już hoteli...
A przecież musimy dojechać, żeby tam być ;)

Może nam się spodoba, to zostaniemy dłużej.
Podaj adres na pw. Dzięki.

apples - Pon Kwi 18, 2011 16:49

MaReK napisał/a:
Nie myślałem, że wypłynie od apples, bo nie sądziłem, że takie pierdoły mają dla niego znaczenie
Właśnie mają. Przywiązałem się do swojego profilu. Możesz zabrać mi pocztę, zmniejszyć liczbę wyszukiwań, itd. Avatar i stopka to część applesa :grin:
MaReK - Pon Kwi 18, 2011 16:55

apples napisał/a:
Avatar i stopka to część applesa :grin:

Tym bardziej mój ruch spowoduje wielkie echo ;)
Nikt nie zrobi większej i lepszej rozróby na forum jak Ty ;)

thef - Pon Kwi 18, 2011 16:56

apples napisał/a:
thef, Klubowicze - obecni i byli - również wypowiedzieli się w tym temacie. Jak widać niektórzy nie chcą być dalej Klubowiczami. Dlaczego? Widocznie coś jest na rzeczy.
Domniemania i czarne teczki to domena polityków i ludzi, którzy nie bardzo lubią argumentować swoje zdanie. Mogę Ci w ten sam rozmyty sposób powiedzieć - byli klubowiczami, zaglądnęli do zasobów dla klubowiczów, stwierdzili, że nie opłaca się z tego powodu płacić składek i nie kontynuują członkostwa. Czy uważasz taką opinię za sprawiedliwą?
Moim zdaniem bycie klubowiczem to przede wszystkim chęć utożsamiania się z pewną grupą ludzi, a nie szukanie korzyści. Sam nie chcesz nim być, a bardzo często wyrażasz niepochlebne opinie o członkach klubu i to nie wprost tylko rzucając ogólniki. Dyskutujmy z szacunkiem do siebie i używając argumentów.

marthinez - Pon Kwi 18, 2011 16:57

fafnir napisał/a:
Bardzo Cię przepraszam jeśli poczułeś się urażony lub zaatakowany.
Nie, nie poczułem się. Jest luzik. :smile:
thef napisał/a:
Zarząd to również klubowicze. Oddzielanie tych dwóch grup przez Ciebie w tym kontekście sugeruje, że to jakaś grupa, która sobie coś uzurpuje.
Nic nie sugeruje. Nie doszukuj się ukrytych znaczeń.

thef napisał/a:
Zarząd jest tylko przedstawicielem całości klubowiczów i działa w ich imieniu na zasadach demokratycznych. Będąc sympatykiem sam pozbawiasz się możliwości wpływu na kształt działalności Klubu, a co za tym idzie forum i strony www, które są własnością stowarzyszenia. I jeśli klubowicze poprzez swoich przedstawicieli (Zarząd) czy w formie głosowania ogółu na walnym zgromadzeniu zdecydują o tym, że sympatykowi nie należy się avatar czy dostęp do niektórych zasobów, to niestety nie ma on realnego głosu w tej sprawie.
Ja sie niczego nie domagam.
Nie spodobały mi się ostatnie zmiany dlatego:
thef napisał/a:
Nie oznacza to, że klub jest zamknięty na dyskusje i uwagi sympatyków
wyraziłem swoje zdanie.
Co z nim zrobicie to już nie moja sprawa.
MaReK napisał/a:
Podejrzewam, że na każdym z nich masz wyświetlające się reklamy zależne od treści, albo bannery reklamowe.
Zgadza się. One wcale mi nie przeszkadzają.
MaReK napisał/a:
No i właśnie to trzeba zmienić, jak? No to powinna ustalić ta dyskusja.
Super. Ktoś ma jakiś pomysł?
apples - Pon Kwi 18, 2011 17:03

MaReK napisał/a:
Tym bardziej mój ruch spowoduje wielkie echo
Nikt nie zrobi większej i lepszej rozróby na forum jak Ty
Jaki ruch?
Nie zrobiłem rozróby. :evil: Zapytałem się "Dlaczego zostały usunięte Avatary sympatykom?". Zdrażniło mnie dopiero jak dowiedziałem się że info jest ale tylko dla Klubowiczów. Opłaciłem składkę, mam avatara i stopkę, więc nie mam już problemu. Wracam do Działu technicznego :)

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 17:03 ]
thef napisał/a:
Domniemania i czarne teczki to domena polityków i ludzi, którzy nie bardzo lubią argumentować swoje zdanie. Mogę Ci w ten sam rozmyty sposób powiedzieć - byli klubowiczami, zaglądnęli do zasobów dla klubowiczów, stwierdzili, że nie opłaca się z tego powodu płacić składek i nie kontynuują członkostwa. Czy uważasz taką opinię za sprawiedliwą?
Nie wiem. Może coś w tym jest.
thef napisał/a:
Moim zdaniem bycie klubowiczem to przede wszystkim chęć utożsamiania się z pewną grupą ludzi, a nie szukanie korzyści. Sam nie chcesz nim być, a bardzo często wyrażasz niepochlebne opinie o członkach klubu i to nie wprost tylko rzucając ogólniki.
Ja się utożsamiam i angażuję bez tytułu - Klubowicz. :smile:
thef napisał/a:
Dyskutujmy z szacunkiem do siebie i używając argumentów.
Mam nadzieję, że do tej pory tak było.
maciej - Pon Kwi 18, 2011 17:26

marthinez napisał/a:
W kwestii klubu. Być, albo nie być klubowiczem.
Na zloty i spoty nie jeżdżę, bo nie lubię, nie czuje takiej potrzeby itp.
Ze zniżek nie korzystam, bo prawie ich brak.
Legitka, czy wlepa na auto ..... szkoda pisać.
Prestiz z bycia w klubie - kompletnie nie czuję potrzeby.

Hm... Nie identyfikujesz się z Klubem do którego należy to forum, to dlaczego koniecznie chcesz na nim zaistnieć avatarem i podpisem?
Nie rozumiem...
marthinez napisał/a:
Ktoś tu napisał, że forum jest częścią klubu.
Tu tkwi problem, niech będzie, ale wolną częścią.

Ale to jest Twój problem...
Zastanów się dlaczego, skoro nie identyfikujesz się z Klubem próbujesz narzucić swoje zdanie co ma być "wolną jego częścią, a co nie"?

Czy nie sądzisz, że takie decyzje powinny należeć do osób, które z taką organizacją się identyfikują, poświęcają jej swój czas i wspierają ją, również finansowo?
marthinez napisał/a:
MaReK napisał/a:
No i właśnie to trzeba zmienić, jak? No to powinna ustalić ta dyskusja.

Super. Ktoś ma jakiś pomysł, bo szczerze przyznaje, że nie.

Ale to właśnie Ty powinieneś mieć taki pomysł, bo ja, MaReK, Kasjo, Brt czy thef wiemy dlaczego chcemy być w Klubie, dlaczego przez wiele lat płacimy składki i poświęcamy niemałe ilości swojego wolnego czasu, żeby zrobić coś z czego Ty również korzystasz, ale dla Ciebie to za mało, żeby stać się częścią organizacji i ją wesprzeć, więc podpowiedz nam:

Co oprócz "avatara" możemy dla Ciebie zrobić?
apples napisał/a:
Jak widać niektórzy nie chcą być dalej Klubowiczami.

