Zobacz temat - [R25] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Klimatyzacja

Mundekk - Pon Cze 06, 2011 01:05
Temat postu: [R25] Klimatyzacja
Witam. Mam takie pytanie odnośnie klimy. Przy temeraturach na dworze rzedu 25-30 stopni, zeby w aucie bylo przyjemnie musze jechac na 3 biegu nawiewu z wlaczona klima i obiegiem zamknietym. Niewiem czy ten typ tak ma czy powinienem sie zainteresować jak to poprawić? Jak jezdzilem seatem leonem w upale 30 stopni to na 1 biegu robil mroz taki jakiego u mnie nie ma na 3. Auto niedawno kupiłem a sprzedawca mowil, ze czynnik byl wymieniany rok temu ale nie wiadomo czy prawde mowil ;p Jak to u Was wyglada, tez dosyc slaba jest?
azer - Pon Cze 06, 2011 08:16

na 1nce jest gitara utrzymuje ładnie temperature. Po ochłodzeniu auta na wyższym biegu wpierw. Pojedź na napełnienie, najprostsze rozwiązanie.
Sajgon - Pon Cze 06, 2011 08:19

nie wiem jaki masz model klimy - ale dam analogie bo nasze bolidu podobne:

u mnie wg. specyfikacji wchodzi 530-580 ml czynnika chłodzącego.

Jak dajesz małe obroty dmuchawy- to trochę czasu minie zanim przemielisz całe powietrze w kabinie.

Wg. mnie to standard.
Pusto w zbiorniczku z klimą>?

JA miałem to samo- sprzedawce twierdził że jest nabita :/ (kupowałem w zimie więc nie mogłem sprawdzić czy mówi prawdę.)

A że napełnienie lub późniejsza reperacja to od 150 w górę- woleli pewnie zaoszczędzić.

Nabiłem w zeszłą sobotę i działa- za tydzień jadę na sprawdzenie czynnika fluorescencyjnego.
Nie włączana klima może się rozszczelnić.



PS: Jeżeli pomogłem- proszę o "pomógł"

har0 - Pon Cze 06, 2011 10:42

Mundekk w taki upał nie odczujesz od razu róznicy bo powietrze wenątrz kabiny jest częściej mocniej nagrzane niż to na zewnatrz więc niech sobie pochodzi klimatyzacja na wyższym biegu a później na 1 powinna ci ładnie trzymać.

nie wiem czy to prawidłowa wartość ale może sprawdź temperaturę powietrza wydobywajacego się z nawiewu - przy włączonej klimie powinna byc w granicach ~ 5 stopni C

Mundekk - Pon Cze 06, 2011 17:30

To jasne ze odrazu po wlaczeniu nie bedzie dobrze na 1 biegu ale jadac z lodzi do strykowac i przed odjazdem wietrzac auto i tak musialem jechac na 3 biegu czasam dalem na 2 ale zaraz znowu bylo za goraco. Nie da sie samemu sprawdzić ile jest tego czynnika? Jeśli z klima oszukal, że nabita to teraz boje sie o rozrzad bo podobno tez wymienial rok temu ale nie mial na nic rachunku bo niby robione u znajomwego mechanika
Jugol - Wto Cze 07, 2011 01:42

Mundekk napisał/a:
Nie da sie samemu sprawdzić ile jest tego czynnika? Jeśli z klima oszukal, że nabita to teraz boje sie o rozrzad bo podobno tez wymienial rok temu ale nie mial na nic rachunku bo niby robione u znajomwego mechanika


Mundekk samemu tego nie jesteś w stanie sprawdzić, podjedź do gości co się serwisem klimy zajmują i ewentualnie dobiją Ci czynnika do odpowiedniego stanu.
A z tym rozrządem, to powiem szczerze- ryzykant jesteś, że tak na słowo wierzysz. Pierwszą rzeczą po zakupie jest wymiana rozrządu, chyba że masz udokumentowane, że był wymieniany, ale mimo powyższych rachunków, ja i tak u siebie sprawdziłem w jakim był stanie- i fakt był wymieniany.
Radzę- sprawdź w jakim go masz stanie, to tylko parę śrubek na osłonach ;)