Zobacz temat - [R75] Demontaż blendy - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Demontaż blendy - problem

sebols - Nie Maj 08, 2011 20:54
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
Próbuję zdemontować blendę, lecz niestety dwie z czterech śrub (te po środku) kręcą się w okół własnej osi.
Czy to tylko mi się przytrafiło, czy ktoś z Was też miał taki problem ?

krzychu.b - Nie Maj 08, 2011 21:23

Kwadratowe łebki są wciśnięte w plastik.Mnie obrobiła się jedna ,delikatnie wyrwałem(coby blenda nie pękła) następnie obrobioną śrubę przymocowałem na poksilinie w miejsce gdzie była , trzyma już prawie 2 lata.
SeniorA - Nie Maj 08, 2011 21:24

sebols napisał/a:
dwie z czterech śrub (te po środku) kręcą się w okół własnej osi.
te śruby są osadzone /zablokowane w blendzie i widocznie się wyrwały .Może użyj kleszczy do przytrzymania śruby podczas odkrecania nakretki.
sebols - Pon Maj 09, 2011 15:52
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
No niestety żadne zabiegi nie pomogły, spiłowanie niegwintowanych końcówek śrub aby łatwiej można je było złapać kombinerkami też zawiodło (tak mocno trzymają). Nie pozostaje mi już nic jak tylko ich przecięcie, dzięki Bogu że mam multiszlifierkę :)
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Dziadek - Pon Maj 09, 2011 19:57

To niestety jeszcze jeden dowód mojej tezy:
- Właściciel R 75 musi zawczasu kupić wiadro kleju.
W żadnym z moich poprzednich aut nie zużyłem tyle klejów,no ale coś za coś.

haszczyc - Wto Wrz 06, 2011 07:14

koledzy gdzie najpewniej kupić nowa bądź używaną Blendę do R75 po face liftingu ? dajcie jakieś namiary czy coś:) pozdrawiam
0L0 - Wto Wrz 06, 2011 08:39

Używanej szukaj na Allegro.
Nową możesz kupić tu za zarąbistą kasę :lol:

kris-tofer - Wto Wrz 06, 2011 08:40

0l0, ale ta jest do wersji przed liftem :)
Warager - Wto Wrz 06, 2011 09:07

Dziadek napisał/a:
To niestety jeszcze jeden dowód mojej tezy:
- Właściciel R 75 musi zawczasu kupić wiadro kleju.
W żadnym z moich poprzednich aut nie zużyłem tyle klejów,no ale coś za coś.


Święte słowa :mrgreen:

Ja polecam distal rapid - przeźroczysty. Moje śruby też kręciły się, ale nakręciłem na gwint 2 nakrętki a pod najniższą drugi gwint. Na takiej blokadzie udało mi się odkręcić właściwe nakrętki. To co ukazało się moim oczom woła o pomstę do nieba. Badziew-plastik-badziew-plastik. Angole się nie popisali... (oczywiście dostawała się woda przez połamany plastik..).

haszczyc - Wto Wrz 06, 2011 16:54

ulalala €126,49 :shock: :shock: :shock: za taki badziewny plastik :shock: :shock: :shock: na allegro na pewno nie znajdę blendy po face liftingu, pozostaje szukać na ebay, tylko pytanie pod jakim hasłem na ebay szukać takiej blendy ? chyba jedynie pozostaje mi jechać na myjnie automatyczna i nie zakręcając blendy na 2 ostatnich śrubkach liczyć że czujnik urządzenia do suszenia znów źle obliczy odległość i urwie mi blendę już raz tak miałem w na Orlenowskiej myjni automatycznej parę lat temu, ubezpieczyciel myjni pokrył szkody za nowa blendę, mechanik sprowadził mi wtedy nową blendę za 800zł też po face liftingu :/ wczoraj w nocy na szybkiego z kolegą 21matys próbowaliśmy z tym zadziałać, oświetlenie tablicy rejestracyjnej zadziałało dzięki 21matys ale już sposób wtopienia 2 śrub na gorącym kleju nie przyniosły skutku ... gdyż śruba jest pod takim kątem że nie da się jej przykręcić do bagażnika, macie jakieś propozycje jak to naprawić jak się do tego zabrać ? póki co auto stoi w garażu bez blendy wstyd tak bez niej jeździć....






[ Dodano: Wto Wrz 06, 2011 16:54 ]
coś znalazłem http://www.ebay.co.uk/itm...=item4aabe3d113 ale razem z klapą :roll: ale odbiór tylko osobisty.... jak naprawić moją domowym sposobem by miało to ręce i nogi?

