Zobacz temat - [R400] coś mi piszczy w czasie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] coś mi piszczy w czasie jazdy

kamilmalikpl - Pon Maj 02, 2011 21:15
Temat postu: [R400] coś mi piszczy w czasie jazdy
Witam Panowie, mam problem i mam nadzieje ze pomozecie :) w czasie jazdy co jakis czas mi piszczy cos jakby z kola przedniego ale nie jestem pewien, myslalem ze to lozysko ale sprawdzalem i kolo nie ma luzow. Wydaje mi sie ze zanim zacznie piszczec musze przejechac pare kilometrow tak jakby sie cos musialo nagrzac zeby piszczalo i jak skrecam czasami ustaje i przy chamowaniu.

Wielkie Dzieki za pomoc !! !

qba88 - Pon Maj 02, 2011 22:20

piszczy czy ociera ? może klocki się kończą?
kamilmalikpl - Pon Maj 02, 2011 22:31

piszczy a klocki i tarcze mam zmienione niedawno sa jak nowe... wiec to odpada...
Artu - Pon Maj 02, 2011 22:50

Jak będziesz jechał i zacnie piszczeć wrzuć na luz i wyłącz silnik (tylko nie na zakręcie żeby blokada kierownicy nie zadziałała :mrgreen: ). Wtedy będziesz wiedział czy to kwestia kół czy silnika (np. któryś z pasków)
Koju - Wto Maj 03, 2011 08:38

kamilmalikpl napisał/a:
jak skrecam czasami ustaje i przy chamowaniu.


Hamulec trzyma na którymś kole nie odbija i klocki piszczą.
Jeśli mam rację to musisz zdjąć zacisk,pracuję on na 2 kolumnach trzeba je wyczyścić i przesmarować.

Pozdro.

Artu - Wto Maj 03, 2011 12:19

Na te dwie kolumny (śruby pływające - tak się to chyba nazywa) założone są gumy - warto byłoby sprawdzić ich stan i jeżeli są popękane to je wymienić (bez problemu można je dostać w inter carsie).
Kaze - Sro Maj 04, 2011 09:21

witam
miałem kiedyś podobny problem. Coś piszczało np.: przy szybkiej jeździe po łuku drogi..
Kolego zobacz dolne swożnie wachacza mogą być zapieczone lub mają duży luz ( u mnie tak było) po wymianie wszystko wróciło do normy. Koszt swożnia na allegro to ok.50 zł za sztukę + robocizna 100zł.