Zobacz temat - [R200] odpowietrzenie układu hamulcowego.Zapowietrzona pomp?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] odpowietrzenie układu hamulcowego.Zapowietrzona pomp?

Raptile - Pon Maj 23, 2011 12:40
Temat postu: [R200] odpowietrzenie układu hamulcowego.Zapowietrzona pomp?
Witam tak jak w temacie. Czytałem ze odpowietrza sie od najdalszego koła od pompy czyli LT PT PP PL. Metoda jaką stosowałem 4 Depnięcia wytworzenie "twardego padała" trzymanie i w momencie odkręcenia odpowietrznika pedał w podłogę zakręcenie odpowietrznika i znowu pompowanie. Teraz tylko powstaje pytanie na zgaszonym aucie pedał jest twardy nie wpada w podłogę natomiast po odpaleniu pedał "wpada" i łapie dosyć nisko. Czy z racji braku płynu mogła sie zapowietrzyć pompa hamulcowa ? jeśli tak to jak ją odpowietrzyć ? Pozdrawiam Wujek Żaba
spider666 - Pon Maj 23, 2011 15:17

Raptile napisał/a:
Czy z racji braku płynu mogła sie zapowietrzyć pompa hamulcowa ?

tak,

żeby odpowietrzyć pompę to najlepiej zaraz przy niej odkręcić z umiarem przewody metalowe i robić tak jak robiłeś przy hamulcach odpowietrzanie.

Raptile - Pon Maj 23, 2011 15:30

Głupie pytanie teraz zadam gdzie sie ona znajduje ;)
Tylko pytanie co tam poluzować ? kazdy przewodzik po kolei ?

Ps nie było pytania xD http://allegro.pl/serwo-p...1610858711.html to chyba to xd

xtek - Pon Maj 23, 2011 15:40

No i przy braku plynu mogla sie zapowietrzyc pompa ABS.
Raptile - Pon Maj 23, 2011 15:41

xtek, niemam ABS-u
spider666 - Wto Maj 24, 2011 10:14

Raptile napisał/a:
kazdy przewodzik po kolei ?

dokładnie, obie sekcje pompy

Krzysi3k - Czw Maj 26, 2011 20:49

Kurde, ja po zdjęciu zacisku też mam identyczny objaw... Odpowietrzałem wszystkie koła, pare pęcherzyków wyszło, ale dalej to samo. Na odpalonym miękko jak cholera...
Czyli identycznie popuszczać dwie metalowe rurki podczas, gdy druga osoba napompuje i trzyma pedał hamulca, tak?

Raptile - Czw Maj 26, 2011 23:13

U mnie jakos wszystko powrocilo do normy niewiem czy musialo sie poukładać wszystko. Hamulce lepsze niz przed zapowietrzeniem
Krzysi3k - Czw Maj 26, 2011 23:42

Nic nie robiłeś i tak jeździłeś sobie?
Brt - Pią Maj 27, 2011 02:57

u mnie było podobnie jak u Żabola... jakoś samo się podopasowywało :ok:
Raptile - Pią Maj 27, 2011 10:12

Krzysi3k, tylko ja z tyły wyciągałem jedne szczeki bo sie "rozwarły" i nie moglem pokrywy bębna zalozyc. Pohamowałem troche i na nastepny dzień o dziwo hamulce żyleta
Krzysi3k - Pią Maj 27, 2011 10:38

No ja zacisk w ogóle zdejmowałem i odpinałem, potem odpowietrzyłem i pedał miękki jak cholera :/
Przejechałem się po osiedlu troche, myślałem, że stwardnieje, ale nic z tego. Hamuje dopiero przy samej podłodze i strach jeździć z czymś takim ;)
Nigdy nie było takich objawów jak wymieniałem płyn :/

Bordos - Sob Maj 28, 2011 08:41

Kolego, a czy próbowałeś odpowietrzyć "z drugiej strony"?

Zacisk który zdjąłeś, odkręcasz od auta (ale nie odłączasz przewodu). Ustawiasz go w pozycji takiej, że odpowietrznik skierowany jest max ku górze. Nakładasz wężyk na odpowietrznik, odkręcasz lekko odpowietrznik i odpowietrzasz wciskając tłoczek hamulcowy. U mnie to pomogło na problem miękkiego hamulca po regeneracji zacisków.

Krzysi3k - Sob Maj 28, 2011 16:45

Bordos, rozumiem, ok dzięki spróbuje :)
Zdejme zacisk, wyjme klocki, położe tak jakby zacisk na góre tarczy i wcisne tłoczek :)
Tylko odpowietrznik jak rozumiem odkręcać podczas wciskania tłoczka, tak? Czy przed wciśnięciem?

[ Dodano: Sob Maj 28, 2011 16:45 ]
Sposób Bordosa sprawdzony, chwila moment i pedał twardy :D