0L0 - Wto Wrz 06, 2011 20:10

kris-tofer napisał/a:
0l0, ale ta jest do wersji przed liftem :)

Przed liftem była taka ;)

haszczyc, wyślij maila do sprzedającego, może sprzeda Ci samą blendę.

kris-tofer - Wto Wrz 06, 2011 22:53

0l0, właśnie odwrotnie z tymi blendami, ta którą teraz pokazałeś była montowana po 2001 roku, czyli po lifcie (nie mam na myśli liftu rocznika 2005)
roczniki 1999 pierwsza połowa 2001 miały z tyłu blendę bez znaczka, który był na klapie, na blendzie wytłoczony napis ROVER i kilka innych detali o których pownieneś wiedzieć będąc posiadaczem R75 :)

0L0 - Sro Wrz 07, 2011 08:43

Ale te pierwsze blendy są nieco mniejsze niż te po 2005 ;)

Dla porównania:
stara - http://photos03.otomoto.p...C20503502_3.jpg
nowa - http://img710.imageshack....8/img0826wq.jpg - i o taką chyba haszczycowi chodzi.

haszczyc - Sro Wrz 07, 2011 09:03

tak chodzi mi o tą najnowszą 0l0, auto jest mi potrzebne więc zamontowałem blendę na 2 śrubach środkowych jakoś się trzyma ale boki odstają ... sam nie wiem jak się do tego zabrać jak dorobić te boczne śruby....
0L0 - Sro Wrz 07, 2011 19:52

Właśnie przypomniał mi się mój Ś.P. dziadek i jego sposób naprawy szuflady za pomocą kredki i drutu :lol:
Włożenie czegoś do blendy może być trochę problematyczne, ale jak Ci się uda to przyłap klejem (żeby nie uciekało) i myślę, że da radę ;)

sebols - Sro Wrz 21, 2011 12:54
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
haszczyc napisał/a:
tak chodzi mi o tą najnowszą 0l0, auto jest mi potrzebne więc zamontowałem blendę na 2 śrubach środkowych jakoś się trzyma ale boki odstają ... sam nie wiem jak się do tego zabrać jak dorobić te boczne śruby....


A czy taka blenda będzie pasowała do R75 po lifcie (rocznik 2005)?

haszczyc - Sro Wrz 21, 2011 19:14

sebols, będzie pasować tylko jest taki mały problem, że ta duża blenda co jest po lifcie ma dziury na śruby które zaznaczyłem na obrazku:


sebols - Sro Wrz 21, 2011 20:07
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
haszczyc jeżeli dobrze zrozumiałem oznacza to w praktyce dorobienie tych dziur na śruby w blendzie z przed liftu?
haszczyc - Sro Wrz 21, 2011 20:44

sebols, przepraszam chaotycznie piszę, chodzi oto że jak bym zamontował starą blendę sprzed liftu to dziury będą widocznie w tych miejscach w którym zaznaczyłem kropkami bo blenda jest za krótka ta sprzed liftu ;) a tak w ogóle ładniejsza blenda jest po lifcie :)
sebols - Czw Wrz 22, 2011 21:33
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
Nie taki diabeł straszny jak go malują.
Udało mi się uciąć te zardzewiałe śruby, zdemontować blendę i dobrać do środka.
Już wypatrzyłem przerwaną ścieżkę odpowiedzialną za brak napięcia w drugiej żarówce.
Mam nadzieję że uda mi się to potem złożyć do kupy.

haszczyc - Czw Wrz 22, 2011 21:46

sebols, jeśli możesz zrób zdjęcie blendy od wew strony, chce zobaczyć pod jakim kątem są te 4 śruby by móc te dwie które mam urwane pod takim samym kątem wstawić i skleić na amen...
sebols - Pią Wrz 23, 2011 18:53
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
haszczyc wrzucam opisane zdjęcia blendy. Śruby montażowe wchodzą pod kontem prostym w stosunku do blendy. Ukośne są plastikowe bolce na krańcach blendy, opisane na zdjęciach, ale one nie stwarzają problemów przy montażu/demontażu.
haszczyc - Sob Wrz 24, 2011 09:55

Ja właśnie mam urwane te plastikowe bolce i muszę jakąś śrubę zintegrować z ta blendą skleić śrubę w blendzie.. by się dobrze trzymało, tylko ona musi być sklejona pod idealnym kątem by można ją było od środka przykręcić przez mały otworek...
sebols - Pon Wrz 26, 2011 12:26
Temat postu: [R75] Demontaż blendy - problem
haszczyc w skład blendy wchodzi czarna plastikowo-gumowa część z otworami na śruby i plastikowe bolce. Otwory są tak zrobione że w zasadzie patrząc na nie powinieneś osiągnąć odpowiedni kąt. To co mogłem zmierzyłem i wrzucam na poniższych zdjęciach.
haszczyc - Pon Wrz 26, 2011 12:35

sebols, ooo właśnie tego było mi potrzeba !! dzięki wielkie, mam nadzieję że dzięki twojej pomocy wreszcie uda mi się naprawić swoja blendę by nie odstawała po bokach teraz myślę jaki klej silikon użyć bo śruby to jakieś znajdę na pewno..
Johnny - Pią Lut 22, 2013 17:46
Temat postu: Re: [R75] Demontaż blendy - problem
sebols napisał/a:
Próbuję zdemontować blendę, lecz niestety dwie z czterech śrub (te po środku) kręcą się w okół własnej osi.
Czy to tylko mi się przytrafiło, czy ktoś z Was też miał taki problem ?

Ja tak miałem jak mi nie działało podświetlenie tablicy (btw. lutowanie kabelków na ścieżce pomaga rozwiązać problem) , żeby odkręcić te środkowe śrubki (od zewnątrz ) pod blendę wkładałem (delikatnie )śrubokręt lub mały kluczyk tak zeby zablokować łebki śrubek.

Ogólnie to masakra żeby to odkręcić jesli ma się połamane plastiki i skorodowane śrubki.