Każdy ma takie prawo - jak mi się gdzieś nie podoba, to staram się to zmienić zgodnie z zasadami panującymi w danym miejscu (w Klubie ta droga to: członkostwo => głosowanie na walnym, ewentualnie Zarząd) lub wychodzę. ;)

A jak mi się podoba, to staram się to utrzymać i poprawiać, i tu jest kilka opcji:
- członkostwo
- pomoc przy stronie i forum
- organizacja/pomoc w organizacji imprez
- lub, co wymaga poświęcenia sporej ilości swojego czasu i świadomości wystawienia na ciągłe ataki niezadowolonych, nic nie robiących (bo nie myli się tylko ten co nic nie robi :ok: ), więc mało kto się na tą drogę decyduje: członkostwo => Zarząd. :]
apples napisał/a:
Dlaczego? Widocznie coś jest na rzeczy.

Napisz co, Twoim zdaniem, konkretnie, bez półsłówek i owijania w bawełnę, jest nie tak, bo znów używasz bardzo brzydkiego sposobu wypowiedzi, takiego, który Ci wytknąłem w zdaniach "niezadowolonych jest więcej niż zadowolonych to chyba trzeba się zastanowić i wyciągnąć wnioski" oraz "Napisałem co widzę, a do tego puki co mam jeszcze prawo. :) " - sugestie i niedomówienia. :nook:

apples - Pon Kwi 18, 2011 17:39

Cytat:
Napisz co, Twoim zdaniem, konkretnie, bez półsłówek i owijania w bawełnę, jest nie tak, bo znów używasz bardzo brzydkiego sposobu wypowiedzi, takiego, który Ci wytknąłem w zdaniach "niezadowolonych jest więcej niż zadowolonych to chyba trzeba się zastanowić i wyciągnąć wnioski" oraz "Napisałem co widzę, a do tego puki co mam jeszcze prawo. " - sugestie i niedomówienia.
Tia. Uczepiłeś się jednej wizji i ją ciągniesz. :grin:

Napiszę obrazowo może wtedy będzie łatwiej zrozumieć Tobie o co mi chodzi i może przy okazji dojdziesz do wniosku że nie owijam w bawełnę, itp.

Jest pewna restauracja do której chodzą wszyscy moi znajomi. Wszyscy są zadowoleni. Jedzenie jest super, dania są podane na czas, ciepłe, miła obsługa, itd. Poszedłem i ja. Przez okno widać inną restaurację do której wchodzą ludzie i zaraz wychodzą. Siedzę i myślę sobie - coś jest na rzeczy, że nie chcą tam zostać. Ciekawe co? /Znając siebie to pewnie wejdę i zobaczę o co faktycznie chodzi./
Podobnie zadaję sobie pytanie o co chodzi, że niektórzy nie chcą być już więcej Klubowiczami. Widocznie jest coś na rzeczy. :)

flapjck1 - Pon Kwi 18, 2011 18:06

ja ujme to tak:

klub to jest konfrontacja wielu opcji, im wiekszy klub tym opcji wiecej

natura ludzka/polska? jest taka ze latwiej cos odebrac niz dac

dlatego w ten sposob sie stopniuje status uzytkownika

osobiscie jestem moderatorem ( i poswiecam na to naprawde duzo czasu ) forum klubu, ktorego czlonkiem bylem tylko przez pierwszy rok jego istnienia ( rok zalozycielski ), i nie jestem w tym klubie wlasnie przez akcje podobne temu co probojecie teraz tutaj rozegrac

pod rozwage :cool:

Markzo - Pon Kwi 18, 2011 19:20

mnie zastanawia tylko jedno, Klub ma 10 lat, są problemy z finansami, trzeba jakoś ludzi zachęcić do finansowania "naszego" klubu, rajt? no to czemu, przez te 10 lat nie zostął zrobione nic, na czym można by jakos dorobić? Gadzety, konkursy z nagrodami i masa innych "pierdółek", które w istotny sposób mogły zasilić kasę klubu, ale nie zostąło zrobione w tej kwestii za dużo. Bo nie oszukujmy się, na dobra sprawe poza paroma gadzetami nie ma nic. Jest wiele spraw, które można by poruszyć na walnym i poddać pod dyskuje, jak wielu innych jest userem jeszcze kilku innych grup dyskusyjnych i podpatruje jak tam rozwija się zycie klubowe. Mozna wiele rzeczy podaptrzeć i zastanawiam sie, czemu chociazby zloty przez tak dlugo okres dzialalnosci tego Klubu nie wygladaja tak, jak np: letni zlot VU. Nie chce nikogo urazić, ale mozna wiele rzeczy poprawic i zmienic, tylko trzeba chciec i sie w to zaangazowac, to nie jest mala piaskownica i 5cioro bachorkow z lopatkami... Zarząd stoi na czele ogromnej liczby ludzi i tlumaczenie ze sie nie ma czasu jest troche nie na miejscu, bo latwo sie domyslec, ze objecie jakis tam stanowisk musi sie wiazac z wyrzeczeniami i poswieceniem.
pozdro

marthinez - Pon Kwi 18, 2011 19:22

maciej napisał/a:
Hm... Nie identyfikujesz się z Klubem do którego należy to forum, to dlaczego koniecznie chcesz na nim zaistnieć avatarem i podpisem?
A widzisz gdzieś mój avatar? Chyba, że chodzi Ci o mój wyszukany podpis? :shock:
maciej napisał/a:
Ale to jest Twój problem...
Jak widać na pewno nie Twój.
Mój problem i kilku innych aktywnych w tym temacie.
maciej napisał/a:
Zastanów się dlaczego, skoro nie identyfikujesz się z Klubem próbujesz narzucić swoje zdanie co ma być "wolną jego częścią, a co nie"?
Gdzie ja narzucam komus swoje zdanie co do klubu?
Identyfikuje się z forum. Klub mnie nie interesuje.
Forum powinno być wolne od brzydkich zagrywek administracji - to tylko sugestia, nie żądanie.
maciej napisał/a:
Czy nie sądzisz, że takie decyzje powinny należeć do osób, które z taką organizacją się identyfikują, poświęcają jej swój czas i wspierają ją, również finansowo?
Tak sądzę i dlatego nie ja decyduję. Ja co najwyżej mogę sugerować i wyrażać swoje zdanie jako pełnoprawny user tego forum.
Chyba, że nie mogę to już nie będę.
maciej napisał/a:
Ale to właśnie Ty powinieneś mieć taki pomysł, bo ja, MaReK, Kasjo, Brt czy thef wiemy dlaczego chcemy być w Klubie, dlaczego przez wiele lat płacimy składki i poświęcamy niemałe ilości swojego wolnego czasu, żeby zrobić coś z czego Ty również korzystasz, ale dla Ciebie to za mało, żeby stać się częścią organizacji i ją wesprzeć, więc podpowiedz nam:

Co oprócz "avatara" możemy dla Ciebie zrobić?
Ale ja nie mam pomysłu, dlatego nie jestem w klubie.
Korzystam z okazji, by komuś pomóc w poradach, a czasem sam się czegoś dowiedzieć i to mi wystarczy. Forum mi wystarczy.
Nie spodobało mi się to, że pomimo tego, że wielu sympatyków pomaga jak może osobom, które maja problem z autem, sympatycy piszą ciekawe artykuły, które nawet widnieją na stronie klubowej, a mino to potraktowano ich bardzo brzydko wprowadzając śmieszne ograniczenia nawet nie informując ich o tym.
Czy to jest dla Ciebie normalne? Jeśli tak to sens naszej wymiany zdań jest bezcelowy.
Czy w ogóle dokładnie wczytałeś się w temat?
Podejdź do tego bez emocji.

kzrr - Pon Kwi 18, 2011 19:25

Markzo napisał/a:
Zarząd stoi na czele ogromnej liczby ludzi i tlumaczenie ze sie nie ma czasu jest troche nie na miejscu,


A poświęciłbyś czas,uczelnie, rodzine, dziewczyne, etc etc żeby siedzieć i non stop coś przy klubie robić ? To jest zajęcie dodatkowe, hobbistyczne, z tego rachunków nie zapłacisz i dzieci też nie nakarmisz. A myślisz ze ktoś zwraca im za telefony, paliwo etc ?

