Zobacz temat - [R75] Problem z urochomieniem silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z urochomieniem silnika

Waldi_26 - Nie Cze 05, 2011 00:04
Temat postu: [R75] Problem z urochomieniem silnika
Witam, szukam pomocy, dzis podczas jazdy zgasl mi silnik i nie moge go uruchomic po za tym nie dziala zegarek, oswietlenie wewnatrz pojazdu i centralny zamek, pompa nie podaje paliwa. Sprawdzilem bezpieczniki sa dobre, moze to ktorys przekaznik jest odpowiedzialny za dzialanie tych funkcji? Z gory dziekuje za kazda informacje
apples - Nie Cze 05, 2011 09:17

Waldi_26 napisał/a:
Witam, szukam pomocy, dzis podczas jazdy zgasl mi silnik i nie moge go uruchomic po za tym nie dziala zegarek, oswietlenie wewnatrz pojazdu i centralny zamek, pompa nie podaje paliwa.
Czytaj TU
Waldi_26 - Nie Cze 05, 2011 17:27
Temat postu: Re: [R75]Problem z urochomieniem silnika
Dzis zauwazylem ze przewod od alternatora przetarl sie o kolko i zrobil zwarcie.. Kabel zostal zaizolowany lecz nie wiem co dalej czy jest gdzies ukryty bezpiecznik ktory sluzy za te fynkcje wypisane powyzej?? :cry:
Waldi_26 - Nie Cze 05, 2011 18:09

Samochodl zgasl w czasie jazdy, kontrolki swica po przekreceniu kluczyka, rozrusznik tez kreci ale nie ma iskry na swiecach ani zasilania paliwa jakby jakis zawor byl zamkniety, nie ma oswietlenia w kabinie, centralny nie dziala, nie chodzi zegarek ani zapalniczka..
Wizard_gp - Nie Cze 05, 2011 18:31

Trochę się to kupy nie trzyma, objawy jakby immobilizer blokował, ale dlaczego nie ma światła :/

Dobrze by było podpiąć go pod T4.

Waldi_26 - Nie Cze 05, 2011 19:05

No wlasnie tez nie bardzo tego rozumiem , bo zachowuje sie troche jakby z powodu imobilajzera , ale rozrusznik kreci , wyglada to jakby jeszcze gdzies byl jeszcze jakis bezpiecznik , zastanawiam sie tez czy to moze modul polecial , zawor o ktorym muwiles tez byl wycisniety , ale po wcisnieciu nic sie nie zmienilo , mam OBDII probowalem podlaczyc do komputera ale przy nie odpalomym silniku nie chce mi sie polaczyc z komputerem
Wizard_gp - Pon Cze 06, 2011 08:24

Waldi_26 napisał/a:
bo zachowuje sie troche jakby z powodu imobilajzera , ale rozrusznik kreci

Jeżeli immo nie puszcza to rozrusznik i tak będzie kręcił, ale nie ruszy pompa paliwa i iskra.

Waldi_26 napisał/a:
mam OBDII probowalem podlaczyc do komputera ale przy nie odpalomym silniku nie chce mi sie polaczyc z komputerem

Wystarczy zapłon żeby się połączyć, nie musi pracować silnik.

Spróbuj którymś z programów poniżej:
http://forum.roverki.eu/v...p=511613#511613

VMatas - Pon Cze 06, 2011 09:15

Jeżeli immo nie puszcza, to rozrusznik nie będzie kręcił. 39-40 strona:

http://rapidshare.com/fil...y_electrics.pdf