Zobacz temat - [Accord 2.0TD 99r] Czy to intercooler?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Accord 2.0TD 99r] Czy to intercooler?

Kulmas - Pią Cze 03, 2011 14:54
Temat postu: [Accord 2.0TD 99r] Czy to intercooler?
Witam

Panowie borykam się z tym problemem już od jakiegoś czasu i lipa. Auto mam mułowate jak cholera i strasznie chodzi głośno + przy dochodzeniu do 3000obrotów drży. Rozrząd, filtry,olej,świece,przepływka,sprzęgło,poducha pod silnikiem wymienione. Sprawdzony i ustawiony kąt wtrysku, sprawdzone rury od ic. Wyczyszczony egr. Dodam że intercooler mam tak zawalony smarem że nawet nie widać że jest aluminiowy. Domyślam się co jest w środku. Czy on może być przyczyną braku mocy i głośnej pracy? Czy jest jakaś instrukcja odnośnie czyszczenie ic. czy do jego zdjęcia podrzebuję kanał czy mogę to zrobić przed blokiem na parkingu? szukam na forum i nie mogę znaleść.

pozdrwiam

Brt - Pią Cze 03, 2011 15:11

brak mocy to może być jego przyczyna ... jesli jest zapchany lub dziurawy ... warto by było sprawdzić ciśneinie doładowania po wyczyszczeniu IC.

Co do drżenia przy 3000 obr, to myśle, ze nie będzie zwiazane z IC ... w swoim R też miałem taki hałas i nic nie pomogło niestety ... pozostało się przyzwyczaić ... u kolegi z takim samym silnikiem w R400 podobno wymiana sprzęgła pomogła a same objawy wczesniej się zmniejszyły po wymianie dolnej poduchy silnika (taka przykręcona do miski olejowej)

Kulmas - Pią Cze 03, 2011 15:25

dzięki za odpowiedź. wymienie tą poduchę. mam takiego nerwa na to że szok bo jak jadę szybko to jest tak głośno że się pogadać normalnie nie da. i na dodatek od 3mmiesięcy jestem bezrobotny więc chciałbym to co mogę sam naprawić. a z czyszczeniem tego ic to dużo roboty? dam radę to zrobić na parkingu? Mam kanał u mamusi ale to jest spory kawawłek drogi i szkoda mi paliwa.

[ Dodano: Pią Cze 03, 2011 15:25 ]
dodam jeszcze że dzióra w ic jest możliwa bo jedna ta blaszka aluminiowa z których ic jest zrobiony mi wystaję.

przemek199 - Pią Cze 03, 2011 22:59

wes na poczatek scisnij reka waz od ic i niech ktos przygazuje tak dosc mocno i jak dasz rade utrzymac waz to albo zatkany ic albo turbinka... a jak rozepcha ci reke to ja bym szukal gdzie indziej... tylko wiadomo to takie pobierzne sprawdzenie i dokladnie mozna by zmierzyc...
Kulmas - Wto Lip 05, 2011 16:08

dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 12:58 ]
Panowie jak wyjąć intercooler do czyszczenia? Zdjełem zderzak. odkręciłem ic u góry i na dole nie wiem co odkręcić żeby go wyjąć. z gory dzieki za odp accord 2.0td 99rok

[ Dodano: Wto Lip 05, 2011 16:08 ]
czy ktoś w gdańsku lub w okolicach posiada takie samo auto? chciał bym podjechać i porównać bo już nie wiem czy tylko w moim jest tak głośno i mułowato czy ten typ tak ma.
pozdrawiam