Markzo - Pon Kwi 18, 2011 19:30

kzrr napisał/a:
A poświęciłbyś czas,uczelnie, rodzine, dziewczyne, etc etc żeby siedzieć i non stop coś przy klubie robić ? To jest zajęcie dodatkowe, hobbistyczne, z tego rachunków nie zapłacisz i dzieci też nie nakarmisz. A myślisz ze ktoś zwraca im za telefony, paliwo etc ?

Kzrr, jeśli trzeba to tak, to wybiera mnie grupa ludzi i mam robić to co do mnie należy, albo się tego nie podejmuje. To nie jest zabawa gdzie mam 15 osob i mozemy sobie na hura ustalac to czy owo. Po prostu trzeba byc tego swiadomym.

kasjopea - Pon Kwi 18, 2011 19:37

Markzo, ja nie widzę problemu - opłacasz składkę (bo bez tego nie masz głosu na walnym), przyjeżdżasz na zlot i wyrażasz swój krytyczny pogląd na pracę Zarządu. Byle to była krytyka poparta argumentami. A nie na zasadzie - ja bym to zrobił inaczej, ale nie powiem jak, bo nie ;) .
kzrr - Pon Kwi 18, 2011 19:39

Podziwiam, chociaż sam też jestem zdolny do wielu poświęceń jednak czasem są sprawy ważne i ważniejsze. Jeden ma więcej czasu drugi mniej. Nie mówię oczywiście że klub należy olewać ale nie może też być najważniejszą rzeczą w życiu. Przecież nie chodzi oto abyś wyrwany w środku nocy wiedział ile jest wszystkich postów na forum z dokładnością do jednego :mrgreen:
Brt - Pon Kwi 18, 2011 19:42

Markzo na prezesa ;)
kzrr - Pon Kwi 18, 2011 19:44

Mocne słowa :D trzeba będzie na tym pomyśleć :D
Markzo - Pon Kwi 18, 2011 19:45

kasjopea napisał/a:
Markzo, ja nie widzę problemu - opłacasz składkę (bo bez tego nie masz głosu na walnym), przyjeżdżasz na zlot i wyrażasz swój krytyczny pogląd na pracę Zarządu. Byle to była krytyka poparta argumentami. A nie na zasadzie - ja bym to zrobił inaczej, ale nie powiem jak, bo nie .

na letnim bede jesli tylko spasuje termin, bo nie odmowie młodej parze wesela zaklepanego rok wcześniej.

kzrr napisał/a:
Podziwiam, chociaż sam też jestem zdolny do wielu poświęceń jednak czasem są sprawy ważne i ważniejsze. Jeden ma więcej czasu drugi mniej. Nie mówię oczywiście że klub należy olewać ale nie może też być najważniejszą rzeczą w życiu. Przecież nie chodzi oto abyś wyrwany w środku nocy wiedział ile jest wszystkich postów na forum z dokładnością do jednego

Nie no oczywiscie, jednak tak jak mowie, nie jest to juz garstka fanatykow jak pare lat temu, tylko pare setek? moze kilka tysiecy ludzi, ktorzy forum i strone odwiedzaja i im sie w jakis sposob szefuje.

Brt napisał/a:
Markzo na prezesa

Na prezesa nie mam wygladu, jednak bardzo chetnie pomoge w czym bedzie trzeba :)

kzrr - Pon Kwi 18, 2011 19:49

Markzo napisał/a:
Nie no oczywiscie, jednak tak jak mowie, nie jest to juz garstka fanatykow jak pare lat temu, tylko pare setek? moze kilka tysiecy ludzi, ktorzy forum i strone odwiedzaja i im sie w jakis sposob szefuje.


parę setek czy parę tysięcy to ludzie którzy wchodzą szukają "porad i usterek technicznych" dostają to co chcą i na tym ich bycie tutaj się kończy :) zapaleńców jest garstka może dwie garstki w porównaniu do całości.

walkie - Pon Kwi 18, 2011 20:56

Markzo napisał/a:
Zarząd stoi na czele ogromnej liczby ludzi i tlumaczenie ze sie nie ma czasu jest troche nie na miejscu, bo latwo sie domyslec, ze objecie jakis tam stanowisk musi sie wiazac z wyrzeczeniami i poswieceniem.


Oczywiście, że objęcie funkcji w Zarządzie niesie za sobą obowiązki, z których należy się wywiązywać. I każdy z nas robi to w sposób jak najlepiej potrafi i wkłada w to tyle serca ile może. Jednakże, tak jak już wspomniane było tu wcześniej każdy z nas ma też życie pozaroverkowe, i zapewniam Cię, że 2 lata temu w najśmielszych marzeniach czy też planach nie miałam tego co się dzieje teraz w moim życiu. Trzeba pamiętać iż Zarząd działa w porozumieniu z Klubowiczami i Sympatykami i chętnie wspiera ich inicjatywy. Tak było choćby z pomysłem kalendarza, który pociągnąłeś i wyszło całkiem fajnie. Obecnie projekt jest kontynuowany.
Także w rękach Klubowiczów i Sympatyków jest także los tego Klubu, to że wzięło się udział w głosowaniu to nie wszystko, warto też potem wspierać Klub swoimi pomysłami. I pamiętać, że piątka ludzi nie obrobi wszystkiego bo jest to po prostu fizycznie niemożliwe.

Markzo - Pon Kwi 18, 2011 20:59

walkie napisał/a:
I pamiętać, że piątka ludzi nie obrobi wszystkiego bo jest to po prostu fizycznie niemożliwe.

no to może trzeba kogos do pomocy i bedzie latwiej?

walkie - Pon Kwi 18, 2011 21:00

Markzo napisał/a:
no to może trzeba kogos do pomocy i bedzie latwiej?


No cały czas liczymy na Klubowiczów i Sympatyków. Jednakże, zazwyczaj na gadaniu się przecież kończy i nawet po tym temacie za jakiś czas nawet smrodu nie będzie ;)

henryk - Pon Kwi 18, 2011 21:03

Markzo napisał/a:
Nie no oczywiscie, jednak tak jak mowie, nie jest to juz garstka fanatykow jak pare lat temu, tylko pare setek?
członków Klubu, dzięki któremu Forum istnieje, jest mniej niż dwustu. Nie prowadzę statystyk ale wydaje mi się, że ilość Klubowiczów maleje systematycznie. Rośnie ilość zainteresowanych informacjami jak przywrócić do życia swojego R. Szkoda, że w rozumieniu istnienia Klubu jest to zainteresowane jednostronne.
Warto przejrzeć historię wpisów - być może okaże się, że większość rozwiązań jednak pochodzi od ówczesnych Klubowiczów. Na to trzeba by poważnie potraktować "szukajkę".
To w żaden sposób nie umniejsza wkładu Sympatyków w treść i użyteczność Forum.
Im więcej osób tym większa szansa na uzyskanie pomocy.
Ilość osób zainteresowanych tylko korzystaniem z Forum ma drugorzędne znaczenie, bo:
nie ma Klubowiczów = nie ma Klubu = nie ma Forum,
przynajmniej tego.
Składkę rozumiem w ten sposób, że jest to absolutnie minimalny wkład osób zainteresowanych w istnienie Klubu.
Stronę formalną precyzyjnie opisał thef, nie będę powtarzał i - oby - do zobaczenia na Zlocie. Chociaż tam prawdopodobnie - obym był złym prorokiem - będzie przeważała grupa Klubowiczów, którzy jeżdżą na Zloty regularnie, niezależnie od odległości.
Dopisek: Markzo: jak rozumiesz określenie fanatyk w odniesieniu do paru wymienionych przez Ciebie setek takich osób.

