Zobacz temat - [r200] nowe amortyzatory i sprężyny?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] nowe amortyzatory i sprężyny?

Lewis - Czw Cze 02, 2011 11:29
Temat postu: [r200] nowe amortyzatory i sprężyny?
Witam tak sobie mysle nad wymiana zawieszenia w aucie bo to co mam aktualnie jest jeszcze oryginalne z 99 r zawieszenie jest w dobrej kondycji moze dlatego ze z WŁoch ,ale gdybym chciał zmienic i zyby było tak z 3 cm nizej ;] to wymieniać sprężyny czy amortyzatory ? i jakiej firmy polecacie nie drogiej ale żeby nie było to byle co :]
kzrr - Czw Cze 02, 2011 12:15

Lewis napisał/a:
to wymieniać sprężyny czy amortyzatory ?


Najlepiej to i to :) Jak chcesz niższe spreżyny to dobrze by było dostosować do tego też odpowiednie amory.

Raptile - Czw Cze 02, 2011 13:53

Rozsądnym rozwiazaniem jest mcperson Mg Zr
koziol99 - Czw Cze 02, 2011 20:20

Witam, również dołączam się do pytania, gdyż mam zamiar nieco zglebić swojego rovera. Pytanie tylko brzmi ( podobnie jak poprzednik ) czy wystarczy wymienić sprężyny np na takie klik , czy trzeba również wymieniać amortyzatory? Pytałem o to mojego mechanika to powiedział że trzeba sprawdzić jaki jest skok na tych sprężynach i na obecnych amortyzatorach i dopiero wtedy będzie wiadomo czy je również trzeba wymienić.
Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc :mrgreen:
Pozdrawiam i dziękuję :wink:

adamsky - Pią Cze 03, 2011 00:24

koziol99 napisał/a:
czy wystarczy wymienić sprężyny np na takie klik , czy trzeba również wymieniać amortyzatory?

z tego co czytam na forach i oglądam, to nie ma żadnego sensu zakładanie twardych sprężyn i niższych do ori amortyzatorów, gdyż te długo nie pojadą... wytrzęsie Ci budę. najlepiej to do sprężyn dokupić sport-amory i powinno być ok. ale po polskich drogach to wiesz...

koziol99 - Pią Cze 03, 2011 15:43

Tylko wtedy koszt się podwaja :neutral: Szkoda bo myślałem że zamknę to wszystko w kwocie około 400-500 zł (same sprężyny). Natomiast z drugiej strony pasuje to zrobić bo ten prześwit między kołem a nadkolem jest ogromny, co sprawia że samochód wygląda jak terenowy :???: A takie sportowe amorki w jakiej cenie się sprzedają?
Pozdrawiam :mrgreen:

Lewis - Sob Lip 23, 2011 20:56

mam pytanie czy przy takich sportowych sprezynach mniej czuc dziury czy bardziej :D bo chcialbym aby tyłu tak nie podrzucało do gory na dziurach :D heh

[ Dodano: Sob Lip 23, 2011 20:56 ]
jakiej firmy polecacie amortyzatory nie za drogie :D i dobre do przodu i do tyłu :] prosze o jakies wskazówki :D

leszczu - Nie Lip 24, 2011 10:26

Cytat:
jakiej firmy polecacie amortyzatory nie za drogie :D i dobre do przodu i do tyłu :] prosze o jakies wskazówki :D

Kayaba. :wink:

Lewis - Nie Lip 24, 2011 13:40

hmm Kayaba mowisz:D a gazowe czy olejowe sa lepsze:D i czy posiadasz te Kayaba i mozesz powiedziec czy lepiej auto zachowuje sie na nierównościach niz seryjne amory?:]
colin1983 - Nie Lip 24, 2011 14:15

Lewis napisał/a:
hmm Kayaba mowisz:D a gazowe czy olejowe sa lepsze:D i czy posiadasz te Kayaba i mozesz powiedziec czy lepiej auto zachowuje sie na nierównościach niz seryjne amory?:]
ja mam z tyłu założone kayaby gazowe i sprężyny tej samej firmy jest dużo lepiej tył się wyciszył
Lewis - Nie Lip 24, 2011 14:28

no własnie bo przod jako toko pokonuje nie równości ,ale tył to tak skacze na progach zwalniających ze hoho i niewiem czy to amory czy sprezyny ...
colin1983 - Nie Lip 24, 2011 14:48

Raczej amorki zdychają, u siebie nie potrzebnie zmieniałem sprężyny wszystko przez diagnostę ale to już inna historia
Kozik - Nie Lip 24, 2011 22:31

ja mam zestaw sprężyny eibach czerwone do tego amortyzatory kayaba gazowe i auto prowadzi się bardzo dobrze. Kompromis pomiędzy sportem a komfortem

[ Dodano: Nie Lip 24, 2011 22:31 ]
na zlotowym torze 3 miejsce ;)

Lewis - Pon Lip 25, 2011 09:39

a te keyaba beda pasowac do seryjnych sprezyn ?
Kozik - Pon Lip 25, 2011 14:41

Lewis, ludzie montują i do seryjnych
Lewis - Pon Lip 25, 2011 16:22

aha no to fajnie :] musze wymienic bo nie da sie jezdzic heheh :D tlucze skacze i wogole :D