Zobacz temat - [r416 si 95r]PRZEGUB
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416 si 95r]PRZEGUB

adamszuniewicz - Sro Maj 04, 2011 21:48
Temat postu: [r416 si 95r]PRZEGUB
Witam
Miałem pękniętą gumę, wali mi przegub prawy. Kupiłem nowy ale okazał się za krótki, swoją drogą jak ktoś będzie potrzebował to będę sprzedawać, mechanik powiedział że może na nowo nasmarować stary i założyć nową gumę i powinno działać.
Moje pytanie: CO to w takim razie wali w tym przegubie, ze można tylko zmienić gumę i nasmarować;/??
Z góry dzięki za odpowiedź i sorki jeśli nieskładnie piszę, bo zły jestem że 170 zł na nowy wydałem i może okazać się bezużyteczny

balcer - Czw Maj 05, 2011 10:57

Witam.
Miałem nieco podobny przypadek do Ciebie, z tym, że u mnie udało się załagodzić objawy. Otóż przy hamowaniu silnikiem, jednostajnej jeździe prawy przegub tłukł jak cholera. Z kilometra na kilometr się to nasilało. Po wizycie u mechanika diagnoza po jego jeździe była natychmiastowa, przegub i łożysko. Wspomniałem, że pytałem w sklepie o przegub, mogą go mieć za 155zł, polecił zamówić, jako, że był "z polecenia" zawierzyłem, zamówiłem przegub, następnego dnia z rana oczywiście mu przywiozłem, ten zamówił łożysko. Po godzinie dzwoni do mnie, że samochód do odbioru, odkręcone były... uwaga... nakrętki kół... Przecież telepał kołem na prawo i lewo, jeździł i jako mechanik na to nie wpadł. Może i u Ciebie jest to jakaś błachostka. Ja również zostałem z nowym przegubem w ręku, bez możliwości zwrotu, tyle, że osłony przegubów zmieniałem miesiąc temu przy okazji wymiany sprężyn, co nie zmienia faktu wyrzuconych póki co w błoto pieniędzy...
Radzę więc sprawdzić dokładnie koło.
Pozdr.

farek - Czw Maj 05, 2011 15:24

adamszuniewicz napisał/a:
Z góry dzięki za odpowiedź i sorki jeśli nieskładnie piszę, bo zły jestem że 170 zł na nowy wydałem i może okazać się bezużyteczny


a jaki jest problem ze zwrotem przegubu? Masz paragon to musi Ci przyjąć chyba że juz troche czasu minęło..

balcer - Czw Maj 05, 2011 16:16

W moim przypadku przegub nie był na miejscu i był zamawiany, na druku zamówienia wyszczególnione było, że niepasujące części nie podlegają zwrotowi, to samo tyczy się niepotrzebnych...
sTERYD - Czw Maj 05, 2011 17:24

takie coś może sobie być napisane, a sprzedawca i tak musi przyjąć zwrot towaru
adamszuniewicz - Czw Maj 05, 2011 17:34

więc tak dziś odebrałem auto, u mnie koło było dokręcone.
Gość założył nową gumę, nasmarował i auto jeździ, szkoda tylko że przegub mi został w ręku.

Pozostał natomiast inny problem myślałem, że to wina przegubu no ale jak już niby przy skręcaniu nie wali tzn. że jest dobry. Jak jadę to słyszę ocieranie metalu o metal właśnie w prawym kole( tam gdzie przegub); myślałem ze może to hamulce no ale razem z przegubem gość zmienił tarcze i klocki więc to nie to;/

leszczu - Czw Maj 05, 2011 17:38

Może osłona tarczy gdzieś się zgięła i szoruje.
farek - Pią Maj 06, 2011 09:16

Cytat:
takie coś może sobie być napisane, a sprzedawca i tak musi przyjąć zwrot towaru


dokładnie! nie dajcie się! nie pamiętam ile ale coś mi chodzi po głowie, że 14 dni jest na zwrot towaru i nikt nie musi Ci tu robić przysługi. Twoje prawo. Jakby robił problemy to podpieraj się jakimś tam rzecznikiem praw konsumenta, sprzedawca mięknie ;)