Markzo - Pon Kwi 18, 2011 21:14

henryk napisał/a:
Dopisek: Markzo: jak rozumiesz określenie fanatyk w odniesieniu do paru wymienionych przez Ciebie setek takich osób.


:
"Nie no oczywiscie, jednak tak jak mowie, nie jest to juz garstka fanatykow jak pare lat temu, tylko pare setek? moze kilka tysiecy ludzi, ktorzy forum i strone odwiedzaja i im sie w jakis sposob szefuje."
garstka fanatyków na początku istnienia Klubu :) nie odnosiłem się do obecnego stanu :)

Tomas - Pon Kwi 18, 2011 21:49

Ja również uważam, że dodatki typu avatr i podpis nie mają najmniejszego wpływu na funkcjonowanie forum, popieram również nieśmiały pomysł MaRKa wprowadzenia uporczywych reklam dla sympatyków.

Równocześnie wprowadziłbym statusu "zasłużony" sympatyk, który miałby takie same przywileje na forum jak klubowicz (poza dostepem do częsci forum dla klubowiczów),w ten sposób ludzie którzy maja wpływ na "zycie" forum nie będą pokrzywdzeni. Jak ktoś tu zagląda tylko po to żeby poszukac informacji co zrobić jak ma problem ze swoim R/MG to zniesie każdą ilość reklam byle tylko zdobyć cenne infomacje.

Oczywiście zaraz będzie cała dyskusja kto i wg jakich zasad bedzie okreslał tych "załużonych" ale moim zdaniem należy te decyzje pozostawic adminowi, on najlepiej wie kto ma jaki wpływ na forum.

keczu - Pon Kwi 18, 2011 21:54

Tak szczerze to nie jest do tej pory powiedziane ile kosztuje utrzymanie forum/serwera (bo ja nawet w przyblizeniu nie mam pojecia) , bo to tylko dla klubowiczow informacja, moze jakby bylo wiadomo mniej wiecej to byla by inna rozmowa. Powiedziane bylo i nie bede tu cytowal zeby prowokacyjnie nie wygladalo ze skladka klubowa przeznaczana jest min. na organizacje zlotow, drukowanie niepotrzebnych legitymacji i jakis tam gadzetow. Propozycja zeby zarzad pozyskal jakos pieniadze jest troche przesadzona bo to nie dodatkowy etat i kazdy ma prywatne sprawy i nie bedzie biegal za pieniedzmi dla forum. Ale moze zamiast jak ktos napisal bardziej odroznic klubowiczow od "reszty" ludzi co tworza te forum ( bez forumowiczow nie bedzie forum tylko klub ) to zrobmy cos razem co nas bardzie polaczy niz podzieli.

marthinez napisał/a:
W kwestii klubu. Być, albo nie być klubowiczem.
Na zloty i spoty nie jeżdżę, bo nie lubię, nie czuje takiej potrzeby itp.
Ze zniżek nie korzystam, bo prawie ich brak.
Legitka, czy wlepa na auto ..... szkoda pisać.
Prestiz z bycia w klubie - kompletnie nie czuję potrzeby.


No wlasnie ja tez sie moge pod tym podpisac i pewnie wiele osob co nie znaczy ze jest mi forum obojetne. Zrobmy zrzutke na NASZE forum co rok ,nie 50 zeta bo to dla klubowiczow ktorzy korzystaja z pelnego pakietu itd. Nie wiem ile jest potrzebne ale forumowiczow jest wiele wiecej tych ktorzy pomoga bedzie sporo , ciezko mowic o sumie ,ale 5zl czy 10zl bedzie bardziej zasadne do wydania skoro sie nie ma ochoty bycia klubowiczem. Za ta "skladke" moze jakis dodatek do profilu w stylu "pomagam w funkcjonowaniu naszemu forum" obojetnie gwiazdka, znaczek rovera czy cos w tym rodzaju. Za 5zl nikt nie bedzie sie czul pokrzywdzony ze decyzje i tak podejmuja klubowicze i zarzad bo to oni o wszystko dbaja zeby dzialalo jak trzeba. "Klub" ma problem bo ciezko mu zapytac (nie mowie prosic) o pomoc ludzi ktorzy za nimi stoja, tylko cos zabiera i wymusza . A kazdy woli cos dac z wlasnej woli niz byc zmuszanym. Najpierw moze sonda po ile trzeba by sie bylo zrzucic zeby zarzadowi nowego auta nie kupic przypadkiem :razz: Jak wystarczy na oplacenie to przerwac akcje do nastepnego roku. Ktos tu pisal o polskiej mentalnosci i mial racje ,ale jesli chodzi o dobrowolne pomaganie to tu nie mamy sie czego wstydzic. I formy platnosci mniejszych sum pieniedzy, moze na sms-a (jesli sie da , nie znam sie) teoretycznie sie da. Klubowicze zostana klubowiczami bo oni i tak ponosza wiekszosc kosztow ,zarzad zarzadem bo bez niego strona by nie funkcjonowala ,a forumowicze beda mieli satysfakcje. Drobnej sumy az wstyd bedzie wypominac jakby cos sie komus nie spodobalo. Bylo slusznie napisane za za nami nie stoi juz marka Rover (glowny importer, ktos z worem kasy na utrzymanie forum) wiec pomozmy sobie sami. To taki pomysl tylko :razz: .

Zaraz zobaczycie jak bardzo potrzebujemy moderatorow kasjopea, poprawi wszystkie moje bledy ortograficzne i stylistyczne ("pisownia" mi nie dziala) :wink:

fafnir - Pon Kwi 18, 2011 21:57

fajna opcja,ale widzisz ja np.uważam,że lepiej skoncentrować się na tym by przybywało nam klubowiczów,niż tworzyć jakby nie było kolejny powód by nim nie być.
Ponieważ są tu ludzie,którzy traktują to jak prawdziwe hobby i pasję i tacy co podchodzą do tematu płacę więc wymagam.Więc lepiej się skupić na tym jak przekonać sympatyków,że naprawdę warto zostać i być klubowiczem.

keczu - Pon Kwi 18, 2011 22:05

fafnir, Bez urazy,ale w avatarze masz Hamburg, doloczyles 16 kwietnia 2011 skad wiesz jacy tu sa ludzie i rozumiem ze bedziesz do Polski na wszystkie zloty i zebrania przyjezdzal...?
kzrr - Pon Kwi 18, 2011 22:13

keczu, również bez urazy ale wielkim stażem również nie możesz się pochwalić. Na zlocie chyba żadnym nie byłeś w ciągu ostatniego roku. Czepiasz się chłopaka że ma Hamburg a sam masz Dublin.
fafnir - Pon Kwi 18, 2011 22:15

Ojej keczu wybacz,tu masz rację i nie będę udawał,że wszystko wiem.
Przyznaję też uczciwie,iż nie jestem w stanie uczęszczać na wszystkich imprezach zorganizowanych przez Klub.
Pytasz mnie czy wiem jacy tu są ludzie tak?
Cieszę się,że zapytałeś kolego,bo masz słuszność je zadając.To nie jest moje pierwsze forum w życiu i nie tylko Wy drodzy koledzy macie takie problemy.Jedni są tacy,drudzy tacy,trzeci jest jeszcze inny,ale gdybyśmy byli tacy sami to forum śmierdziałoby nudą aż mózg staje.
Przepraszam najmocniej,nie miało to w ten sposób zabrzmieć i nie mam prawa nikogo osądzać nie poznając go osobiście lub znając dłużej.Bardzo za to przepraszam.Może za bardzo w tym zdaniu sugerowałem się moim dawnym klubem.Wybaczcie

keczu - Pon Kwi 18, 2011 22:23

kzrr napisał/a:
keczu, również bez urazy ale wielkim stażem również nie możesz się pochwalić.

