Zobacz temat - [214] Mechanizm zmiany biegów przy skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214] Mechanizm zmiany biegów przy skrzyni

kondzio508 - Pon Maj 16, 2011 16:42
Temat postu: [214] Mechanizm zmiany biegów przy skrzyni
Witam

Koledzy pomózcie proszę , bo mam problem przy składaniu mojego roverka i nikt nie zna odpowiedzi jak to powinno być przymocowane .

Załanczam zdjecie pogladowe oco mi chodzi , element na zdjeciu zaznaczony kolorem czerownym , jak to powinno byc przymocowane , bo ja to zakładam i zaraz to spada bo to wogólne nie przymocowane jest , jak to ma byc załozne zeby nie spadało ?

dodam ze mi spada samo to ucho z dzwigienką , bez tego czegos co jest mocowane na srubkę .


link http://www.fotosik.pl/pok...0a18f79b5c.html

z góry dziękuję za pomoc .

leszczu - Pon Maj 16, 2011 16:48

Tutaj masz mechanizm przy skrzyni. :wink:
kondzio508 - Pon Maj 16, 2011 17:11

leszczu, tak ale mi chodzi o element zaznaczony na zdjeciu przezemnię , dokładnie ten przy skrzyni samej , ten co pokazałes jest przy scianie grodziowej .

chodzi mi jak u Was jest to przymocowane , bo umnie spada wkólko i lewarkiem nie da sie oprerowac taki luz ma .

[ Dodano: Pon Maj 16, 2011 17:11 ]
raczej tak od góry mozna reką wymacać ;) z dołu to najlepiej widac , ewentualnie zeby łatwiej to było namierzyć można z drugą osoba która bedzie machac lewarkiem na luzie w lewo i prawo wtedy bedzie widac przy skrzyni gdzie ten element sie znajduję .

leszczu - Pon Maj 16, 2011 17:36

Dobra. Byłem i patrzyłem u siebie jak to jest umocowane. I z tego co wypatrzyłem no to nie mam pojęcia w jaki sposób jest to umocowane.
Może jakbyś porobił foty u siebie jak to wygląda to bym porównał ze swoim tym łącznikiem. :wink:

sTERYD - Pon Maj 16, 2011 18:44

nawet na załączonym zdjęciu widać przetyczkę przechodząca w poprzek przez wałek w skrzyni i tą dźwigienkę.
ZTCP, to jest sprężysty kołek, ale może też być zwykła śrubka, bo miejsca tam dostatek :cool: .

kondzio508 - Pon Maj 16, 2011 21:11

tak tylko mi nie spadło to z kołkiem i tą resztą tylko samo ucho i wtym problem oco chodzi , zrobie jutro fotki i wrzucę , dodam ze nie mam przesto wstecznego bo własnie autem opósiciłem wkońcu garaż do przodu super wszystko działa , tylko jak napiac dobrze pasek od wspomagania bo nowy dałem i jak odpowietrzyc układ chłodzenia ...
sTERYD - Wto Maj 17, 2011 10:02

Jakie samo ucho??
to co zaznaczyłeś, to kawałek blachy wygiętej w L, z jednej strony ma przymocowaną kulkę do mocowania cięgiełka, z drugiej tulejkę wchodzącą na wałek ze skrzyni. Właśnie przez tą tulejkę przechodzi kołek. Czy sama blacha Ci się odlamała??

pasek wspomagania trzeba napiąć tak, żeby się nie ślizgał, a jak odpowietrzyć układ chłodzenia to już było tyle razy, że szukajka nie gryzie

kondzio508 - Wto Maj 17, 2011 14:48

tak dokładnie mam same ucho ono sie odłamało od skrzyni ? jak to teraz naprawic , bo ta tulejka przykrecana została na skrzyni ..
sTERYD - Wto Maj 17, 2011 15:06

Trzeba zdjąć tulejkę i pospawać, albo wymienić na inne
kondzio508 - Wto Maj 17, 2011 15:22

to chyba i tak zrobie ze pospawam ide sie grzebac :)