Zobacz temat - [ROVER 75] Proszę o porady czy warto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [ROVER 75] Proszę o porady czy warto

kamil15132 - Wto Maj 31, 2011 20:06
Temat postu: [ROVER 75] Proszę o porady czy warto
Witam, w przeciągu 4-5 kolejnych miesięcy chciałbym zakupić sobie samochód jakim jest Rover 75. Interesuje mnie tylko i wyłącznie silnik 1.8 120KM w cenie do 12-13 tys już wliczając w to opłaty rejestracji i OC.

Założyłem ten temat aby się dowiedzieć czy warto kupować autko z tzw. HGF-em, czy do roboty będzie tylko planowanie głowicy, wymiana uszczelki, dla spokoju rozrząd i płukanie systemu chłodniczego. Czy coś jeszcze może okazać się do naprawy z tejże przyczyny?
Czy kwota 1000zł wystarczy na naprawę HGF i wymianę rozrządu?

Konkretnie chodzi mi o tę ofertę :
http://otomoto.pl/rover-7...-C19090087.html

Czy widzicie coś jeszcze niepokojącego prócz tego że jest uszkodzona uszczelka?

Z góry dziękuję za opinię i pozdrawiam :smile:

Piotrass - Sro Cze 01, 2011 00:07

kamil15132 napisał/a:
w przeciągu 4-5 kolejnych miesięcy chciałbym zakupić sobie samochód jakim jest Rover 75.
W przeciągu 4-5 miesięcy do sprzedaży idzie jeden z moich:
http://polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/15737
Jeśli jesteś zainteresowany - poczekaj na niego, bo decyzja o sprzedaży już jest podjęcia, a śmiało stwierdzę, że raczej niemożliwym będzie Ci znaleźć R75 w takim stanie.

kamil15132 napisał/a:
Założyłem ten temat aby się dowiedzieć czy warto kupować autko z tzw. HGF-em
W/g mnie nie warto, bo może się okazać winna nie tylko uszczelka pod głowicą, ale np. pęknięta głowica, a wówczas koszty wyższe.

Co do auta które podałeś w linku - zdjęcia robione widelcem, wiec nic tam wyraźnie nie widać (może poza brakiem chromu wokół klamki wewnątrz)

kamil15132 napisał/a:
Czy kwota 1000zł wystarczy na naprawę HGF i wymianę rozrządu?

Aby wszystko zrobić porządnie, czyli wszystkie uszczelki, HGF + rozrząd, olej, płyny, będzie trochę za mało.

sirus25 - Sro Cze 01, 2011 13:46

Piotrass - ile masz zamiar zawołać za samochód za te 4-5 miesięcy?
Silnik 1,8 120 km? Jaki przebieg?
Pozdrawiam Jacek

Pavel - Sro Cze 01, 2011 14:03

Ja też jestem ciekaw ceny!
kamil15132 - Sro Cze 01, 2011 18:02

nom też by mnie ciekawiła cena :grin: bardzo ładnie sie prezentuje tylko że myślałem nad ciemniejszym kolorkiem, ale jakby była okazja kupić w lepszym stanie a nie ulubionym kolorze to oczywiście wybiera sie stan :smile:
Piotrass - Sro Cze 01, 2011 19:24

Na wszelkie pytania dotyczące auta odpowiem pod nr tel w moim podpisie. Co do okresu oczekiwania na auto (max 5 miesięcy) bierze się to stąd, że autem jeździ teraz mój ojciec i do czasu kiedy nie odbierze nowego zamówionego w salonie, musi mieć ten.