Sprawdz kiedy napisalem pierwszego posta na forum (wrzesien 2008) data w avatarze to mala "pomylka" powiedzmy,ale bez szczegolow.
kzrr napisał/a:
Czepiasz się chłopaka że ma Hamburg a sam masz Dublin.

Nie czepiam sie i wiem ze mam Dublin i wlasnie dlatego nie bylem na zlotach i wlasnie dla tego nikt mnie nie musi zachecac zeby byc klubowiczen bo raz ze nie chce ,dwa ze nie moge. I nie trzeba mieszkac za granica zeby nie chciec albo nie miec opcji przyjechania na zlot. To mialem na mysli.

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 21:23 ]
fafnir, Ej, bez urazy chodzi mi o to ze z Ciebie taki sam material na klubowicza jak i ze mnie praktycznie nie ma opcji. :zdrowie:

kzrr - Pon Kwi 18, 2011 22:26

keczu napisał/a:
Sprawdz kiedy napisalem pierwszego posta na forum (wrzesien 2008) data w avatarze to mala "pomylka" powiedzmy,ale bez szczegolow.


No wybacz ale sugeruje się tym co masz napisane w profilu.

Dlaczego nie możesz zostać klubowiczem ? Odległość akurat tutaj nie ma znaczenia.

fafnir - Pon Kwi 18, 2011 22:31

keczu :zdrowie:

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 22:31 ]
Co do statusu klubowicza to najpierw chcę poznać nową rodzinkę i pogłębić swoje nowe zainteresowanie marką Rover.

keczu - Pon Kwi 18, 2011 22:32

kzrr napisał/a:
Dlaczego nie możesz zostać klubowiczem ? Odległość akurat tutaj nie ma znaczenia.

Mysle ze ma ,ale dajmy temu spokoj bo to nie o mnie tu chodzi i tylko kilku forumowiczow mieszka za granica wiec wrocmy do tematu glownego. Pozdr.

MaReK - Pon Kwi 18, 2011 22:37

fanfir znasz przemas83 ;D ?
W Polsce teraz jesteś? :)

fafnir - Pon Kwi 18, 2011 22:44

Marek nie nie znam.
MaReK - Pon Kwi 18, 2011 22:45

fafnir napisał/a:
Marek nie nie znam.

Tak myślałem ;>

Jugol - Pon Kwi 18, 2011 23:16

thef napisał/a:
Moim zdaniem bycie klubowiczem to przede wszystkim chęć utożsamiania się z pewną grupą ludzi, a nie szukanie korzyści.


Mam dokładnie takie samo zdanie w tej kwestii. Dodałbym jeszcze od siebie: niepowtarzalną grupą ludzi.
O korzyściach nie będę pisał, bo MaRkOwI serwer przeciążę, i nie chodzi tu ani o wlepę, ani o legitkę :)

MaReK - Pon Kwi 18, 2011 23:38

Jugol napisał/a:
O korzyściach nie będę pisał, bo MaRkOwI serwer przeciążę

Bez obaw ;) Śmiało pisz, możesz jeszcze zaprosić innych klubowiczów do tej rozgawory ;)

Jugol - Wto Kwi 19, 2011 00:17

MaReK napisał/a:
Bez obaw Śmiało pisz, możesz jeszcze zaprosić innych klubowiczów do tej rozgawory


Ok, sam tego chciałeś :mrgreen:
Zajrzałem tu bodajże po raz pierwszy chyba we wrześniu- październiku A.D. 2008 roku, szukałem swojego pierwszego w życiu auta.
Sporo marek było na celowniku, na stronę zajrzałem w sumie dzięki koleżance z pracy, która w rozmowie ze mną wspomniała o marce ROVER- bo sama śmigała 25-ką.
Chciałem poznać modele, ich wady, zalety, ceny. Marzeniem była 75-ka, ale troszkę $$$ by zabrakło na egzemplarz do jazdy, wybór padł na 45-kę i uważam, że był to dobry wybór :ok:
W temacie motoryzacji byłem zielony jak Raptile- jak jego kolor :taa:
Następnie zalogowałem sie na forum, zostałem sympatykiem a w dość krótkim czasie klubowiczem.
Spędzam tu od tamtej pory naprawdę sporo godzin- patrz licznik w profilu. Dział porad technicznych dosłownie połykałem, następnie jak to w życiu bywa, zaczęły sie drobne i poważniejsze problemy z moim kochanym autem.
Dzięki swej wiedzy, wchłoniętej z tego forum, dzięki wspaniałej rzeszy ludzi, mogłem np. ustawić rozrząd pod blokiem w Boże Ciało :mrgreen: - z ludźmi z drugiego końca Polski, byłem na telefonie, znałem ich tylko z forum, z nicka, ale rozrząd ustawiliśmy książkowo :ok:
Dzień później poznaliśmy się w Woli Duckiej na zlocie, na który i tak dojechałem, mimo że nie Roverem, ale również porządnym brytyjskim samochodem- Citroenem C3 :lol:
Awarii i napraw od tamtej pory było kilka, kilkanaście, ale dzięki forum, klubowi, LUDZIOM, teraz mechanik raczej nie ma ze mnie korzyści- 90% napraw wykonuję sam i mało tego, wiem, że są zrobione na 6+.
Kupując samochód- jakby niebyło swój pierwszy samochód były obawy, używane auto, będą jakieś problemy itd. itp. Teraz nie boję się dosłownie niczego, ostatnia wymiana sprzęgła, przegubów zewn. ( dzięki Tomi ), to było raczej na zasadzie- będzie zabawa :cwaniak: , zero jakiegokolwiek strachu, że coś się nie uda itd.
To tak pokrótce o stronie technicznej.
W kontaktach w swojej Nokii, mam kilkadziesiąt numerów Was, klubowiczów, sympatyków, i załatwiamy takie tematy, że czasami jak się zaczyna modzić- to myślimy, że to się nie uda- ale zawsze się udaje, i nawet z drugiego końca Europy zabawki do nas docierają ;) i jest satysfakcja, że jakiś mały przycisk, listwa, chip, w końcu ląduje u nas w aucie.
Olbrzymia frajdę daje mi teraz to, że czasami ktoś zadzwoni, ma problem, kombinujemy razem, nieraz wiszac po kilkadziesiąt min. na tel. , problem udaje sie rozwiązać, jest miłe: ,,dzięki Jugol '' i to są te właśnie korzyści jakie dał, daje i będzie mi dawał klub.
A co do składki 50pln , żeby otrzymać status klubowicza, to fajnie, że można wpłacić więcej- jak mam to daję więcej, i mam nadzieję za rok znów tak będzie, ja wiem, że ta kasa i tak będzie dobrze wydana.
Fajnie jest być jednym z Was, ROVERianie :ok:

MaReK - Wto Kwi 19, 2011 00:30

No okej ;) To co opisałeś możesz mieć jako sympatyk.

Chyba, że opisałeś tutaj swoją wdzięczność temu zjawisku - forum/stronie oraz ludziom tu będącym. Więc, żeby to się dalej kręciło opłacasz składkę licząc, że Twoje ziarnko, do ziarenek innych uzbiera wystarczającą miarkę ;)

Jednakże gdyby nie było Klubu, a forum i strona działałby przez wkład jednej lub kilku osób pewnie napisałbyś to samo.

Póki co, to narzędzia internetowe ROVERki.pl są własnością Klubu.
I oby tak było przez kolejne 10 lat ;)

Jugol - Wto Kwi 19, 2011 00:34

MaReK napisał/a:
No okej To co opisałeś możesz mieć jako sympatyk.

