Zobacz temat - [R25] Niedzialający ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Niedzialający ABS

shadow - Sro Cze 08, 2011 17:54
Temat postu: [R25] Niedzialający ABS
witam jestem wlascicielem rovera 25 z 2002 roku auto jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze ale wracajac do tematu kiedy go kupilem niewiedzialem ze auto ma abs dopiero wczoraj przy wymianie zawieszenia zobaczylem ze ma caly osprzet do abs'u niestety niedziala od czego moge zaczac zeby zadzialal ?
leszczu - Sro Cze 08, 2011 17:59

Kontrolkę od ABS-u masz ??
shadow - Sro Cze 08, 2011 18:05

mam ale nigdy nieswicila nawet jak przekrece kluczyk powinna sie zapalic i zgasnac ztego co wiem
pgrad - Sro Cze 08, 2011 19:00

Sprawdź czy masz żarówkę od ABS-u. Jeżeli nie ma to włóż nową, i dopiero szukaj dalej usterki. Może nie ma któregoś czujnika, i abs nie działa.
kumilek23 - Sro Cze 08, 2011 19:12

od abs-u jest też bezpiecznik może się spalił
shadow - Sro Cze 08, 2011 20:42

wsrodku bezpiecznik jest dobry bo sprawdzalem ten pod maska wyglada ze ok ale i tak go wymienie i zobaczymy wezme sie zato jutro albo wpiatek dam znac co i jak
leszczu - Czw Cze 09, 2011 17:02

A może ty nie masz ABS-u ?? Masz takie coś pod maską ??

shadow - Czw Cze 16, 2011 03:06

wlasnie chyba nie ale dla pewnosci sprawdze rano, dzisiaj niemialem czasu ale dziwne skoro mam przeguby pod abs i czujniki

[ Dodano: Czw Cze 16, 2011 03:06 ]
dzisiaj wreszcie mialem czas zajzec pod maske i niemam takiego czegos u siebie dlatego abs'u niemam i wszystko jasne ;]

Fafnoscie - Pią Lip 01, 2011 23:10

Chciałem wznowić temat :) Mi abs nie działa ;/ Posiadam roverka 200 1.4 rocznik '98. Abs pod maską jest ale wczoraj i dzisiaj próbowałem ostre hamowanie i zawsze blokowało mi koła (bez charakterystycznego odbijania pedału hamulca). Próbowałem na mokrej jak i na suchej nawierzchnii przy prędkościach ponad 50 km/h. Gdzie może leżeć usterka ? Kontrolka abs'u mi się nie świeci (nigdy). Natomiast wszystkie bezpieczniki są ok (również te pod maską). Od czego zacząć poszukiwania problemu ? Dzięki z góry za rade !
kalitus84 - Sob Lip 02, 2011 01:42

sprawdz przeguby moze sie pierscienie posypaly na nich i wloz zarowke
Fafnoscie - Sob Lip 02, 2011 15:48

kalitus84 napisał/a:
sprawdz przeguby moze sie pierscienie posypaly na nich i wloz zarowke


Zacząłem od żarówki... Ściągnąłem maskownice od zegarów i obróciłem w celu wymiany żarówki - nie było co wymieniać ! Żarówki od abs jaki srs nie mam :(



(sorry, że podłużnie ale zdjęcie nie chciało się inaczej dodać :/ )

Najpierw pomyślałem "ale jaja, nie mam abs :P ", ale spojrzałem pod maskę:



Popatrzyłem jeszcze raz na żarówki i okazuje się, że jest ślad używania w tym miejscu żarówki (widać na zdjęciu), zarówno dla abs jak i dla srs. No i mam koncepcję taką, że ktoś przy tym majstrował :/ Może abs i srs jest uszkodzone, dlatego najłatwiej wyjąć żarówkę ?

ps. sprawa druga:

Świeci mi się kontrolka "niezamknięcia drzwi":



Ale drzwi są zamknięte :P Kontrolka dopiero gaśnie, kiedy zapalam światła (albo w pozycji postojowe, albo w pozycji mijania). Co to może oznaczać ? Że ktoś ścieżki połączył ?

Same problemy... :P Dlatego proszę o pomoc :)

azer - Sob Lip 02, 2011 15:51

coś pomajstrowane ostro. do SRS i ABSu kup po żarówce za grosze wsadz i zobaszycz co wtedy.

