Zobacz temat - [r45 idt] pompa czy sterownik, gdzie naprawić w warszawie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45 idt] pompa czy sterownik, gdzie naprawić w warszawie?

marcin731 - Pią Maj 20, 2011 23:37
Temat postu: [r45 idt] pompa czy sterownik, gdzie naprawić w warszawie?
Witam

Podejrzewam że padła mi pompa paliwa, obiawy były takie że ruszyłem z miejsca i po kilkudziesięciu metrach, jeszcze na 2 biegu, zaczął słabnąć i szarpać i w końcu zgasł.
Potem nie chciał zapalić, po dość długim kręceniu rozrusznikiem zapalił ale zgasł po jakichś 30 sekundach, i tak w sumie 4 razy :cry:
Przy okazji troche dymił na biało.

Czy dobrze się spodziewam że to pompa?
A może to sterownik pompy? Czy jakby padł pompa to by jeszcze odpalił, i odwrotnie gdyby padł sterownik to czy by odpalił?

Gdzie w warszawie a dokładnie wola lub bemowo znaleźć dobrego i w miarę taniego mechanika który mógłby się tym zająć?

Pytam bo samochód stoi obecnie w Warszawie, a może ze względów cen odpuścić sobie naprawę w Warszawie?

Pomóżcie proszę

adamsky - Wto Maj 24, 2011 03:43

marcin731 napisał/a:

Podejrzewam że padła mi pompa paliwa

paliwa czy wtryskowa?
marcin731 napisał/a:
Czy dobrze się spodziewam że to pompa?

miałem takie same objawy - full regeneracja ponad 3kpln.
marcin731 napisał/a:
Gdzie w warszawie a dokładnie wola lub bemowo znaleźć dobrego i w miarę taniego mechanika który mógłby się tym zająć?

najlepiej autoryzowany bosch service, ale jak znajdziesz innego dobrego specjalistę ze stołem diagnostycznym to wybór należy do Ciebie.

Krzysi3k - Wto Maj 24, 2011 08:00

adamsky, 3k PLN ?! Toż to prawie nowa pompa, za tyle kompletny swap zrobisz, ba, nawet na 2.0T :P
marcin731 - Wto Maj 24, 2011 08:54

adamsky napisał/a:
paliwa czy wtryskowa?


wtryskowa


Problem już rozwiązany.
Padł czujnik obrotów pompy wtryskowej, w sumie pierwszy raz spotkałem się z taką awarią.

Za naprawę zapłaciłem 700 złotych, trochę sporo ale naprawa była robiona na parkingu czyli gość musiał kilka razy przyjeżdżać, dodatkowo robił to w weekend, no i było to w Warszawie więc ceny są tam trochę wyższe.

adamsky - Wto Maj 24, 2011 10:54

Krzysi3k napisał/a:
Toż to prawie nowa pompa
nowa pompa? Krzysiek...proszę Cię...
2 lata gwarancji jest, trochę to kosztowało ale jest teraz dobrze.