Mogę, ale nie chcę, i nie było żadnej wdzięczności z mojej strony w momencie wstępowania w szeregi klubowiczów- wtedy mi się jeszcze Kochanica nie sypała ;p

maciej - Wto Kwi 19, 2011 10:59

Cytat:
Napiszę obrazowo może wtedy będzie łatwiej zrozumieć Tobie o co mi chodzi i może przy okazji dojdziesz do wniosku że nie owijam w bawełnę, itp.

Fascynujące, piszę, że owijasz w bawełnę i bawisz się półsłówkami, więc "żebym łatwiej Cię zrozumiał" walisz przypowieść. :rotfl:
Poprosiłem wyraźnie:
Cytat:
Napisz co, Twoim zdaniem, konkretnie, bez półsłówek i owijania w bawełnę, jest nie tak

Ale tego nie zrobisz, bo moglibyśmy wtedy dyskutować na argumenty, czego nie mógłbyś zrobić, bo Klubowiczem do wczoraj nie byłeś, ale krytykować bardzo lubisz, ale tak właśnie półsłówkami np. "coś jest na rzeczy", ale nie napiszesz co, żeby nikt nie mógł Ci zarzucić, że mijasz się z prawdą.

Jak już nie raz napisałem - najłatwiej krytykują ci, którzy NIE MAJĄ POJĘCIA co krytykują i ile pracy wymaga to co krytykują, ani NIE MAJĄ POMYSŁU co zrobić, żeby było lepiej albo, jeśli mają, to się nie dzielą, bo ktoś mógłby ich poprosić o pomoc w realizacji, i Ty jesteś, moim zdaniem, tego najlepszym przykładem, jeśli chodzi o działalność Klubu, bo jeśli chodzi o pomoc techniczną i Twój wkład w opisywanie i zbieranie materiałów o R75 to jest ogromny i pod tym względem jesteś zdecydowanie niepokonany. :ok:
marthinez napisał/a:
A widzisz gdzieś mój avatar? Chyba, że chodzi Ci o mój wyszukany podpis? :shock:

Więc w czym widzisz problem?
marthinez napisał/a:
Mój problem i kilku innych aktywnych w tym temacie.

I??? Napisałem co trzeba zrobić, żeby mieć na to wpływ.
marthinez napisał/a:
Identyfikuje się z forum. Klub mnie nie interesuje.

Więc Twój problem jest taki, że forum jest częścią Klubu, bo tak jest i TO forum nigdy by bez Klubu nie powstało, a Ty "sugerujesz", żeby to rozdzielić.
Tak się raczej nie da.
marthinez napisał/a:
Korzystam z okazji, by komuś pomóc w poradach, a czasem sam się czegoś dowiedzieć i to mi wystarczy. Forum mi wystarczy.
Nie spodobało mi się to, że pomimo tego, że wielu sympatyków pomaga jak może osobom, które maja problem z autem, sympatycy piszą ciekawe artykuły, które nawet widnieją na stronie klubowej, a mino to potraktowano ich bardzo brzydko wprowadzając śmieszne ograniczenia nawet nie informując ich o tym.
Czy to jest dla Ciebie normalne? Jeśli tak to sens naszej wymiany zdań jest bezcelowy.
Czy w ogóle dokładnie wczytałeś się w temat?

To w takim razie jest bezcelowy, bo już jasno napisałem co o tym myślę, widać Ty nie wczytałeś się moje wypowiedzi, a teraz próbujesz mi to sugerować:
Cytat:
Zabranie "gadżetów" NIEISTOTNYCH dla FUNKCJONALNOŚCI forum?

(...)

Forum jest częścią Klubu i należy do Klubu.

Każdy klub inaczej definiuje zakres informacji udostępnianych różnym grupom użytkowników i tu akurat, z tego co wiem, Roverki.pl są liberalne, jeśli chodzi o najważniejszą dla "Sympatyków" część czyli "Porady techniczne" - wszystko jest dla wszystkich, podczas gdy są kluby, w których trzeba trochę zapracować na możliwość dostępu do pewnych istotniejszych z punktu widzenia użytkownika kącików.

Czy do przeglądania "Porad" i udzielania się w nim potrzebny jest avatar albo podpis?

Chyba nie...

Tomas, w myślach mi czytasz - wczoraj zacząłem kombinować zmianę Statutu mającą dokładnie taki cel: :]
Tomas napisał/a:
Równocześnie wprowadziłbym statusu "zasłużony" sympatyk, który miałby takie same przywileje na forum jak klubowicz (poza dostepem do częsci forum dla klubowiczów),w ten sposób ludzie którzy maja wpływ na "zycie" forum nie będą pokrzywdzeni. Jak ktoś tu zagląda tylko po to żeby poszukac informacji co zrobić jak ma problem ze swoim R/MG to zniesie każdą ilość reklam byle tylko zdobyć cenne infomacje.

Oczywiście zaraz będzie cała dyskusja kto i wg jakich zasad bedzie okreslał tych "załużonych" ale moim zdaniem należy te decyzje pozostawic adminowi, on najlepiej wie kto ma jaki wpływ na forum.

Tylko ja nazwałbym to inaczej:
- Sympatyk/Miłośnik marki
- użytkownik forum

Bo do tego sprawa się sprowadza, co właśnie opisał henryk pisząc:
henryk napisał/a:
Rośnie ilość zainteresowanych informacjami jak przywrócić do życia swojego R. Szkoda, że w rozumieniu istnienia Klubu jest to zainteresowane jednostronne.

I to są właśnie "użytkownicy forum", którzy z byciem sympatykiem Klubu, ani nawet z byciem sympatykiem marki mają niewiele wspólnego.

kasjopea - Wto Kwi 19, 2011 11:15

maciej napisał/a:
Więc Twój problem jest taki, że forum jest częścią Klubu, bo tak jest i TO forum nigdy by bez Klubu nie powstało, a Ty "sugerujesz", żeby to rozdzielić.
Tak się raczej nie da.
Na dobrą sprawę ta garstka Klubowiczów mogłaby na przykład przegłosować likwidację forum. Drastyczne ale prawdziwe ;) .
apples - Wto Kwi 19, 2011 15:17

maciej napisał/a:
Fascynujące, piszę, że owijasz w bawełnę i bawisz się półsłówkami, więc "żebym łatwiej Cię zrozumiał" walisz przypowieść.
Poprosiłem wyraźnie:
Ciesze się, że Ci się podoba. :lol: Przeczytaj mój pierwszy post i kolejne i masz odpowiedz. Chyba nie jest to takie trudne. :rotfl:
maciej napisał/a:
Ale tego nie zrobisz, bo moglibyśmy wtedy dyskutować na argumenty, czego nie mógłbyś zrobić, bo Klubowiczem do wczoraj nie byłeś, ale krytykować bardzo lubisz, ale tak właśnie półsłówkami np. "coś jest na rzeczy", ale nie napiszesz co, żeby nikt nie mógł Ci zarzucić, że mijasz się z prawdą.
Co do słów że "coś musi być na rzeczy" to niestety ale nie mam daru widzenia myśli innych. Nie wiem dlaczego nie chcą być już Klubowiczami. Może Ty masz? Myślę sobie jedynie, że coś jest na rzeczy że nie chcą. Co dokładnie? Zapytaj ich. Ja o swoich spostrzeżeniach i o tym co mnie boli piszę na bieżąco. Może za rzadko bywasz aby zauważyć, że piszę. :wink:
maciej napisał/a:
Jak już nie raz napisałem - najłatwiej krytykują ci, którzy NIE MAJĄ POJĘCIA co krytykują i ile pracy wymaga to co krytykują, ani NIE MAJĄ POMYSŁU co zrobić, żeby było lepiej albo, jeśli mają, to się nie dzielą, bo ktoś mógłby ich poprosić o pomoc w realizacji, i Ty jesteś, moim zdaniem, tego najlepszym przykładem, jeśli chodzi o działalność Klubu, bo jeśli chodzi o pomoc techniczną i Twój wkład w opisywanie i zbieranie materiałów o R75 to jest ogromny i pod tym względem jesteś zdecydowanie niepokonany.
Tak? Może jesteś w błędzie, a może masz rację. Nie mi oceniać. MaReK prosił mnie niejednokrotnie o jakąś drobną pomoc (nie dotyczącą oczywiście jego MG) i nigdy nie odmówiłem. To samo było w kwestii reklamy na stronie Klubowej przez pewną firmę która pytanie skierowała do mnie. Mogłem uznać, że temat mnie nie interesuje ale tego nie zrobiłem. Dopytywałem z kim ma się skontaktować, itp. Na czym stanęło - nie wiem. Propozycje odnośnie zmiany wizerunku forum to też pewnie nic. Może to są pierdoły, ale są. Zaraz napiszesz, że to mało. Pewnie, że mało. Tylko pomagałem jako sympatyk, a nie jako osoba z grona Władz Klubu czy administrator. Chyba nie oczekujesz ode mnie że będę robił to co leży w kompetencjach Zarządu i administracji. Co Ty zrobiłeś ostatnio dla Klubu?. Myślę, że szukasz dziury w całym i próbujesz zamydlić temat, udowadniając (nie tylko mi) że się czepiam (po raz kolejny), a przecież wszystko jest pięknie. Chciałbym zauważyć, że nie ja pociągnąłem ten temat do tego miejsca, a o tym co pisałem to nie chodziło mi o Klub, a tylko o moje "przywileje" na forum i podziały, więc piszmy o forum, podziałach i zmniejszaniu "gadżetów które zostały dane sympatykom.
marthinez - Wto Kwi 19, 2011 15:38

