Zobacz temat - [R620] pytanie laiczki o części
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] pytanie laiczki o części

m. - Pią Kwi 22, 2011 11:05
Temat postu: [R620] pytanie laiczki o części
Cześć.
Od niedawna jestem posiadaczką Rovera jak w temacie. Auto się nieźle prezentuje, ale na przeglądzie wyłapali mi następujace rzeczy do poprawki:
-hamulec zasadniczy lewy tył
-ręczny lewy
-drążek kierowniczy lewy

Czy w/w części mogę kupić w sklepach z częściami Hondy Accord? Bo z tego, co wiem (choć niewiele) Rover 600 jest na cześciach tego samochodu.

pozdrawiam serdecznie :)

Koju - Pią Kwi 22, 2011 11:09

Części w/w do R600 możesz dostać bez problemu w :
http://tomateam.pl/
http://sklep.intercars.com.pl/?
Pozdrawiam

m. - Pią Kwi 22, 2011 11:12

dzięki serdeczne za zainteresowanie, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Narazie nie chcę wchodzić w zakupy internetowe, sklep z częściami do Hondy jest niedaleko mnie. Stąd też moje pytanie, czy mogę tam kupić, czy koniecznie sklepy internetowe wymienione wyżej przez Ciebie.
pozdrawiam

Koju - Pią Kwi 22, 2011 11:20

Tak,zapewne kupisz wiele części Hondy ale zanim to zrobisz porównaj sobie z w/w sklepami i cenami na miejscu.Ja do swojego R400 kupowałem kilka części wiele taniej niż w sklepach motoryzacyjnych u mnie w mieście.
Druga sprawa,większość części nie maja na stanie wiec ściągają na drugi dzień,dużo rzeczy zamawiam nie wychodząc z domu (czas realizacji zamówienia max 48 h kurier)

kruszan - Pią Kwi 22, 2011 11:21

hey,

koleżanko wyżej wymienione części możesz kupić w każdym (normalnym) sklepie motoryzacyjnym, jeśli nie mają na miejscu to sprowadzą w ten sam dzień. Jeśli ciężko się dogadać to zawsze można podać numer katalogowy części i muszą znaleźć. A w sklepie z częściami do hondy już na pewno :)

-hamulec zasadniczy lewy tył

tutaj musisz (mechanik) sprawdzić, czy nie zapieczone są zaciski/klocki czy dobrze odbijają, a może klocki już do wymiany, a może tarcza - bo to ogólne pojęcie napisałaś a wcale nie trzeba wymieniać całego hamulca :shock: :cool:

-ręczny lewy - sprawdzenie czy linka się gdzieś nie blokuje, nie jest zapieczona lub zardzewiała, sprężyna dobrze odbija (lub kwesia naciągnięcia ręcznego, może się zruszy wtedy) naciąg masz "pod podłokietnikiem"

ps. mi na przeglądzie wyszedł słabo tylko prawy, dziś lub jutro się za to będę brał :)

-drążek kierowniczy lewy, tutaj wymiana

pozdrawiam i powodzenia :wink:

marthinez - Pią Kwi 22, 2011 12:25

Drążek kierowniczy (lub końcówka drążka) kupisz wszędzie.
m. napisał/a:
-hamulec zasadniczy lewy tył
-ręczny lewy

Co się tyczy hamulców to winne pewnie są zaciski tylne (lewy zacisk).
Do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji.
Reperaturki dostaniesz także bez większych problemów.

m. - Pią Kwi 22, 2011 14:08

dzieki wszystkim:)

a mogę mieć jeszcze pytanie o kostkę samochodową/adapter iso?

Chodzi o to, że nie wiem, jaką kupić. Pasuje tylko adapter od hondy accord, czy od civica też pasuje?

kruszan - Pią Kwi 22, 2011 14:25

m. napisał/a:
dzieki wszystkim:)

a mogę mieć jeszcze pytanie o kostkę samochodową/adapter iso?

Chodzi o to, że nie wiem, jaką kupić. Pasuje tylko adapter od hondy accord, czy od civica też pasuje?


a do czego ta kostka ma być? do radia?

m. - Pią Kwi 22, 2011 14:36

kruszan napisał/a:
m. napisał/a:
dzieki wszystkim:)

a mogę mieć jeszcze pytanie o kostkę samochodową/adapter iso?

Chodzi o to, że nie wiem, jaką kupić. Pasuje tylko adapter od hondy accord, czy od civica też pasuje?


a do czego ta kostka ma być? do radia?

tak

kruszan - Pią Kwi 22, 2011 15:44

tutaj nie pomogę, bo mam zewnętrzne radio wtedy zawsze ISO :D
nie wiem jak jest w radiach fabrycznych - przejściówka/kostka, wydaje się, że wszystko można pod ISO podłączyć, uwzględniając odpowiednie kable co do czego, musisz poczekać na pewno odpisze ktoś zorientowany :)

m. - Nie Kwi 24, 2011 14:30

nie mam fabrycznego radia.
Dostałam radio, ale - że się tak wyrażę - gołe. Sam odtwarzacz, bez ISO.
Nie wiem, co do niego kupić, żeby mozna było podpiąć. Wystarczy kostka ISO do Accord'a?

marthinez - Nie Kwi 24, 2011 19:11

m. napisał/a:
Nie wiem, co do niego kupić, żeby mozna było podpiąć. Wystarczy kostka ISO do Accord'a?
Musisz zobaczyć co jest obecnie w aucie.
Ja najzwyczajniej obciąłem wtyczkę, która była w aucie i odpowiednio połączyłem do fabrycznej wtyczki w radiu.

kruszan - Nie Kwi 24, 2011 19:50

więc odnajdź wiązkę od radia które tam było, sprawdź jaka jest końcówka - jeśli nie ma to dokup ISO, podłącz do kabli z wiązki i do radia, tutaj ciężko powiedzieć nie widząc, w razie co zapytaj kogoś na miejscu lub jakiś elektryk podłączy to za max 20zł (choć to ostateczność :))