Zobacz temat - [216coupe] zły rozmiar otworu centrujacego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216coupe] zły rozmiar otworu centrujacego.

216coupe - Wto Maj 31, 2011 18:17
Temat postu: [216coupe] zły rozmiar otworu centrujacego.
Witam,
mam pewien problem.
Kupiłem 15" felgi aluminiowe do swojego Rovera 216 coupe 95r, poniewaz orginalne mi sie niezbyt podobało a z reszta nie mialem drugiego kompletu. Ale nie o tym chciałem.
Mianowicie kupione przeze mnie felgi maja srednice otworu centujacego 55mm
z tego co mi wiadomo to moj rover ma 61 (gdzies przeczytałem/ nie sprawdzone info)
Co teraz ?? jak wybrnac z tej całej sytuacji. Zeby wyjsc z twarza a do tego nie starcic zbyt wiele pieniedzy.

tronsek - Wto Maj 31, 2011 18:39

216coupe napisał/a:
z tego co mi wiadomo to moj rover ma 61
Te modele mają otwór centrujący 56,1mm.
216coupe napisał/a:
Co teraz jak wybrnac z tej całej sytuacji. Zeby wyjsc z twarza a do tego nie starcic zbyt wiele pieniedzy.
Jakie to felgi ?? Od jakiego samochodu ?? Może jest wsadzony pierścień centrujący na 55mm. Większość uniwersalnych felg ma najczęściej otwór powyżej fi60mm, aby po zastosowaniu pierścieni pasowały do wielu samochodów.
Można powiększyć otwór centrujący do wymaganego rozmiaru (poprzez honowanie), ale jest to dość trudny zabieg.

216coupe - Czw Cze 02, 2011 19:08

w mailu mam napisane ze 55mm dokladnie taki jaki jest w oplu agila

[ Dodano: Czw Cze 02, 2011 19:08 ]
niebezpieczenstwo zazegane!!
okazało sie ze kobieta od ktorej kupowałem felgi nawet nie wiedziala ze ma zalozone pierscienie centrujace. Co wprowadzilo mnie w blad.
Pozrawiam i do uslyszenia