maciej napisał/a:
marthinez napisał/a:
A widzisz gdzieś mój avatar? Chyba, że chodzi Ci o mój wyszukany podpis? :shock:

Więc w czym widzisz problem?
Już w niczym, bo wszystko wróciło do normy.
Wcześniej widziałem problem w tym:
Cytat:
Nie spodobało mi się to, że pomimo tego, że wielu sympatyków pomaga jak może osobom, które maja problem z autem, sympatycy piszą ciekawe artykuły, które nawet widnieją na stronie klubowej, a mino to potraktowano ich bardzo brzydko wprowadzając śmieszne ograniczenia nawet nie informując ich o tym.


maciej napisał/a:
marthinez napisał/a:
Mój problem i kilku innych aktywnych w tym temacie.

I??? Napisałem co trzeba zrobić, żeby mieć na to wpływ.
I bardzo dobrze.
maciej napisał/a:
Więc Twój problem jest taki, że forum jest częścią Klubu, bo tak jest i TO forum nigdy by bez Klubu nie powstało, a Ty "sugerujesz", żeby to rozdzielić.
Tak się raczej nie da.
Nie rozdzielić.
Pozostawić forum wolnym od różnic dzielących klubowiczów od sympatyków. Oczywiście w kwestii czysto technicznej, czyli avatary, podpisy, punkty pomógł itp. czyli tak jak jest obecnie.

maciej napisał/a:
To w takim razie jest bezcelowy, bo już jasno napisałem co o tym myślę
No i koniec.
maciej napisał/a:
widać Ty nie wczytałeś się moje wypowiedzi, a teraz próbujesz mi to sugerować:
No jasne. :papieros:

A korzystajac z okazji, że sie tu udzielam to zapytam.
Zauważyłem, że zniknęły chmurki z podglądem treści postu po najechaniu na nazwe tematu oraz nie pojawia się gwiazdka przy nazwie tematu w którym się udzielałem.
Czy to też zostało wyłączone sympatykom?

MaReK - Wto Kwi 19, 2011 15:44

Eh Panowie, nie licytujmy się, kto zrobił więcej dla Klubu czy dla ogółu społeczności ROVERki.pl. Maciej zrobił i robi b. dużo. W kwestii migracji strony i jej sprytnego przeniesienia ze starej architektury do nowej odwalił kawał roboty. Bo gdybyśmy mieli przenosić to ręcznie, to dzisiaj pewnie skończylibyśmy dział techniczny :P

Dodatkowo wspólnie z kilkoma klubowiczami czuwa nad prawymi zagadnieniami.
No i jest bezlitośnie uparty w przekonywaniu dyskutujących do swoich argumentów ;) Kiedy on bierze udział w jakiejś dyspucie, ja wracam do tematu po tygodniu, klikam na koniec i wiem co było. W zależności od psychiki dyskutanta patrze czy konto jeszcze jest, czy już jest na własną prośbę usunięte. Zawsze jestem spokojny o finał tej dyskusji. Stoicki spokój, kultura wypowiedzi i ... masa energii nieczęsto pozytywnej ;)

Maciej w klubie jest sporo dłużej niż ja, czy inni zabierający głos w tej dyskusji.
Zdążył się już zasłużyć wcześniej ;) Ja poznałem go jako skarbnika. Przyznam się, że w Hotelu w Radomiu, kiedy zbierał kasę od Zlotowiczów wyglądał jak pruszkowski gangster po urlopie ;) Nie było wyjścia, trzeba było płacić ;)

Apples czujnie bada cały projekt. Znajdzie każdą niedoróbkę i błąd w działaniu strony/forum. Dodatkowo wiedza i przelewanie jej w dobrze przez niego zrobiony kącik dają wszystkim szybki i trafiony dostęp do informacji na temat problemów w R75/ZT.
Nieliczni chcą z nim wchodzić na wojenną ścieżkę, bo znany jest z tego jak wielkie rozpętuje burze i zazwyczaj dla wszystkich kończą się źle. Ma kilku nieudolnych naśladowców, ale... nie o tym tutaj ;)

Nie ma co się licytować. Wszem i wobec wiadomo, że największe zaszczyty i tak zgarnie Jan Bąk. :)

apples - Wto Kwi 19, 2011 18:29

Dodam jeszcze od siebie.

Gdyby nie forum nie wiadomo czy Klub by istniał i wszystko co z nim związane (historia, władze, itd.). To co spotyka osoby wchodzące na forum nie jest bez znaczenia dla istnienia Klubu, a wręcz przeciwnie. Zaczynając od przyjaznej oku szaty graficznej, masy tematów z rozwiązanymi problemami z którymi nie potrafią sobie poradzić mechanicy, konkretne porady w sprawach technicznych i eksploatacyjnych naszych aut (które notabene czasami trafiają na stronę Klubową) oraz inne pomocne tematy które przyciągają nowych użytkowników (sympatyków) którzy później w sporej grupie aktywnie działają na nim. Działają automatycznie na konto Klubu przyciągając kolejnych sympatyków z których część staje się Klubowiczami. Nie wiem jak jest faktycznie ale chyba wszyscy lub większość Klubowiczów zaczynała od forum. Nie wiem czy jest ktoś kto został Klubowiczem z "ulicy", a dopiero potem wszedł na forum.
Dlatego uważam, że trzeba szanować wszystkich i jak coś się dało to się tego nie zabiera by "dać" innym. Dlatego założyłem ten temat ponieważ jako sympatyk poczułem się ogołocony z tego co mi kiedyś dano. To co zaoferowało mi forum na początku spowodowało że pozostałem na nim do dziś - jedni się cieszą inni pewnie mają mnie dość ale nie jestem w stanie "dogodzić" wszystkim.
Nigdy nie kwestionowałem tego, że różnice pomiędzy sympatykiem, a klubowiczem powinny być choćby z tego powodu, że Ci drudzy dokładają się również finansowo do istnienia Klubu. Nikt nie może zaprzeczyć że różnic nie ma, bo są. Klubowicze maja zniżki na uczestnictwo w zlotach, zniżki na części, mogą uczestniczyć w projekcie kalendarza klubowego, mają większy dostęp do bazy informacji na stronie klubowej, konto pocztowe na serwerze, mogą decydować o wizerunku klubu i władz klubu, wizerunku strony klubowej, mają również szansę aby zasiadać we władzach Klubu (przy dobrych wiatrach) i to wszystko za całe 50zł (często te 50zł zwraca się niektórym przy dobrych zakupach części). Z pewnością wszystkiego nie wymieniłem ponieważ tym się nie interesowałem i nie interesuje bo wystarcza mi to co miałem do tej pory.
Kończąc chciałbym tylko dodać, że bardzo się cieszę z tego powodu ze zostały przywrócone avatary i stopki sympatykom i mam nadzieję, że tak pozostanie. W moim przypadku avatar i stopka to część applesa, o czym już wcześniej pisałem. :)

