Zobacz temat - [MG ZR] Niedomykająca się klapa bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Niedomykająca się klapa bagażnika

Spiro - Sro Kwi 20, 2011 09:19
Temat postu: [MG ZR] Niedomykająca się klapa bagażnika
Witam wszystkich,

mam taki problem, ze po zimie coś się stało z zamkiem w klapie bagażnika, tj klapa nie chce się zatrzasnąć.

Jeśli natomiast ręcznie np. śrubokrętem popchnę element zamka w klapie to łapie i blokuje.
Mam takie wrażenie jakby brakowało kilku milimetrów do momentu kiedy zamek "załapie" na uchwycie.
Sam przycisk i kluczyk działa bez zarzutu.

Dzieki za wszelkie sugestie!

Pozdrawiam
Kamil

colin1983 - Sro Kwi 20, 2011 09:32

Spiro, a śruby po dokręcałeś możliwe że popuściły i uchwyt na luz
bandieta - Sro Kwi 20, 2011 09:34

Musisz zdjac plastikowa obudowe i tam zajrzec ... moze sie cos zapieklo, moze linka przytarla i nie pozwala wrocic mechanizmowi blokujacemu, moze wystarczy nasmarowac ... nie ma co zgadywac ... zajrzyz tam -> mechanizm ma budowe cepa, na pewno sobie poradzisz.
Sajgon - Sro Kwi 20, 2011 09:58

wd 40?
W zr-ce klapa zmykała się zawsze (w każdym razie u mnie) po "klapnięciu" trochę mocniej niż standard.

U mnie pomógł wd-40;)

psiknij i poczekaj zanim rozkręcisz;)

Spiro - Sro Kwi 20, 2011 10:09

Zlalem wd 40 od góry do dolu, niestety nie pomogło, sprawa wygląda tak, ze ten uchwyt na dole ma luz (on jest chyba na nitach), nie duży ale ma i może dlatego nie łapie, chociaż ten luz jest raczej na boki a nie w góre i na dól wiec nie powinno mieć większego wpływu.Nie pozostaje mi nic innego jak zdjęcie pokrywy plastikowej i sprawdzenie oraz przesmarowanie od wewnątrz.

Dzieki za sugestie :)

Brt - Sro Kwi 20, 2011 10:51

ten dolny uchwyt można odkręcić i wyregulowć na śrubach ... jak Ci się nei domyk, to popusć śruby i go lekko (te kilka mm) podnieś do góry, następnei dokręć i spróbuj zamknąć .. jak siezamknie to ok jak nie to reguluj dalej. ... a jesli samo to "ucho" jest luźne, to odkręć całość, podjedź gdzieś i pospawaj żeby było na sztywno, następnie przykręć i wyreguluj zamykanie :ok: Ja u siebie to poprawiałem, bo trzeba było nieźle "łupnąć" klapą, żeby się zamykała ... po regulacji było wszystko ok :ok:
Spiro - Sro Kwi 20, 2011 11:08

Mam wrazenie, ze u mnie wlasnie popuscilo na tych srubach i opadlo i dlatego trzeba bylo walnac coraz mocniej i mocniej a teraz juz wcale nie zaskakuje, póki co na szybko wyreguluje to natomiast w niedalekiej przyszłości przyspawam ten uchwyt zeby nie robil wiecej problemów.

DZIEKI:) Jeszcze dziś się tym zajmę.

Pozdr.!

leszczu - Czw Kwi 21, 2011 14:09

Miałem tak samo. Zrobiłem tak jak pisze Brt, i pomogło. :wink:
rieger - Czw Kwi 21, 2011 19:40

Sproboj tez zdjac pokrywe i zlej mechanizm w srodku wd40, ja u siebie mialem taki sam przypadek i okazalo sie ze caly mechanizm mi jakby zasniedzial i nie odbijal, zostawal w pozycji takiej jak przy wcisnietym przycisku, nasmarowalem to i rozrzuszalem i od pol roku mam z banki. Jak Ci nie pomoze to na pewno nie zaszkodzi :mrgreen:
Spiro - Pią Kwi 22, 2011 10:17

Dziwny przypadek u mnie, bo faktycznie zrobilem tak jak brt pokazal, podnioslem to na max ze juz bardziej się nie da, zamek (popchnięty srubokretem) łapie elegancko! i odbija, natomiast jak sie zamyka to jest tylko delikatny klik i odpuszcza:/
Zauwazylem ze przy mocowaniu zatrzasku w klapie są jeszcze 2 śruby na klucz 8, może tam jest jeszcze jakas regulacja (przód, tył) by można było wyregulować nie tylko uchwyt ale także i zamek ?

tuners - Pią Kwi 22, 2011 10:26



Tu masz zdjęcie zamka jeśli nadal Ci się nie zamyka możliwe że wygiętą masz blachę przy zamku wystarczą minimetry by ząbek nie wchodził do końca tak jak jest na zdjęciu tylko łapie krawędzią samą (przez co mimo pozornego zamknięcia otworzymy klapę)
kolejną sprawą jest to że mogło po prostu ci coś zablokować tą wajchę (do której jest przyspawany pręt na zdjęciu) jak ona nie zostanie wypchnięta do samego końca to też zamek się nie zablokuje po prostu wtedy ząbek jest nieruchomy

Yadziah - Sob Kwi 30, 2011 22:54

rieger napisał/a:
Sproboj tez zdjac pokrywe i zlej mechanizm w srodku wd40, ja u siebie mialem taki sam przypadek i okazalo sie ze caly mechanizm mi jakby zasniedzial i nie odbijal, zostawal w pozycji takiej jak przy wcisnietym przycisku, nasmarowalem to i rozrzuszalem i od pol roku mam z banki. Jak Ci nie pomoze to na pewno nie zaszkodzi :mrgreen:

Tak samo miałem, wystarczy WD40, rozruszać i później jest ok.

Lewis - Nie Maj 01, 2011 08:45

miałem to samo i nie pomagało zadne psikanie itp musialem rozebrac ten czarny plastik od klapy i tam była linka ktora szla to tego mechanizmu zamykanie i była troche zablokowana wystarczy ja troche poruszac naciagnac i łądnie sie zamyka sprubuj tak zrobic :)