Zobacz temat - [R420] Skąd ten wyciek?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Skąd ten wyciek?

harpagon83 - Pią Kwi 29, 2011 12:09
Temat postu: [R420] Skąd ten wyciek?
Witam wszystkich!
Od kilku dni zauważyłem wyciek pod chłodnicą. Z tego co wyczułem to jest to olej silnikowy. Na zdjęciach widać miejsce wycieku. Nie wiem co to może być :?: . Z góry dzięki za pomoc!
Prócz tego od jakiegoś czasu (po wyjęciu półośki przy wymianie zwrotnicy i sworznia dolnego) zbiera się olej przekładniowy i równiez zostawia plamy na asfalcie. Mechanik stwierdził, że to przez luzy na półośkach, ale z tego co wyczytałem na forum to może być wina simeringa na półoście. Dodam, że zaczyna kapać dopiero po kilku, kilkunastu godzinach :bezradny:

[ Dodano: Pią Kwi 29, 2011 12:09 ]
Wznawiam milczący temat :mrgreen:
To pierwsze miejsce na zdj. 1 i2 może być chłodnicą oleju? :?: Da się to jakoś uszczelnić, np. wymienić uszczelkę, oring itp.??
Co do wycieku ze skrzyni (zdj. 3) to zauwazyłem, że kapie po ok. 5h dopiero na postoju, natomiast, kiedy postawiłem go na zjeździe do garażu to ani kropelki nie uronił :roll: Wnioskuje, że albo:
1. Oleju do skrzyni zalano za dużo (btw. Hipol), i nadmiar wycieka,
2. Do wymiany jest jakiś simerng na kielichu półośki,
3. Do wymiany cała skrzynia (poprzez luzy na wyjściach półosi)
Proszę o pomoc :shock:

automechanik - Pią Kwi 29, 2011 20:38

Wymień uszczelniacz półosi i po sprawie widocznie przy wkładaniu półosi uszkodzeniu uległa warga uszczelniacza.
Jeśli chodzi o wyciek z chłodniczki oleju to sprawdż przedewszystkim połączenia przewodów.