Pozdrawiam Wszystkich Sympatyków i Klubowiczów. :)
apples

MaReK - Wto Kwi 19, 2011 18:34

apples napisał/a:
Kończąc chciałbym tylko dodać, że bardzo się cieszę z tego powodu ze zostały przywrócone avatary i stopki sympatykom i mam nadzieję, że tak pozostanie. W moim przypadku avatar i stopka to część applesa, o czym już wcześniej pisałem. :)

Ten pomysł jest cały czas dostępny w sprawach klubowych, do których masz już dostęp.
Zniknięcie było demonstracją dla Klubowiczów biorących udział w dyskusji tam, co stanie się kiedy ów zmiany zostałyby wprowadzone. Gdyby było głosowanie, ustalono by, że trzeba tak zrobić i w konsekwencji byłoby to zrobione na stałe... trudno byłoby się wycofać. Mimo wszystko, nadal uważam, że nic nie powinno być za darmo ;P

apples - Wto Kwi 19, 2011 18:41

MaReK napisał/a:
Ten pomysł jest cały czas dostępny w sprawach klubowych, do których masz już dostęp.
Wiem, ale temat założyłem na forum "ogólnodostępnym", więc chce go dokończy tu.

Dla osób zastanawiających się co znaczy "ogólnodostępny". Klubowicze mają dział w którym tylko oni mogą się wypowiadać i tylko oni go widza w tematach dostępnych na forum.

MaReK napisał/a:
Gdyby było głosowanie, ustalono by, że trzeba tak zrobić i w konsekwencji byłoby to zrobione na stałe... trudno byłoby się wycofać.
Mam nadzieję że do tego nie dojdzie.
Ci którzy chcą takich zmian niech spojrzą na to pod kontem choćby chwytu marketingowego. "Dużo" dajesz sympatykowi na początek - w sumie nic szczególnego, gęba mu się śmieje i w konsekwencji zostaje na forum, a potem Klubowiczem. Jeżeli zostanie zabrane wszystko to kto będzie chciał tu siedzieć?

MaReK - Wto Kwi 19, 2011 18:52

apples napisał/a:
Spójż z tego pod kontem marketingu. Dużo dajesz sympatykowi, gęba mu się śmieje i w konsekwencji zostaje na forum, a potem Klubowiczem. Jeżeli zostanie zabrane wszystko to kto będzie chciał tu siedzieć?

Ale ja doskonale o tym wiem :) Potwierdziło się tylko to, po zastosowaniu tego zabiegu.
Był jeszcze jak czytałeś pomysł podniesienia składki do 100 zł ;)

Można dać jeszcze więcej Sympatykom w sferze internetowej, ale niech chociaż widzą reklamy, jeśli nie chcą w inny sposób wspierać Klubu. Ew. jest jeszcze propozycja macieja i może niedługo poznamy jej finalną wersję ;)

W każdym razie ukrytej myśli "Chcesz mieć więcej funkcji na forum/stronie, zapłać 50 zł" nie warto wprowadzać. Natomiast reklamy w każdej możliwej postaci, dla zwykłych użytkowników powinno się ;)

apples - Wto Kwi 19, 2011 19:23

MaReK napisał/a:
Można dać jeszcze więcej Sympatykom w sferze internetowej, ale niech chociaż widzą reklamy, jeśli nie chcą w inny sposób wspierać Klubu.
MaReK napisał/a:
W każdym razie ukrytej myśli "Chcesz mieć więcej funkcji na forum/stronie, zapłać 50 zł" nie warto wprowadzać. Natomiast reklamy w każdej możliwej postaci, dla zwykłych użytkowników powinno się
Pomysł uważam za dobry i sam jako sympatyk bym go zaakceptował bez gadania.

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2011 19:23 ]
Uważam również, że to Zarząd w głównej mierze powinien mieć "pakiet" pomysłów i w tym również takie jak wyżej. Powinien użyć wszystkich mechanizmów aby Klub funkcjonował dalej na takim poziomie jak do tej pory, a nawet lepszym. Nie można tego robić tanim kosztem i uderzać w najsłabszych. Trzeba wykorzystać wszystkie dostępne mechanizmy na rynku lub chociaż spróbować aby poprawić finanse Klubu, a dopiero jeżeli nie przyniosą one wystarczających dochodów, ogłosić cięcia. Nie powiem jakie pomysły bo nad tym nie myślałem, a gdybym wiedział to pewnie sam bym bogatym prezesem i pomysł podsunął przy okazji Zarządowi, a tak pozostaje mi tylko śpiewanie "Gdybym był bogaczem ..." :)

marthinez - Wto Kwi 19, 2011 19:58

MaReK napisał/a:
Można dać jeszcze więcej Sympatykom w sferze internetowej, ale niech chociaż widzą reklamy, jeśli nie chcą w inny sposób wspierać Klubu. Ew. jest jeszcze propozycja macieja i może niedługo poznamy jej finalną wersję ;)

W każdym razie ukrytej myśli "Chcesz mieć więcej funkcji na forum/stronie, zapłać 50 zł" nie warto wprowadzać. Natomiast reklamy w każdej możliwej postaci, dla zwykłych użytkowników powinno się ;)
To jest bardzo dobry pomysł.

MaReK, co tym:
marthinez napisał/a:
A korzystajac z okazji, że sie tu udzielam to zapytam.
Zauważyłem, że zniknęły chmurki z podglądem treści postu po najechaniu na nazwe tematu oraz nie pojawia się gwiazdka przy nazwie tematu w którym się udzielałem.
Czy to też zostało wyłączone sympatykom?
Jeśli możesz...
MaReK - Wto Kwi 19, 2011 20:13

marthinez to jest cały pakiet poprawek wydajnościowych. W tym pakiecie jest również ograniczenie czasowe wyszukiwarki. Nie widzą tego wszyscy ani admini, ani modowie czy klubowicze... to również widocznie generator zbędnych zapytań.
tronsek - Wto Kwi 19, 2011 20:13

marthinez napisał/a:
MaReK, co tym:
marthinez napisał/a:
A korzystajac z okazji, że sie tu udzielam to zapytam.
Zauważyłem, że zniknęły chmurki z podglądem treści postu po najechaniu na nazwe tematu oraz nie pojawia się gwiazdka przy nazwie tematu w którym się udzielałem.
Czy to też zostało wyłączone sympatykom?
Jeśli możesz...
Klubowicze też tego nie mają :bezradny: A mówiąc szczerze, było to pomocne.
Paul - Wto Kwi 19, 2011 20:16

tronsek napisał/a:
A mówiąc szczerze, było to pomocne.
Fakt :) , ale nie niezbędne, więc skoro ma to ulżyć serwerowi i łączu, to może lepiej o tym zapomnijmy :(
MaReK - Wto Kwi 19, 2011 20:20

No nie wiem, stestujmy i jeśli zrobi się kiszka, to wyłączymy.
marthinez - Wto Kwi 19, 2011 21:43

Dzieki. :ok: