Zobacz temat - [MG ZR] Stukanie w zawieszeniu a luzów brak
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Stukanie w zawieszeniu a luzów brak

Spiro - Sro Kwi 20, 2011 16:38
Temat postu: [MG ZR] Stukanie w zawieszeniu a luzów brak
Witam, mam taki problem, ze stuka gdzieś coś w zawieszeniu, szczególnie przy wolnej jezdzie ok 30km/h po kostce brukowej.
Po wjechaniu na kanal okazało się, ze cale zawieszenie jest sztywne i w dobrej kondycji.
Stukot wskazywalby na to jakby wywalilo jakąś gume...
Zastanawiam się co to może być.
Dziekuje za sugestie:)

Kamil

tronsek - Sro Kwi 20, 2011 16:45

Sprawdź dokładnie łożyska kół, czy nie ma luzów na kole. Całkiem możliwe, że któreś mogło się rozwalić. Tak miałem właśnie w Coupe.
bonus89 - Sro Kwi 20, 2011 17:07

możesz też sprawdzić gumy w drążkach reakcyjnych w przedniej belce, ciężko je sprawdzić a taki objaw mogą dawać
maciek2610 - Sro Kwi 20, 2011 17:14

A mi stukały dekielki w felgach, ale to taki bardziej metaliczny dźwięk był.
Ciufa - Sro Kwi 20, 2011 17:41

łooo widze, że kolega ma ten sam problem co ja :/
przy jeździe przy predkosci okolo 5km/h po nierównej nawierzchni cos zaczyna stukać (czuje to na pedale hamulca i gazu) przy wyższych predkosc lub po wjechaniu w jaką dziure tego nie ma
pojechałem na ścieżke diagnostyczną i okazało sie że dwa sworznie do wymiany i gumy po drugiej stronie wahacza (czyli dwa wahacze do wymiany)
jutro będe to wymienial i napisze czy pomogło

PHJOWI - Sro Kwi 20, 2011 21:16

stukają stabilizatorki przy wahaczach .
Ciufa - Sro Kwi 20, 2011 22:08

PHJOWI napisał/a:
stukają stabilizatorki przy wahaczach .

kurde no właśnie nie :( diagnosta bardzo dokładnie oglądał przednie zawieszenie i zauważył tylko te sworznie
mam nadzieje, że po wymianie wahaczy stukanie zniknie

przemo80 - Czw Kwi 21, 2011 06:13

Moze byc lozysko mc person,to tez nie zawsze da sie sprawdzic.
Tomi - Czw Kwi 21, 2011 08:09

Z takich rzeczy trudno zauważalnych może być poduszka amortyzatora, gumy na stabilizatorze (otwór z okrągłego zrobi się owalny i stabilizator będzie stukał), gumy na drążku reakcyjnym (choć to objawia się również pewnym luzem koła przód-tył), jak i sam amortyzator.
Ciufa - Czw Kwi 21, 2011 10:06

Tomi napisał/a:
Z takich rzeczy trudno zauważalnych może być poduszka amortyzatora

przemo80 napisał/a:
Moze byc lozysko mc person,to tez nie zawsze da sie sprawdzic.

Tomi napisał/a:
jak i sam amortyzator

mam gwint KW i przejechane na nim nieco ponad 10k km wiec myśle, że u mnie to odpada
Tomi napisał/a:
gumy na drążku reakcyjnym

wymieniane niecały rok temu razem z zawiasem
jak dzisiaj rano jechałem do mechanika to było jeszcze gorzej niż ostatnio i kierownica trochę luzów nabrała :/ mam wrażenie, że te stuki i luzy pochodzą gdzieś ze środka pomiedzy kołami
Tomi, dowiedz sie czy ta przekladnia z BRMa pasuje do ZR160 (ja nie mam możliwości tego spradzic niestety)

Spiro - Czw Kwi 21, 2011 17:19

Dzieki za wszelkie odpowiedzi,
Ciufa, mamy chyba podobnie, wachacze, łączniki stablizatorów wymienialem rok temu i malo jezdzilem w sumie, moze 10tys km, a zakladalem TRW, tez mam wrazenie ze srodka i przenosi się na pedały, a jak jade szybko to nic nie puka nie stuka, tylko wlasnie wolno na kostce brukowej np...Daj znać pls czy u Ciebie coś pomogła owa wymiana.
Ja podejrzewam jakieś gumy np te co Tomi wymienił.

Ciufa - Czw Kwi 21, 2011 17:28

Spiro napisał/a:
tez mam wrazenie ze srodka i przenosi się na pedały, a jak jade szybko to nic nie puka nie stuka, tylko wlasnie wolno na kostce brukowej np

normalnie jesteś pierwszą osobą która wie o czym pisze i rozumie objawy ;P

Ciufa - Pią Kwi 22, 2011 16:52

jestem po wymianie wahaczy i nastała cisza :D auto znowu nabrało sztywności :]