Zobacz temat - [200]Nie działa wskaźnik temperatury silnika, nowy termostat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200]Nie działa wskaźnik temperatury silnika, nowy termostat

kumilek23 - Sro Kwi 20, 2011 09:07
Temat postu: [200]Nie działa wskaźnik temperatury silnika, nowy termostat
Wskaźnik temp. silnika przestał mi działać, pomyślałem że to zawieszony termostat i w rzeczywistości tak było, termostat pozostał w pozycji otwartej. Wymieniłem termostat na nowy jednak wskaźnik w dalszym ciągu pokazuje tak jakby silnik w ogóle się nie nagrzewał, czasem przy dłuższym postoju wskazówka dojdzie tak do 1/4 skali, mam okazję czasem pojeździć MG ziomka i tam wskazówka zawsze dochodzi tak do 1/2 skali, co może być przyczyną jeśli termostat wykluczyłem... :?:
colin1983 - Sro Kwi 20, 2011 09:33

kumilek23 napisał/a:
Wymieniłem termostat na nowy jednak wskaźnik w dalszym ciągu pokazuje tak jakby silnik w ogóle się nie nagrzewał, czasem przy dłuższym postoju wskazówka dojdzie tak do 1/4 skali, mam okazję czasem pojeździć MG ziomka i tam wskazówka zawsze dochodzi tak do 1/2 skali, co może być przyczyną jeśli termostat wykluczyłem... :?:
a masz pewność że termostat jest sprawny ja u siebie 3 wypróbowałem z tej samej firmy i dopiero ten 3 był dobry
kumilek23 - Sro Kwi 20, 2011 09:38

colin1983 napisał/a:
a masz pewność że termostat jest sprawny

no w zasadzie nie mam, założyłem że jak nowy to sprawny, być może pochopnie, ale czy może być jakaś inna przyczyna, czy w tej przypadłości jedyną diagnozą jest uszkodzony termostat... :?:

colin1983 - Sro Kwi 20, 2011 09:43

według mnie sprawdziłbym ten termostat, zanim założyłem nowy robiłem testy w szklance dopiero 3 w pełni się otwierał
kumilek23 - Sro Kwi 20, 2011 11:23

colin1983 napisał/a:
w pełni się otwierał

mi się wydaje że chodzi o pełne zamknięcie termostatu, że ten mój się nie zamyka do końca...

colin1983 - Sro Kwi 20, 2011 11:56

kumilek23, chodziło mi o to że te 2 pierwsze termostaty po włożeniu do gotującej się wody nie otwierały się dopiero ten 3 działał jak należy
keczu - Sro Kwi 20, 2011 20:18

Nie termostat ,to czujnik temperatury. Sa dwa jeden na wentylator i ECU, drugi wlasnie tylko do wskaznika.