Ostatnia kontrola oznacza niezamknięcie klapy bagażnika, drzwi nie sprawdza.

bonus89 - Sob Lip 02, 2011 15:57

to kontrolka klapy bagażnika, pewnie masz przeciętą wiązke klapy, poszukaj było o tym dużo tematów
Fafnoscie - Sob Lip 02, 2011 16:27

azer napisał/a:
coś pomajstrowane ostro. do SRS i ABSu kup po żarówce za grosze wsadz i zobaszycz co wtedy.

Ostatnia kontrola oznacza niezamknięcie klapy bagażnika, drzwi nie sprawdza.


a te żarówki można kupić razem z tymi "czapeczkami" plastikowymi (od tyłu) ? Bo jeśli nie, to jak mam te żarówki zamontować ?

EDIT: właśnie... jakie tam są żarówki ? Bo już sobie wszystko poskręcałem z powrotem i nie chce mi się sprawdzać :P A po żarówki najprędzej i tak pojade dopiero w poniedziałek/wtorek...

A co do klapy to poszukam gdzie leci wiązka z kablami w bagażniku i sprawdzę czy któraś nie jest przecięta ;)

leszczu - Sob Lip 02, 2011 19:23

Fafnoscie napisał/a:
a te żarówki można kupić razem z tymi "czapeczkami" plastikowymi (od tyłu) ? Bo jeśli nie, to jak mam te żarówki zamontować ?

Do podświetlania kontrolek w liczniki idzie żarówka T5
http://moto.allegro.pl/za...1676519718.html
A jeśli chodzi o oprawki, to oryginalnych nie znajdziesz. Chyba że na jakimś szrocie wyciągniesz z licznika. :wink:
Nie wiem napewno, ale te http://moto.allegro.pl/or...1686787181.html ledy z oprawka powinny pasować do naszego licznika. :wink:

Fafnoscie - Pon Lip 04, 2011 20:51

Zabrałem się za to i kupiłem na allegro żarówki (czekam aż przyjdą). Sprawdziłem wiązkę kabli w bagażniku i faktycznie było co lutować :P Jednakże, kontrolka od klapy bagażnika teraz cały czas nie świeci (ani przy zamkniętej, ani przy otwartej klapie) :P Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie pod kierownicą (nie wiem który odpowiada za tą kontrolkę), ale wszystkie są ok. Macie jakieś pomysły co to może być ?
PTE - Wto Lip 05, 2011 08:45

Lampka w bagażniku też się świeci przy zamkniętej klapie?
leszczu - Wto Lip 05, 2011 18:00

Fafnoscie, sprawdź jeszcze blaszkę w zamku klapy.
Fafnoscie - Wto Lip 05, 2011 19:23

PTE napisał/a:
Lampka w bagażniku też się świeci przy zamkniętej klapie?


a gdzie takowa powinna się znajdować ? Ponieważ u mnie nie ma żadnej lampki w bagażniku :mrgreen:

blaszkę sprawdzę jutro... szkoda że nie wiedziałem o tej blaszce wcześniej bo dziś sobie naprawiałem tylny spryskiwacz i miałem wszystko rozebrane... :/

PTE - Wto Lip 05, 2011 22:02

Po prawej stronie, z boku osłony miejsca na tylny głośnik :wink:
Fafnoscie - Sro Lip 06, 2011 16:01

PTE napisał/a:
Po prawej stronie, z boku osłony miejsca na tylny głośnik :wink:




to ?!? :P A więc nie mam świecidełka w bagażniku... :(

Jeszcze blaszkę muszę sprawdzić.

har0 - Czw Lip 07, 2011 08:22

dokładnie to miejsce. Powinieneś mieć zaślepkę z przeźroczystego plastiku z mocowaniem na żarówkę :D
Fafnoscie - Czw Lip 07, 2011 09:30

Co to kontrolki bagażnika, wyjaśniło się - była to wina blaszki, która się w zamku nie stykała :) Dzięki leszczu ! A jeśli chodzi o pozostałe kontrolki to nadal czekam na przesyłkę...

EDIT: Przyszły kontrolki, jednakże nie pasują one do tych zegarów :P Mimo wszystko wziąłem i wykręciłem jedną kontrolkę i sprawdziłem pozostałe miejsca. A więc: SRS i ABS się ciągle świeci :/ Co dalej ?

Aha... nie świeci mi przy zapalaniu kontrolka silnika. Czy to dobrze czy źle ? Jaka powinna być kolejność zapalania/gaśnięcia/niezaświecenia wszystkich kontrolek ?