Zobacz temat - [Freelander TD4]Obciety filtr pylkowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander TD4]Obciety filtr pylkowy

indrad - Pią Kwi 29, 2011 16:11
Temat postu: [Freelander TD4]Obciety filtr pylkowy
Witam,
Kupilem w ubieglym roku TD4 z 2003r. no i dzisiaj chcialem wymienic filtr pylkowy. Okazalo sie, ze jest z jednej strony na dlugosci przyciety. Puszka paronoika i bezpieczniki sa z prawej strony. Czy ma ktos tak przerobione auto?? Jezeli tak, jaki filtr stosuje?

SyntaX - Sob Kwi 30, 2011 16:17

Jeżeli tak jest przerobione to jest fatalnie przerobione, bo nie ma na pewno dojścia powietrza z podszybia to raz, dwa nie działa klapka recyrkulacji, trzy obudowa jest tak zmodyfikowana ze nie pasuje filtr, cztery niewłaściwy jest odpływ skroplin i cześć na pewno zostanie w parowniku, powodując nieprzyjemne zapachy.
Auto ewidentnie do poprawki.

indrad - Sob Kwi 30, 2011 18:52

W miedzyczasie juz mam odpowiedz od osob, zajmujacych sie przerabianiem parownikow.
No i sa dwie wersje przekladki - jedna to puszka cala, nie cieta, ale wtedy trzeba przelozyc skrzynke bezpiecznuikow. Druga wersja, to wlasnie taka, jaka jest w moim aucie, czyli przycieta kawalek puszka parownika w miejscu gdzie jest filtr i wtedy bezpiecznikow sie nie przenosi. I obieg zamkniety u mnie dziala. Natomiast w zimie bardzo dobrze szyba byla odmrazana i nie paruje przy wlaczonym nadmuchu. Co do uwagi o klimatyzacji i jej dzialaniu, na razie nie uruchomilem jej jeszcze, a w moim drugim temacie szukam pomocy w tym zakresie.

charlee - Sob Kwi 30, 2011 20:40

indrad,
Kolego albo robisz przekładkę na 100% albo masz rzeźbę, w rzeźbach mało kto pomaga bo nie wiadomo co się może wykluć. Wiem bo miałem rzeźbę i poprawki wyniosly mnie ok 2000pln, ale przebolałem i jest ok.Trafić dobrze przełożonego angola to jak trafić co najmnie 5 w totka.

indrad - Sob Kwi 30, 2011 20:48

Samochod juz taki kupilem, mial go Polak w Anglii prze ok 2 lata i poxniej w Polsce dla siebie przelozyl. Jezdzil nim rok czasu i kupil nowszy model - ten byl z 2003. A co do puszki parownika, to na Allegro jest osoba z Ostrowca Sw. http://allegro.pl/freelan...580656741.html, ktora oferuje wlasnie tego typu przerobke.