Zobacz temat - [R400 SDI 1998r] czasami nie kręci rozrusznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SDI 1998r] czasami nie kręci rozrusznik

damiansz - Sro Maj 04, 2011 09:09
Temat postu: [R400 SDI 1998r] czasami nie kręci rozrusznik
Witajcie, mam problem - grzeję świece, przekręcam kluczyk i nic, tylko jakieś pyknięcie, a rozrusznik nawet nie drgnie.. wcześniej było tak że jak przytrzymałem kluczyk na pozycji odpalania to po chwili zakręcił, a dzisiaj rano nic.. męczyłem się z 20min i nic.

w koncu wpadlem na pomysl zeby z popychu, ale mialem za mało siły i tylko szarpnal.. po czym wsiadlem, przekrecilem kluczyk i zakrecil..

co to moze byc?

pablom1978 - Sro Maj 04, 2011 09:17

Zdemontuj obudowę filtra powietrza. Ma automacie rozrusznika zobaczysz gruby (chyba czerwony) przewód, sprawdź czy nie jest luźny, odkręć go, wyczyść oczko, ponownie przykręć, przeczyść przewody masowe, powinno pomóc.
Koju - Sro Maj 04, 2011 09:27

A jak nic nie znajdziesz na przewodach jak opisał pablom1978 to może być automat lub kończące się szczotki.

damiansz napisał/a:
przekręcam kluczyk i nic, tylko jakieś pyknięcie, a rozrusznik nawet nie drgnie..

W R400 automat jest chyba z lewej strony rozrusznika (metalowa osłona x3 śrubki) odkręć ją i wyczyść ze wszelakiego syfu u mnie taka operacja pomogła miałem takie same objawy.

damiansz - Pon Maj 09, 2011 08:58

dzieki chłopaki za pomoc. samo przeczyszczenie tego przewodu (czerwonego idącego od aku) nie pomogło, więc kilka dni później rozebrałem tą blaszkę o której napisałeś, wszystko tam wyczyściłem, na górze tego rozrusznika jest jeszcze taki czarny kabelek na wsuwkę - trochę go dogiąłem bo wydaje mi się że był luźny, wyczyściłem i teraz (minęło 4 dni) hula jak ta lala! ;-)
Koju - Pon Maj 09, 2011 19:38

damiansz napisał/a:
wyczyściłem i teraz (minęło 4 dni) hula jak ta lala!

Mój po zabiegu już pół roku śmiga bez jęknięcia a już myślałem że rozrusznik siada ;)
Oczywiście rozebrałem i rozrusznik żeby sprawdzić co w "trawie piszczy" ale udało się bez dodadkowych kosztów opanować usterke.

Pozdro.