Zobacz temat - [MG ZS 120] - błąd E4
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS 120] - błąd E4

R1ce - Czw Maj 19, 2011 19:50
Temat postu: [MG ZS 120] - błąd E4
Witam,
czy ktoś z was wie może co oznacza komunikat na wyświetlaczu od klimy " E4 / Service " . Powiedziano mi, że to błąd braku ciśnienia w układzie klimatyzacji. Faktycznie układ był nieszczelni, ale to zostało naprawione, klima nabita - działa ok, a mimo to błąd nadal się wyświetla.

adamsky - Pią Maj 20, 2011 10:27

R1ce napisał/a:
a mimo to błąd nadal się wyświetla.

nie wiem jak w tym wypadku, ale może jest to błąd zapamiętywalny w pamięci i trzeba go wykasować kompem..
niech inni się wypowiedzą..

gregor13 - Pią Maj 20, 2011 13:52

W TYM temacie znalazłem takie zdanie:

>>Po dłuższych obserwacjach doszedłem do wniosku że winowajcą jest ... temperatura zewnętrzna, a dokładniej jej czujnik. Klimatyzacja nie chce się włączyć jeśli temperatura spadnie poniżej +1stC,no i gdy odepnę czujnik temperatury zew (ten w przednim zderzaku) sprężarka włącza się ale na wyświetlaczu klimatronika zaczyna migać napis "SERVICE" i błąd E4<<

R1ce - Pią Maj 20, 2011 19:30

Możesz mi przybliżyć w którym miejscu jest ten czujnik ? Ja u siebie niczego takiego w zderzaku nie widzę. Może u mnie też jest odłączony i stąd ten błąd. Klimatyzacja chodzi ok .
gregor13 - Pon Maj 23, 2011 09:17

U mnie jest tuż za tablicą rejestracyjną po prawej stronie samochodu. Jak otworzysz maskę, to przed wentylatorami idzie do zderzaka kabelek.
Tomi - Pon Maj 23, 2011 20:07
Temat postu: Re: [MG ZS 120] - błąd E4
R1ce napisał/a:
Witam,
czy ktoś z was wie może co oznacza komunikat na wyświetlaczu od klimy " E4 / Service " . Powiedziano mi, że to błąd braku ciśnienia w układzie klimatyzacji. Faktycznie układ był nieszczelni, ale to zostało naprawione, klima nabita - działa ok, a mimo to błąd nadal się wyświetla.


Błąd E4 to awaria/odłączenie czujnika temp. zewn. U mnie wyświetlił się taki komunikat, gdy zdjąłem zderzak i odpiąłem czujnik.

Czujnik znajduje się w dolnej części zderzaka (w otworze wlotu powietrza do chłodnicy), przy halogenie. Stojąc przed samochodem po prawej stronie.

R1ce - Nie Cze 05, 2011 00:19

Wygląda na to że u mnie ten czujnik ' wcielo ' . Wiecie może czy taki będzie pasować ?
http://allegro.pl/czujnik...1643483571.html

wooy11 - Nie Sie 11, 2013 08:41

Odgrzeje troche temat , może przyda sie komuś ;)
Miałem podobny problem i chciałem kupic ten czujnik zewnętrznej temp. Okazało sie ze oryginalny jest bardzo drogi a sprzedawane na allegro za niskie pieniadze ( ponoc z bliźniaczego R 45 ) maja zupełnie inna charekterystyke.....wiec zainteresowałem sie tym tematem. Kupiłem kilka termistorów o róznych parametrach, metoda prób i błedów okazało się że najbardziej odpowiedni jest termistor 4,7 k ohm. Niestety nie pamietam czy to jest "ujemny" czy "dodatni" termistorek, w kazdym badz razie jeden z typów juz jest małopopularny wiec chodzi o tem ktory najczesciej ma zastosowanie, do niego trzeba kupic zwykły 10 k ohm regulowany rezystor tgz peerek ;) - należy go połaczyć szeregowo z termistorem i podłaczyc w miejsce gdzie był oryginalny. Teraz wystarczy zabrac ze soba jakis termometr ktory dobrze pokazuje temp i bedziemy ustawiac wg niego nasz nowy czujnik ;) Wstepnie mozna ustawic ( w temp około 20 stopni ) rezystancie calego ukladu ( peerek i termistor ) na około 10 k ohm .....roznica we wskazaniach moze byc gora 1,5 stopnia ale teraz dodatkowo regulujemy peerkiem tak zeby wskazanie w ZS bylo identyczne jak w termometrze wzorcowym ;) Podpowiem jeszcze że idealne czujniki do ZS ( z climatronikiem) sa przy termometrach sprzedawanych w Lidlu ;) takie co to mierza temp IN i OUT Jak jest promocja to term kosztowal ostatnio cos kolo 20-30 zł , mozna sam czujnik odciac i podlaczyc w ZS ale taniej wychodzi sposob z termistorem, pozdrawiam ;)